Skocz do zawartości
horrorrek

Przymusowa instalacja 'szpiegującej' aplikacji podczas pierwszego uruchomienia, da się z tym coś zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dzień dobry. Mam problem z administratorem urządzenia, który wziął mój telefon z przyczyn polskiego operatora sieci - plus. Telefony są blokowane po spłaceniu kilku rat, a ja sam dowiedziałem się o tym po zakupie telefonu A7 2018 z wolnej ręki ... Podobno bardzo trudno jest usunąć tego administratora, o ile w ogóle to jest możliwe, ale jeśli znasz jakąkolwiek metode to podziel się. 

Nie chcę wpisywać numeru imei w udostępnionej internetowej bazie plusa,  bo może być tak że to da im sygnał/powiadomienie do sprawdzenia wierzytelnościami.

Screenshot_20190102-050836_Settings.jpg

Screenshot_20190102-050902_Settings.jpg

Edytowane przez GeoHot
    usuwam spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz zdebrandować telefon. Zrób to sama pobierając rom i odin lub idź do autoryzowanego serwisu Samsung niestety za to zapłacisz ale telefon będzie czysty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie zdania są podzielone z tym softem. Niektórym XEO wcale nie pomaga. Więc jak to w końcu jest ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Nawet zmiana softu nic nie pomoże, poniewaz tu chodzi o imei. Jest to normalne jesli chodzi o Plusa jak telefon zakupiony w ratach. I tak ta aplikacja sie zainstaluje ponownie Jak tylko właczysz telefon.

Jesli pierwotny własciciel nie spłaca rat to możesz mieć po jakims czasie zablokowany telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, właśnie o tym rozmawiamy. Jak to obejść?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 2.01.2019 o 11:01, jeronimo napisał:

Nawet zmiana softu nic nie pomoże, poniewaz tu chodzi o imei. Jest to normalne jesli chodzi o Plusa jak telefon zakupiony w ratach. I tak ta aplikacja sie zainstaluje ponownie Jak tylko właczysz telefon.

Jesli pierwotny własciciel nie spłaca rat to możesz mieć po jakims czasie zablokowany telefon.

Wiesz co ale ja byłem w serwisie Samsung u mnie w Łodzi żeby zdebrandować system i poinformowałem o tym że telefon przez poprzedniego właściciela był wzięty z Plusa na tzw. raty to się chyba tak nazywa i raz mi wyskoczył przed debrandowaniem telefonu że rata nie była wpłacona i po wszystkim jak miałem czysty telefon nic takiego sie nie powtórzyło. Według mnie nie jest to sprawa imei bo nawet taki dziadowski plus nie ma prawa aż tak ingerować w telefon bo samsung by na to nie pozwolił ewentualnie może ingerować  w oprogramowanie chyba że sie mylę .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, jeżeli telefon został kupiony od prywatnej osoby, która wzięła go od operatora (i nie spłaca rat), nie możesz nic na to poradzić. Blokują sprzęt w takim wypadku. Najlepiej skontaktować się ze sprzedawcą 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo
    W dniu 8.01.2019 o 16:56, peterpp napisał:

Według mnie nie jest to sprawa imei bo nawet taki dziadowski plus nie ma prawa aż tak ingerować w telefon bo samsung by na to nie pozwolił ewentualnie może ingerować  w oprogramowanie chyba że sie mylę .

Mylisz się. Plus blokuje telefon po IMEI i to na wszystkie sieci na terenie Polski. Plus tak robi od początku 2017 roku. 

Tu masz o tym wątek:

Po zakupie okazało się, że telefon jest zablokowany przez Operatora na wszystkie sieci terytorium Polski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie zasięgnąłem języka u pewnej koleżanki z długi stażem w plus gsm i niestety tak jest że ta firma jako jedyna blokuje telefony i w regulaminie mają "Polkomtel zastrzega sobie prawo własności przedmiotu sprzedaży aż do uiszczenia ceny w całości"  czyli po spłacie telefonu jest on twój a do czasu spłacania własnością telefonu jest polkomtel. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kisiol
    Napisano (edytowane)

Witam. Zakupiłem note 9 u operatora plus , podczas pierwszego uruchamiania trzeba zainstalować  jakąś aplikację przymus. Czy można się tego jakoś pozbyć, bo jak nie to mam 14 dni na zwrot wypowiedzenie umowy. Nie potrzebuję aby ktoś mnie nadzorował, i kontrolował. 

Edytowane przez GeoHot
    poprawiam tytuł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi