Skocz do zawartości
y20

Wciśnięty/uszkodzony przycisk POWER, przycisk ten nie ma kliku.

Rekomendowane odpowiedzi

y20
    Napisano (edytowane)

Witam wszystkich forumowiczów.

Jako że nie mogę sobie poradzić z problemem, który mam po zakupie telefonu HTC na allegro zwracam się do was o pomoc
    Zakupiłem takowy telefon jednak główną jego usterką jest jak w temacie wciśnięty przycisk zasilania, przycisk ten nie ma kliku a co za tym idzie jest bardzo nieprzewidywalny.
    Po otwarciu dyskusji ze sprzedającym na allegro ciągle słyszę, że przycisk jest jak najbardziej sprawny, i nie ma co wymieniać.

https://youtu.be/LZq6WS-DpaA

Tutaj link do filmiku, który nakręciłem kupującemu jednak nie przemawia on w ogóle do niego wypisując np takie argumenty...

-------------------------

odpowiedz sprzedającego.

Przycisk działa za każdym razem, kiedy się go naciśnie. Dotykanie delikatnie patyczkiem to manipulacja.
    Nigdy nie miałem żadnego problemu z tym przyciskiem, działał za każdym razem.
    Kupujący raz pisze, że nie ma kliku, a na filmiku insynuuje że niby przycisk nie działa.
    Telefon jest sprawny i przycisk także.
    ----------------------

albo

Odpowiedz sprzedającego.

Na filmiku, który załączył Kupujący widać, że nawet on próbując jak najdelikatniej dotknąć przycisk, w celu wprowadzenia Państwa w błąd co do jego rzekomego uszkodzenia, i tak nie jest w stanie wykazać, iż ten nie działa, gdyż przycisk reaguje, tak jak powinien i tak jak w każdym takim telefonie. Przycisk działa — jak się go przyciśnie nawet z małą siłą, telefon się wybudza. A że kupujący chciałby, żeby dział inaczej na to już nic nie poradzę — niech wejdzie w dyskusję z producentem tego telefonu.

Użyłem patyczka, właśnie dlatego, żeby pokazać, że przycisk nie ma skoku i jak „lata”, pokazałem nawet jak powinien działać wskazując działanie przycisku VOLUME jednak nie dociera to do sprzedającego.
    Czy ktoś mógłby pomóc i nakręcić filmik jak przycisk działa? (niestety nie mam innego htc, na którym mógłbym to pokazać.)
    Jeśli ktoś ma chwilę czasu i mógłby skomentować filmik to bardzo proszę, ponieważ tak allegro, jak sprzedający ma do nich dostęp.

Z góry dziękuję!

Edytowane przez lasica
    Poprawiony tytuł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

Sprzedający to firma czy osoba prywatna? Jeśli firma i jeśli nie minęło 14 dni od zakupu to odsyłaj i niech Ci zwracają gotówkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    y20

To jakiś prywatny sprzedawca,  druga usterka jest bateria telefon potrafi wyłączyć się nawet przy 80% naładowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Przede wszystkim to w tytule powinno być Kłótnia...

Najlepiej jest jednak kupować nowy sprzęt a nie używany na allegro 😗😙😚

Edytowane przez wlodarek1
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    y20

Tytuł poprawiony, jeśli chodzi o nowy sprzęt, to fajnie by było, jednak gdzie ja znajdę nowy HTC 10? No i ile on by wtedy kosztował. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

Jeśli sprzęt miał być bez wad a masz problemy przynajmniej z przyciskiem i baterią to próbuj Programu Ochrony Kupujących https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/w-czym-pomoze-mi-program-ochrony-kupujacych-nl5LgAbvXCk

Cytat

Program Ochrony Kupujących pomoże Ci, jeśli napotkasz problemy po zakupie na Allegro.

Program zapewnia Ci rekompensatę do 10 000 zł w przypadku, gdy:

• zapłacisz za towar, ale go nie otrzymasz
    • otrzymasz towar, który znacznie różni się od opisanego w ofercie

•  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    y20

Właśnie jestem w trakcie dyskusji (właśnie na allegro — program ochrony kupującego), ale sprowadza się to tylko do tego, że w momencie, kiedy kliknę "poproś o pomoc allegro", włączają się do rozmowy na zasadzie:

"prosiłabym o pilne odniesienie się do wiadomości Kupującego oraz podjęcie
    dalszych kroków w celu rozwiązania Państwa problemu. Dodam również,
    że Sprzedający ma obowiązek udzielenia odpowiedzi i złożenia
    wyczerpujących wyjaśnień w Dyskusji zgodnie z art. 10.2. Regulaminu Allegro."

a sprzedający w dalszym ciągu odpowiada , że przycisk w telefonie jest całkowicie sprawny, mimo przedstawionych dowodów oraz nagranego filmiku.

Dlatego właśnie staram się kogoś wyprosić, aby nagrał taki filmik z prawidłowo działającym przyciskiem, żebym mógł go przedstawić w dyskusji. Ewentualnie właśnie dodania komentarza do filmiku jednak wtedy pewnie kupujący zasugeruje, że komentarz dodali jacyś moi znajomi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa
    y20

dla mnie jest to logiczne, jednak dla sprzedającego chyba nie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

Przycisk ma klikać a nie klika. To znany problem w tym modelu a sprzedający kłamie i wprowadza w błąd allegro.

Załącz do dyskusji znalezione linki i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi