Skocz do zawartości
Frank de Air

[Rozwiązany] Niebieska dioda ciagle swieci.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktos spotkal sie z podobną sytuacją - otóżdzisiaj rano zauwazylem, ze caly czas swieci mi się niebieska dioda  na telefonie. Wszystkie wiadomosci mam odczytane, powiadomienia rowniez a ta franca caly czas swieci. Mozna oczywiscie wylaczyc ja w ustawieniach wyswietlacza ale wtedy dioda nie pokazuje, ze sa nieodebrane polaczenia czy nieprzeczytane wiadomosci. Ma ktos jakis pomysl co moze byc orzyczyna tego swiecenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiler73

Próbowałeś restartować telefon?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak.

dodana zawartość

Odkryłem, że to systemowa aplikacja do wiadomości powoduje to świecenie, ponieważ ustawiłem na chwilę Handcent jako domyślną aplikację obsługującą SMS-y i wszystko było ok. Jednak ten Handcent mi za bardzo nie odpowiada i wolałbym zostać na systemowej aplikacji. Ten android, jeśli chodzi o stabilność systemu, jest jednak daleko za IOS-em, z którego się przesiadłem 😞. A pierwsze wrażenie było całkiem sympatyczne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roniq

Wyczyść dane. Z tego co widzę smsów to nie usuwa (spróbowałem u siebie).

Screenshot_20190112-201710_Settings.jpg

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzie to znajdę? Bo szukam jak dziecko we mgle. 

dodana zawartość

Dobra, znalazłem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Frank de Air

Pomogło? Jezeli nie, sprobuj wyzerowac preferencje aplikacji. Bedziesz musial ponadawac apkom ponownie uprawnienia, danych nie tracisz. Aplikacje>przwy gorny rog (menu)

Zalaczam screena.

20190113_111735.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No więc sprawa, przynajmniej dla mnie, wygląda co najmniej dziwnie. Otóż, niebieska dioda znika po zoptymalizowaniu telefonu, które robi się w aplikacji "Konserwacja Urządzenia" i po zamknięciu wszystkich aplikacji (przy użyciu przycisku "Ostatnie" na pasku nawigacji). Po czym, wystarczy, że otworze jakąś aplikację lub przyjdzie jakiś sms i dioda znowu zaczyna świecić. Jest to "lekko" irytujące, ponieważ praktycznie po każdej czynności wykonanej na telefonie muszę wchodzić do aplikacji "Konserwacja Urządzenia", optymalizować go i uwalać apki przy użyciu przycisku ostatnie. Już mnie szlag trafia z tym androidem. A zapowiadało się tak fajnie :(.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiler73

Jak widać jesteś odosobnionym przypadkiem. Nikt nie zgłaszał takiego problemu. Może to jakaś aplikacja wywołuje to świecenie. W ostateczności przywróć ustawienia fabryczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GeoHot

@Frank de Air wygląda na to jakby jakaś aplikacja ciągle się budziła z powiadomieniem, bo przecież piszesz, że

14 minut temu, Frank de Air napisał:

o czym, wystarczy, że otworze jakąś aplikację lub przyjdzie jakiś sms i dioda znowu zaczyna świecić

a to nie jest normalne zachowanie.. no, albo się coś zbugowało.

My trochę błądzimy na ślepo nie mając sprzętu przed sobą. Możesz dalej próbować znaleźć przyczynę, albo przywrócić do fabrycznych. Innych takich zgłoszeń nie widziałem nigdzie, tak jak napisał przedmówca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiler73

@Frank de Air Spróbuj wejść w ustawienia,powiadomienia i sprawdź jakie aplikacje ostatnio używały powiadomień. Spróbuj wyłączać po jednej może trafisz na tą która coś psoci. 

dodana zawartość

Aplikację systemową do wiadomości masz zaktualizowaną?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi