Skocz do zawartości
Gość

Brak KATALOGU /sdcard w /mnt

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Po pierwsze Dzień Dobry :) Znalazłem tu kilka razy przydatne informacje, więc pomyślałem, że ktoś na pewno będzie znał odpowiedź na moje pytania.
    Mam dwa stare LGG2Mini, na jednym Lineageoesa a na drugim stockowego Androida 5.0.2. Pomyślałem, ze na ten drugi też wrzuciłbym coś innego i przystapilem do realizacji tego planu ;)
    Bootloadera chciałem dodać kopiując plik aboot.bin. Wrzuciłem go więc do pamięci wewnętrznej, wpisałem polecenie w terminalu i otrzymuję info 'no such file or directory'. OK, mogłem się pomylić w jakiejś literce. Wpisuję więc jeszcze raz i rezultat taki sam. Sprawdzam po literce i widzę, że wszystko OK. Próbuję się dostac w terminalu do /sdcard i komunikat 'no such itd.'
    Sprawdzam w ES Explorerze i w mnt nie mam katalogu sdcard tylko coś co wygląda jak plik o tej nazwie. Sprawdzam w Total Commanderze i folder sdcard jak najbardziej mam, mogę do niego wejść i dodawać foldery. Nic mi nie wiadomo, żeby w 5.0.2 w ustawieniach dało się zamienic pamięć wewnętrzną na zewnętrzną i odwrotnie. Pomyślałem więc, że skoro w TC normalnie /sdcard jest to moze to kwestia uprawnień aplikacji - zainstalowałem Termuxa - sytuacja jak w Terminal Emulatorze. Ostatecznie aboot.bin skopiowałem z innego katalogu, podobnie twrp.img. W Menadżerze Plików w TWRP mam emmc normalnie pamięć wewnętrzną czyli to co w katalogu sdcard. Zdjęcia mogę zapisywać i na karcie i w telefonie, nie ma żadnych problemów czy komunikatów o nieprawidłowościach od żadnych aplikacji.
    Wydaje mi sie, ze to storage/emulated/legacy powinno mnie naprowadzić na rozwiazanie, ale za ciemny jestem, żeby dojść do tego, co jest przyczyną takiej sytuacji i jak to zmienić. Pytanie moje to więc - co się stało? jak to zmienić?

Screenshot_2019-01-23-10-37-32.thumb.png.4d71fff695e76c7a0756d0983e26be8a.pngScreenshot_2019-01-23-10-47-43.thumb.png.7f0e5307a0f1d791ca76dd81b2238551.pngScreenshot_2019-01-23-10-37-02.thumb.png.749491a8f6936db3237d3b81c51b2a6a.png

Screenshot_2019-01-23-10-37-32.png

dodana zawartość

Tak przy okazji, gdyby komuś chciało siecoś napisać - chętnie usunąlbym zdublowanego screena, ale nie widzę opcji zapisu postu po edycji ;)

Edytowane przez Gość
    Zdublowana fotka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi