Skocz do zawartości
wieslawbor

Brak automatycznej wysyłki/pobrania MMS w Play bez włączonych danych mobilnych

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem z moim LG G7, pomimo ustawień APN do internetu i mms, telefon nie pobiera i nie wysyła automatycznie MMS-ów przy wyłączonych danych komórkowych. APNy skonfigurowane najpierw przez wiadomości autokonfiguracji Play, następnie dostosowane według wątku na forum play https://forumplay.pl/showthread.php/2808-Konfiguracja-Internetu-i-MMS-w-Play-android-ios-windows-phone-i-inne . Telefon nie przełącza się automatycznie na dane komórkowe w celu pobrania/wysyłki MMS. Ustawiony odbiór MMS w roamingu. Przy włączonych ręcznie danych mobilnych jest OK. Testowane na dwóch różnych SIMach PLAY. Na SIM od Orange działa bez problemu. Telefon ze sklepu.

Może spotkał ktoś podobny problem i udało mu się go rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,  również walczę z tematem tylko na LG K9 i LG K9 dual wszystko w PLAY jeden na kartę drugi na abonament. Pan z PLAY powiedział że to wina telefonu więc udałem się do serwisu. I taką odpowiedź otrzymałem. Ale jeżeli Ty Twierdzisz że w Pomarańczy śmiga, to wg mnie Play ma coś źle. Jeżeli znalazłeś rozwiązanie to czy możesz się podzielić informacją?

Bez tytułu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć,

Nie zauważyłem Twojej odpowiedzi.

W żaden sposób nie udało mi się rozwiązać tego problemu, co więcej, sprawdziłem na karcie od plus i problem też występuje. Wydaje mi się, że wina leży jednak po stronie LG, choć jest zależna w znacznym stopniu od ustawień APN operatorów. Porównując te APN w orange jest w APN np uwierzytelnianie z userem i hasłem, w poztsałych testowanych nie ma tego. Być może tu LG ma problem - to taka moja prywatna teoria. Mając możliwość przejścia do orange z tańszym abo niż aktualnie, tak właśnie zamierzam zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siema,

Też niestety mam ten problem. To mój pierwszy telefon a miałem ich wiele gdzie trzeba zawsze włączać transmisję danych. Dramat. Nie chce rezygnować z play. Co najciekawsze z innego telefonu idą bez problemu. A z lg g7 ani z lg g7 fit już niestety nie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozostaje czekać na aktualizację do nowego androida, chociaż ja wątpię aby coś poprawili.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie jest kwestia telefonu a operatorów. MMS nie odbierzesz bez danych komórkowych na żadnym smartfonie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem nie dotyczy odbioru/wysyłki bez danych mobilnych. Chodzi o to, aby telefon sam włączał transmisję danych na czas odbioru/wysyłki, w przypadku gdy transmisja danych nie jest włączona.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, problem chwilowo odłożyłem na półkę, ale w ten weekend zrobiłem zgłoszenie problemu technicznego do PLAY i warto aby każdy z Was to zrobił, gdyż uważam jest to ewidentnie wina ustawień w Play-u dla wybranych modeli. Trafił mi się trochę ogarnięty koleś i testowaliśmy wysyłanie. Otóż spróbujcie wybrać sieć w sposób ręczny, nie automatyczny, tak aby Wasz telefon znalazł się w roamingu Plusa lub Orange, taka "R" przy sile sygnału. Gdy to już zrobicie sprawdźcie, czy odbiera mms, u mnie zadziałało. Jest tego minus ustawienie ręczne operatora powoduje, że będziemy korzystać tylko z jego nadajników i możemy zostać czasem bez zasięgu....

Jeżeli to zadziała róbcie zgłoszenia techniczne i stanowczo możecie twierdzić iż to wina operatora bo u innych ten problem nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sieci komórkowe-punkty dostępowe-trzy pionowe kropki po prawej u góry-przywróć ustawienia i zobaczcie czy pomogło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu Wed Feb 13 2019 o 11:59, steffan123 napisał:

To nie jest kwestia telefonu a operatorów. MMS nie odbierzesz bez danych komórkowych na żadnym smartfonie

Mylisz się, jest to wina wyłącznie ustawień oprogramowania w telefonie. Trochę off top, ale sam sobie ustawiłem wysyłanie i odbieranie mms bez włączonej transmisji danych na S4, S7. Nie mam co prawda LG G7, ale pewnie konfiguracja będzie podobna, minus tej sprawy, to edycja plików systemowych, czyli root. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi