Skocz do zawartości
horrorrek

Przymusowa instalacja 'szpiegującej' aplikacji podczas pierwszego uruchomienia, da się z tym coś zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie ludzie unikają odkupu telefonów z sieci, a tymbardziej z plusa albo tmobile.
    Wcale się nie dziwię

Mieć za gruba kasę przycisk do papieru. Albo wierzyć komuś na słowo--- będę spłacał.

Wysłane z Tapatala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kisiol

Ale ja się wcale ludziom nie dziwię, też bym unikał jak bym wiedział. Dobrze że tylko wziąłem jednego , a wplanach było jeszcze 10szt dla pracowników. Dobrze chociaż ze jest te 14dni na wycofanie się.  Pozdrawiam

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bani42

Już S 8 było zabezpieczone, t mobile wyszedł z tego.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    natha

Telefony u operatora można kupować w sieciach Play i Orange, nie blokują telefonu po nr IMEI, w razie, gdy pierwotny Kupujący nie spłaca rat.

Oczywiście ostrzegam za to przed ewentualnym zakupem u operatorów Plus i T-Mobile, ponieważ taki telefon ciężko sprzedać na rynku wtórnym.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    10 godzin temu, kisiol napisał:

Kupując jakaś rzecz,

ty go nie kupiłeś

Sprzedać taki telefon też jest nie możliwe

Chcesz sprzedać coś co nie jest Twoje?

operator mi go nie podarował tylko muszę zapłacić i to nie małe pieniądze

Operator jakby to nazwać wydzierżawił choć nie wiem czy to dobre określenie.

Weź sobie umowę do ręki. Tak gdzieś jest zapis, iż do momentu spłacenia rat za urządzenie jest ono własnością operatora.
    A to co Ci się instaluje to Knox właśnie z możliwością blokady. 
    Z tego co mi wiadomo zmiana softu nic nie daje, ale mogę się mylić

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kisiol

Dokładnie jest to knox , jest napisane w umowie że operator jest własnością, ale nic o blokowaniu tylko o konsekwencjach prawnych , takich jak odsetki komornik sond. Nie ma wzmianki o jakiś oprogramowaniu i blokowaniu telefonu. Dzwoniłem celem dopytania sie ,do orange i oni nic takiego nie stosują, jeśli się nie płacisz to masz komornika, i blokują tylko sim a aparat jest nie blokowany , z inną kartą działa normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    15 minut temu, kisiol napisał:

nic o blokowaniu 

O tym informują po pierwszej nieopłaconej racie.

Rozwiąż umowę, zmień operatora, pracowników się dopytaj "jaki" i "czy" chcą od ciebie smartfon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kisiol

Jest to nie ładne ze strony operatora , tyle lat byłem ich klientem, a tu takie cwaniactwo. Oczywiście że rozwiąże umowę, 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jest to nie ładne ze strony operatora , tyle lat byłem ich klientem, a tu takie cwaniactwo. Oczywiście że rozwiąże umowę, 
    Kiedyś tak nie było, bo nie było januszy biznesu, co drogie telefony brali na dane słupa, a potem nie spłacali. To operator musiał się w jakiś sposób zabezpieczyć, by nie być stratnym. Inna rzecz, że ten sposób uderza w zwykłych userów bardziej niż w cwaniaków, bo z początku, nie jeden się zdziwił, jak blokadę po IMEI zobaczył. A janusz już dawno kaskę zarobił, i mógł się śmiać z frajerów. Teraz ludzie są deczko ostrożniejsi, ale czasami jeszcze ktoś na taką minę wpadnie. Inna sprawa, to niefrasibliwość operatora, dawali każdemu, bez sprawdzania wiarygodności danych, a jak cwaniaczki poczuły interes, to zaczęły się wałki na całego. A jak już sytuacja stała się kuriozalna, to takim bublem prawnym chcą to powstrzymać.

Huawei P10 | Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kisiol

Masz rację e dla czego uczciwy obywatel ma za cwaniaków płacić,  przecież taki tel po skończeniu umowy jest już nic nie warty , jeszcze do tego operator łaskawie musi odinstalować wspaniały program. Wydaje mi się ze dużo uczciwych obywateli zrezygnuje z ich usług i właśnie zostaną cwaniaki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi