Skocz do zawartości
seba84_2005

Aktualizacja/downgrade zegarka przez WiFi z poziomu PC.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Hej może chcecie zrobić aktualizację zegarka ręcznie, bądź po aktualizacji występują jakieś problemy i podobał się bardziej poprzedni soft? Ten poradnik pomoże Wam uporać się z aktualizacją, bądź powrotem na poprzednie oprogramowanie. Poradnik opieram na najnowszej aktualizacji w wersji 4.0.0.2.

- Potrzebny będzie program NetOdin 3 (w sieci znajduje się wersja 1.0). Link do programu NetOdin 3 1.0

- Pliki oprogramowania z najnowszą aktualizacją  Tizen 4.0.0.2: Pliki aktualizacji Tizen 4.0.0.2

- Komputer najlepiej z wbudowanym WiFi aby uniknąć problemów z komunikacją. 

- Naładowany zegarek do minimum 70%

- Uwaga po ręcznym wgrywaniu oprogramowania zegarek zostaje przywrócony do stanu fabrycznego i zostają usunięte z niego wszystkie pliki. 

Zwracamy uwagę aby pobrać odpowiedni rom dla naszej wersji zegarka:

S3 Frontier to: SM-R760

S3 Classic to: SM-R770

Zegarek aby umożliwił flashowanie oprogramowania ręcznie wymaga wprowadzenia w tryb WiFi Download, aby tego dokonać należy postępować według instrukcji: 

1: Na wyłączonym zegarku przytrzymaj przycisk Home aż do momentu pojawienia się pod logiem zegarka napisu "Rebooting..." puszczamy przycisk i klikamy szybko ten sam przycisk około 3 razy aż pojawi się menu z wyborem różnych funkcji:

1.jpg.944ceddf3a53957ef624dbb0d20967e9.jpg

2: Nas interesuje funkcja Download (Wireless), klikamy przycisk home do momentu podświetlenia się tej funkcji i przytrzymujemy przycisk aby zatwierdzić wybór.

3: Kolejny ekran wygląda tak i klikamy około 3 razy przycisk home żeby pojawił się napis "Wait for AP connection"

2.thumb.jpg.c6954aed56cb786d72ea9779c16c31b3.jpg

4: Pod stanem barerii widzimy napis [Ap Mode] SM-R760-84c9 i jest to sieć WiFi, którą stworzył zegarek na potrzeby wgrania oprogramowania. U Was może mieć inny końcowy ciąg znaków, ale należy się z nią połączyć z poziomu PC. Najlepiej uprzednio wyłączyć zaporę sieciową systemu Windows. 

3.png.53efd5dfaf57a52f29469f9df2749067.png

5: Otwieramy program NetOdin i wczytujemy pliki oprogramowania w odpowiednie "okienka" AP do AP, BL do BL, CSC do CSC. W okienku ID:IP powinniśmy widzieć Ip podłączonego zegarka. Jeśli nie widać adresu Ip, a zegarek zgłasza błąd połączenia nie mamy prawidłowo wyłączonej zapory Windows, lub nie zezwoliliśmy na połączenie, kiedy przy pierwszej próbie połączenia z zegarkiem zapora nas o to zapytała. 

4.png.6ca7d2206309bf1cdbe8cedf198fba5c.png

6: Sprawdzamy na zegarku czy jest widoczne połączenie i klikamy przycisk Start. Operacja trwa kilkanaście minut. Zegarek po zakończeniu sam się ponownie uruchomi. 

Nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne niepowodzenia. Pamiętajcie wszytko robicie na własną odpowiedzialność :) 

Edytowane przez seba84_2005
    • Piwko! 3
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fenek

@seba84_2005

Masz może namiary na ten NetOdin bo go nie mogę zlokalizować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fenek

Ktoś posiada wersję 1.1? NetOdina

1.1.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualizacja jest tylko na frontiera czy tez na classica ? Mam classica i narazie głucho w eterze :( .

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@up Jest i na classica. Ręcznie zawsze możesz wgrać. https://androidfilehost.com/?fid=11410963190603905835

@Fenek do aktualizacji 1.0 spokojnie wystarcza. 

Edytowane przez seba84_2005
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za link. Ten rom jest na Polskę ? Wie ktoś może czy będzie można wrócić do T3 jak będą jakieś komedie na T4 ? insrtukcja wgrania jest jakby ktoś szukał na youtube. default_wink.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po jednym dniu na tizen 4 moge powiedzieć jedynie, że na razie niestety wzmogło się ubywanie baterii (przynajmniej u mnie). Sądze, że pełne dwa dni na ręku wytrzyma ale na trzeci dzień jak do tej pory to już nic nie zostanie. Dodano kilka funkcji, wygląd jest jakby bardziej kolorowy i co chwila zegarek uczy mnie tych nowych funkcji i prosi o zatwierdzania i zapoznawania się. Testuje dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up nie wiem jak z powrotem na starszą wersje, ale rom jest multi csc i ma w sobie język pl. U mnie działa wszytko jak działało. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@maximus Oo to lipa... właśnie połowa romu weszła do sikora default_sad.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi