Skocz do zawartości
arek.kampik

Drenowanie baterii po aktualizacji do oficjalnej wersji Androida 9.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

użytkuje androida 9 od początku bety dla XEO. (G965F/DS)
Soft był w miarę płynny, bugów nie było zbyt duzo, a bateria trzymała znacznie lepiej. 
Sielanka skończyła się w momencie  aktualizacji do oficjalnej wersji Androida Pie...

Aktualnie telefon znacznie zwolnił, a bateria działa tylko w przedziale od 100 do 30%. Poniżej 30% w minute potrafi spaść np. z 28% na 2%. Na ten moment wygląda to tak, ze telefon nie potrafi wytrzymać całego dnia na dwóch kartach SIM (w becie wieczorem miałem ok. 40%). Słyszałem o "poradniku" rozwiązującym problem z forum xda, lecz nie mogę go znaleźć.
Jeśli ktoś wie jak rozwiązać problem baterii lub widział ten poradnik, to proszę o pomoc.
Telefon doprowadza mnie w tym momencie do szału...

p.s. nie chciałbym powracać do androida 8, ani przywracać ostawień fabrycznych (bo chyba nie na tym polega użytkowanie flagowca...)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w podobnej sytuacji zrobiłem factory reset oraz przywróciłem kopie zapasową i od tej pory działa super a bateria jest o niebo lepsza niż na 8.0 Oreo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja w podobnej sytuacji zrobiłem factory reset oraz przywróciłem kopie zapasową i od tej pory działa super a bateria jest o niebo lepsza niż na 8.0 Oreo
Ustawienia tez przywracałeś czy ustawiales na nowo?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawienia też przywróciłem. Zrobiłem kopie wszystkiego na konto Google i Samsung :) wole mieć kopie zapisane bo już raz pogrzebałem za bardzo i telefon nie chciał się włączyć a ja byłem bez kopii- więc teraz wole być zabezpieczony 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ustawienia też przywróciłem. Zrobiłem kopie wszystkiego na konto Google i Samsung  wole mieć kopie zapisane bo już raz pogrzebałem za bardzo i telefon nie chciał się włączyć a ja byłem bez kopii- więc teraz wole być zabezpieczony 
Sprawdzę wieczorem i dam znać ;)

dodana zawartość

Czy płynność uruchamiana aplikacji tez się zwiększyła?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak ale zaznaczam że mam włączoną opcje ogranicz animacje w zaawansowanych funkcjach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Płynność jest lepsza, ale bateria nadal ponizej 30% potrafi zejść w 2 minuty np. Z 28% na 0%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pagolik

Skoro bateria spada Ci nagle z 28% do zera i wyłącza sie telefon, to wskazuje ewidentnie na uszkodzone ogniwo. Mozesz pro-forma wgrac z powrotem na chwile Oreo i sprawdzić, ale moim zdaniem jezeli bateria zachowuje sie w taki sposob, to uszkodzonie jest fizyczne.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam podobny problem jak autor, otóż mi bateria jak spadnie do poziomu 15% to w ciągu max 2 minut spada do 0 a czasem spada na 6-7% i od razu się wyłącza. Robiłem już ustawienia fabryczne nawet 2 razy w tym raz hard reset i nic nie pomogło, oczywiście na Oreo wszystko działało tak jak trzeba. Ma ktoś jakieś pomysły co zrobić? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Longer85 wgraj na czysto soft Odinem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi