Skocz do zawartości
Kuba Chwiej

Poszukuję stockowego firmware do huawei y6ii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym prosić o pomoc w odnalezieniu oryginalnego firmware do mojego telefonu Huawei y6ii CAM-L21 (najlepiej polskiego) Bo chciałbym powrócić do stocka a wszędzie tylko jakieś azjatyckie firmware są. Więc chciałbym prosić aby ktoś mi wysłał taki firmware lub link do niego. Pozdrawiam

Wysłane z mojego UNKNOWN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ten firmware jest europejski ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, coś jest nie tak z tym firmware, ponieważ po sflashowaniu go poprzez adb fastboot telefon się nie uruchamia i wisi na napisie "booting device" i nic po za tym. Chyba, że źle coś zrobiłem (flashowałem kolejno boot, recovery, cust i system) Nie wiem co zrobiłem nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli to jest *.rar to należy rozpakować do jakiegoś katalogu na karcie zewnętrznej np. /storage/sdcard1 lub dowolnego jeśli na PC. Zmienić nazwę na Update.app. I chyba potem skopiować (fast boot) do /storage/sdcard1/dload/.

Instalować jako aktualizacja lokalna (Ustawienia=Menu/Aktualizacja lokalna). Ogólnie mniej więcej coś tak.

dodana zawartość

W razie niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać tylko reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery żeby phone sié uruchomił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale mi nie działa dload... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W celu flashowania HUAWEI Y6 2017 musisz sprawdzić czy twoje urządzenie używa MTK (nazwa oprogramowania powinna zawierać "MT") lub mikroukład Qualcomm (nazwa oprogramowania powinna zawierać "MSM"). W przypadku MTK, musisz użyć SP Flash tool do flashowania oprogramowania.

Z powyższego wynika że należy ściągnàć i zainstalować na komputerze SP Flash Tool. I nauczyć się nim posługiwać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Posiadam huawei y6 ii oraz posiadam układ kirin i chipset hi6210sft

Edytowane przez Kuba Chwiej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiele rzeczy jest istotnych żeby wszysyko działało poprawnie począwszy od tego co na tym telefonie zostało zmienione od chwili pierwszego uruchomienia. Po tym co teraz napisałeś to nie wiem już całkiem o jaki smartfon chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi