Skocz do zawartości
Seth_

Note 9 pytania do właścicieli

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już też pisałem.
    Nie raz w pełnym słoncu jestem na ogródku i normalnie wszystko da się odczytać. Wiadomo, że to nie jest idealnie komfortowa sytuacja, ale nie mam większych problemów. I nie - nie zauważyłem aby coś było ciemniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wjechała aktualizacja systemu (niemiecki rom) i dioda powiadomień w końcu sygnalizuje nieodebrane połączenie. Co prawda na zielono a same suwaki dotyczące powiadomień są nadal wygaszone i nie da się ich deaktywować, ale mam nadzieję, że jakąś apką da się zmienić kolor i częstotliwość diody.f1b3a969093c3ddbc581536f0f78a46f.jpg

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mistan
    W dniu 22.04.2020 o 17:30, Bushman napisał:

Generalnie nabrałem negatywne podejście do aktualizacji, i szczerze żałuje, że nie ma osobnych łatek bezpieczeństwa choćby na Oreo, tylko osobny system jak 9 czy 10, pozbawiając prawdziwą i oryginalną cechę N9, jak ją stworzono.

Też siedzę "jeszcze" na Oreo. Ominąłem ponad 20 aktualizacji. Teraz gnębi mnie że mój telefon nie ma aktualizacji zabezpieczeń. Jednak loguję się do banków, płatności itp. Cała poczta odbierana i wysyłana komórką. Nie czuję się bezpiecznie. Aktualizacje zabezpieczeń są aż tak ważna żeby rezygnować z Oreo?

Jak ktoś siedzi na Oreo, to niech na nim pozostanie.

Biorąc pod uwagę działanie telefonu, nie patrząc na poprawki zabezpieczeń, jak najbardziej popieram. Ale zdecydowany jestem zrezygnować z nagrywania rozmów aby uzyskać aktualne zabezpieczenia. Czy oprócz nagrywania rozmów jeszcze czegoś nie biorę po uwagę, co stracę na Androidzie10?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GRIZZLY1

Z tego co pisali inni od 9.0 inaczej działa zoom optyczny czyt. gorzej niż na 8.0. 

Nie wiem jak z bluetooth bo też były problemy ale chyba już się z nimi uporali. 

Na 9.0+ z tego co pisali inni użytkownicy jest mniejsze max podświetlenie ekranu w trybie auto, ciszej niby też grają/działają głośniki. 

Ja miałem też trochę gorszy zasięg jak miałem wcześniej 9.0.

Choć wiem że tutaj mowa o A10 ale raczej za dużo w tych kwestiach się nie poprawiło.

Generalnie zdecydowaną większość stanowi użytkownik jeśli mówimy o bezpieczeństwie. 

dodana zawartość

@mistan rzuć okiem na post kolegi @Bushman

Z przejścia Oreo na Pie to żałuję. W Pie zabrakło możliwości nagrywania rozmówcy, i spartolili soft od aparatu. Przy czym, ogromna rzesza posiadaczy N9, musiała się fatygować do serwisu na wymianę modułu aparatu 🤦‍♂️, na szczęście nie byłem w tej grupie. Tak się samsung wycwanił, że wyłączył zoom w (nie pamiętam z której) soczewce i przerzucił ją na drugą, i w rezultacie spierniczył od wymian modułu aparatu pogarszając jakość zdjęć 🤦‍♂️ . 
    Zmuszony do zmiany regionu, uciekłem do Tajlandii, w sensie simem od THL, by swobodnie mieć nagrywanie. Niby sensownie, ale bez celowe, bo jest słaba jakość aparatu.
    Generalnie nabrałem negatywne podejście do aktualizacji, i szczerze żałuje, że nie ma osobnych łatek bezpieczeństwa choćby na Oreo, tylko osobny system jak 9 czy 10, pozbawiając prawdziwą i oryginalną cechę N9, jak ją stworzono. 
    Mam żal do samsunga, bo potrafi wydać łatki od Googla do starszych fonów. Uważam, że celowo tworzy się problemy, by wymusić kupno nowego, a po nim te same zagrywki zmuszając na kolejną nowość i tak bez końca.
    Jak ktoś siedzi na Oreo, to niech na nim pozostanie. Gorzej, jak padnie bateria albo inny moduł, który wymusi ingerencję serwisu wraz zmianą softu na nowy 🤦‍♂️, wtedy po bigosie i się bujaj z trupem w szafie 😑

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mistan

Cytaty w moim poście pochodzą właśnie z postu @Bushman

Poczytałem uwagi o wadach i zaletach Androida 10 i do tej pory powstrzymywałem się z aktualizacją. Przeczytałem ten artykuł o dziurawym Androidzie:

https://niebezpiecznik.pl/post/polak-odkryl-dziure-we-wszystkich-nowych-samsungach/

Zaniepokoiło mnie to. Niby jest wyjście, zablokować automatycznie pobieranie MMS-ów. Ale to znowu coś co tracę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bushman

To jest ogromny ból w tych notesach, i nie tylko, że na siłę forsuje się nowe androidy, pozbawiając łatek bezpieczeństwa w starszych softach. 
    Siedzę na 10.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mistan

Żebyś wiedział. N960FXXS2ARL3 do tego aktualizacja zabezpieczeń i dla mnie miód malina. Nie rajcują mnie nowinki z oprogramowania, wolę to co jest.

Dopytam jeszcze o wyłączanie niechcianych aplikacji, a nie dających się odinstalować. Używam Package Disabler Pro Samsung i spisuje się dobrze. Czy na Androidzie 10 używa ktoś i działa?

Edytowane przez mistan
    Uzupełnienie posta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cinekk

Ja mam ccswe app manager do samsunga.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzie wyłączyć ograniczenie danych w tle i włączyć wykrywanie lokalizacji w trybie oszczędzania energii?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi