Skocz do zawartości
MamaMia

Wybranie domyślnej aplikacji do odtworzenia kodeka audio w formacie opus, przez system android

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Galaxy J5 2017 android 8.1. Zainstalowany VLC oraz Mx Player. Nie odtwarza mi plikow opus.
    Jak uruchomie pliki opus z poziomu VLC to graja. Ale jak klikne w plik opus tak jak w mp3 zeby gral, android nie potrafi odszukać aplikacji która mogla by odtwarzać opus. Pokazuje mi tylko sklep google play.

Edytowane przez melis
    Poprawiłem tytuł tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

Niestety tu są pewne ograniczenia i nie da się dowolnie przypisywać domyślnej aplikacji do uruchamiania wybranych formatów plików. Z root być może, sprawa wygladałaby prościej. Pozostaje ewentualnie konwersja na MP3. @dzidexx być może, będzie wstanie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sciagam sobie z YT programem NevPipe pliki opus bo sa mniejsze i sobie slucham :) Sciagam jakas publicystyke czy jakies pogadanki itp. Robie to ze wzgledu ze pliki opus sa mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    Godzinę temu, MamaMia napisał:

Pokazuje mi tylko sklep google play.

Wklepałeś w szukajce opus?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale po co mam szukać? Mam VLC zainstalowane. Vlc odtwarza te pliki, ale trzeba je recznie wskazywac. Chciałbym tak jak z mp3. dwa razy stukne i gra.. Prawdopodobnie android tego nie wspiera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    5 minut temu, MamaMia napisał:

Ale po co mam szukać? 

Mi też się nie chce...

szukać jakiegoś pliku opus żeby sprawdzić.

• haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale jaja, przez przypadek znalazłem alternatywne  rozwiązanie dla opus :)
    Chciałem plik audio opus przekopiować z pamięci wewnętrznej na karte sd przez ten program moje pliki z samsunga. Okazało się, że nie idzie. Ani opus ani mp3 nie idzie przekopiować. Kopiowanie nieudane .. Strzeliłem Zdzisława... Odpaliłem File manager+ ten https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alphainventor.filemanager&hl=pl
    Przeglądam w nim pliki, patrze pokazuje ladnie daty, nazwy itp. Pukam dwa razy w plik opus i ku mojemu Zdzisławowi plik pięknie gra :)
    Mało tego, program pozwala zrobic sobie skrot na glownym ekranie do katalogu z plikami. Mam wiec co potrzebowałem.
    Program FileManager+ kopiuje pliki bez problemu. :D i odtwarza pliki opus, m4a, mp3 itp :D To też Twoja zasługa dzidexx dlatego, że napisałeś "Mi też się nie chce szukać jakiegoś pliku aby sprawdzić". Chciałem przekopiować opus z pamięci wewnętrznej do karty sd, potem pobrac ja przez na komputer i wyslac. Nie udalo sie to przez program samsugowy. Szukalem w google rozwiania. Ktos napisał aby przez inny file manager pobrac. Mysle, przeciez mam inny file manager w telefonie wiec co szkodzi sprawdzić. Wchodze w katalog i patrze ladne ikonki opisy itp. Stukam w plik i pieknie wszystko gra. Malo tego, idzie sobie zrobic skrót z folderem na ekran główny :) teraz szybko otwieram co chce i sortuje jak chce :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

W zasadzie chodziło mi o to, że w sklepie jest odtwarzacz *.opus - nazywa się Opus.

Ważne, że udało się rozwiązać.

@up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przydalo by sie jeszcze jak oszukac androida co do pamieci. W pamieci wew zrobic folder NewPipe a w nim folder, który byłby skrótem do karty SD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GeoHot

@MamaMia Powiedz, co chciałbyś uzyskać? Chodzi Ci o zmianę pamięci z karty sd na wewnętrzną?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi