Skocz do zawartości
Smykoo

OnePlus 7 - informacje i plotki

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, trampowsky napisał:

Bawi mnie takie podejście. Posiadać nowoczesny ekran AMOLED o rozdzielczości QHD+ i odświeżaniu 90Hz i zmieniać rozdzielczość na FHD+ i 60hz. To tak jakby mieć Ferrari z silnikiem 6,3l V12 800KM i jeździć jak seicento, bo za dużo pali.

Z jednej strony masz racje, z drugiej strony dla pewnej grupy ludzi 90Hz, czy QHD nie jest czymś istotnym, 60Hz i FHD jest wystarczającą wartością, a za to inne funkcje 7 Pro + 2h extra SOt'u będą ważniejsze. I dobrze, że Oneplus daje wybór w opcjach, nic nie jest narzucone z góry i każdy wybierze sobie co dla niego lepsze.

Edytowane przez smile20

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rumci
    37 minut temu, trampowsky napisał:

Bawi mnie takie podejście. Posiadać nowoczesny ekran AMOLED o rozdzielczości QHD+ i odświeżaniu 90Hz i zmieniać rozdzielczość na FHD+ i 60hz. To tak jakby mieć Ferrari z silnikiem 6,3l V12 800KM i jeździć jak seicento, bo za dużo pali.

Bawić to by mogło wtedy jakbyśmy nie mieli opcji wyboru. Ja odniosłem się tylko do tych testów, że nie są miarodajne ze względu na różnę specyfikację ekranu. Jeżeli nawiązałeś do motoryzacji to ten test baterii można porównać do testu spalania samochodów. Wiadomo, że to Ferrari z silnikiem 6,3; V12 800KM spali więcej paliwa (energii) niż inne auto, z mniejszym silnikiem i osiągami. :) Takie porównanie z góry nie ma sensu. Z drugiej strony wynik 4,5h przy rozdziałce QHD+ i 90 Hz nie jest zły, zważając na to, że bateria w pierwszych tygodniach się adaptuje i wypada lepiej po takiej adaptacji, a gdy dołożymy do tego kilka fixów, które zawsze po premierze wychodzą to jestem spokojny o pracę na baterii nawet przy QHD+ i odświeżaniu 90 Hz, która zapewne te 5-6h śmignie co przy tych parametrach i przekątnej ekranu będzie raczej zadowalającym wynikiem. :)

A tak jak kolega wyżej wspomniał, jeżeli komuś będzie bardziej zależało, aby wykręcić jeszcze więcej SoT'u to sobie to wyłączy, ja bynajmniej nie zamierzam, chociaż rozdzielczość QHD+ do wyświetlania stron internetowych i nawigowania po menu smartfona uważam za zbędną. :D

Edytowane przez Rumci
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ImageX7

Na niektórych "unboxingach" zauważyłem pęcherzyki powietrza pod fabryczną folią, jak widać nie zawsze folia jest założona idealnie, to samo miałem w S10+ z fabryczną folią.

Jakby ktoś chciał folię na OP7P to polecam: https://homescreen.pl/folia-ringke-dual-easy-full-cover-oneplus-7-pro-case-friendly.html

Miałem ją na S10+, łatwy i bezproblemowy montaż, taka folia, że nawet jej nie widać na ekranie 😉

Co do etui, dostawa nylonów w X-KOM będzie dopiero 3 Czerwca 😕. Najwyżej do momentu dostawy nylonów będę używał etui z zestawu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rumci

Dziś taka aktualna wjechała. :) A pewnie do końca maja jeszcze kilka mniejszych będzie. 

P.S. jak będę na komputerze to zedytuje post i wrzucę zrzut ekranu w spoiler, niestety na smartfonie coś mi nie wchodzi. Zrzut ekranu jednego z polskich recenzentów, który testuje OP 7 PRO od kilku dni.

Screenshot_20190516-160058.jpg

Edytowane przez Rumci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    memphis21
    33 minuty temu, Rumci napisał:

Dziś taka aktualna wjechała. :) A pewnie do końca maja jeszcze kilka mniejszych będzie. 

Screenshot_20190516-160916.jpg

P.S. jak będę na komputerze to zedytuje post i wrzucę zrzut ekranu w spoiler, niestety na smartfonie coś mi nie wchodzi. 

Witam.

Sam zamowilem niebieksi w X-Komie i czkem na informacje o dostawie.

Napisz swoje pierwsze wrażenia z obcowania z nową zabawką. Sam posiadam iPhone X i troche obawaim sie gabarytów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ImageX7

@Rumci Ooo, już masz? Jak wrażenia? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rumci

Nie mam jeszcze swojego egzemplarza. Zrzut ekranu pochodzi od jednego z polskich recenzentów, który ma od kilku dni OP 7 PRO. :) Ja o swoich pierwszych wrażeniach oczywiście obszernie napiszę. :)

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smykoo
    Notatka Moderatora: Smykoo

Temat zamykam. Premiera OnePlus 7 i 7 Pro miała już miesjce. Proszę umieszczać swoje posty w odpowiednich tematach w dziale

https://forum.android.com.pl/forum/2373-forum-oneplus/

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.