Skocz do zawartości
Szpileczka

[Rozwiązany] Niska rozdzielczość zdjęć przy autoportrecie (1440x1080) be zmożliwości zmiany

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć, od wczoraj mam Samsunga s9 +, kupiłam go częściowo ze wzlędu na dobry aparat i selfie (jak to baba) a tu zonk. Selfie w trybie autoportret robi po prostu brzydkie a do tego jest inna rozdzielczość. Tzn w opcji autoportret z rozmazanym tłem (której niestety nie będę używać bo jest kiepska) rozdzielczość jest normalna czyli 3264x2448, natomiast przy zwykłym autoportrecie rozdzielczość zmienia się na 1440x1080 i w szczegółach nie ma tych wszystkich informacji typu jaka przysłona itd. Czy można coś z tym zrobić? Przed kupieniem telefonu czytałam różne recenzje i nigdzie nie natknęłam się na informację, że coś takiego ma miejsce. 

Edytowane przez GeoHot
    poprawiam tytuł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robisz zdjęcia wbudowaną aplikacją? Wejdź w ustawienia i zobacz jaką masz ustawioną rozdzielczość zdjęcia aparatu z przodu

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozdzielczość mam ustawioną maksymalną czyli 3264x2448. Przy robieniu zdjęcia w opcji autoportret z rozmyciem jest taka rozdzielczość i rozmiar zdjęcia np 1,67 MB, opcji zwyklego autoportretu rozdzielczość jest 1440x1080 a rozmiar zdjęcia 520,84 KB. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdziłem u siebie i ja tego problemu nie mam. Wejdź w ustawienia, aplikacje, znajdź aplikacje aparat i wyczyść dane aplikacji. Mam nadzieje, że to pomoże ;)

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rany, tak to jest jak blondynka dorwie się do sprzętu elektronicznego... Pogrzebałam jeszcze w telefonie, wszystko jeszcze raz sprawdziłam, miałam ustawione dobrze, rozdzielczość itd ale okazało się, że powłączały mi się jakieś filtry "upiększające" i to przez nie była ta kiepska rozdzielczość i rozmiar zdjęcia. Po wyłączeniu ich jest już dobrze. Dzięki, bo pewnie nie sprawdzałabym po raz kolejny, bo przecież już wcześniej to robiłam. Blondynka... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi