Skocz do zawartości
ulan23

Rozmowa przez WiFi jest bardzo słabej jakości, a sama usługa nie daje się wyłączyć

Rekomendowane odpowiedzi

ulan23
Napisano (edytowane)

Witam mam S9+ w t-mobile, i zauważam ze mam włączoną opcje VoWifi, przez pewnie czas nie zwracałem na to uwagi, ale znajomi zaczęli narzekać ze słabo mnie słyszą, ze coś przerywa, ze mój głos rwie, okazało się ze po wyłączeniu wifi kiedy przechodził na VoLTE nagle jakość połączeń poszła w górę, znajomi powiedzieli ze  mój głos w czasie rozmowy się poprawił, nie rwał. Ponadto odkryłem ze jak jest włączoną opcja VoWIFI nie dochodzą do mnie MMS. Wiec postanowiłem wyłączyć opcje połączenia przez wifi, wyłączam, a po chwili patrze a on znowu się włącza, za cholerę nie mogę tego wyłączyć, jedynie jak wyłączę na stałe wifi to mam spokój, jednak jak tylko uruchomię wifi to znowu uruchamia się opcja połączenia przez wifi (VoWifi) macie pomysł co może być przyczyna takiego zachowania i co zrobić by skutecznie wyłączyć VoWifi bez wyłączania wifi, ach router wifi to connect box od upc dwuzakresowy (być może problemem z jakością połączeń jest winien użycie jednoczesnie 2,4  i 5 GHz).

Edytowane przez GeoHot
doprecyzowuję tytuł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jeronimo

Nie ma mozliwosci aby uzyc jednocześnie 2,4 i 5 GHz, logujac sie do wifi wybiera sie opcje 2,4 lub 5GHz. Nie ma mozliwosci zalogowac sie na dwa łacza jednoczesnie.

Druga sprawa to nie zauwazyłem u siebie, ze jeśli wyłacze wifi calling  w ustawieniach dialera telefon, czy w ustawieniach - sieci komórkowe, aby sie samoczynnie właczało ponownie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gino82

@ulan23 Nie powinna się ta opcja sama włączać.Może reset telefonu pomoże ? Odnośnie internetu to radziłbym przejść tylko na 5G - jak jest to niemożliwe bo np. masz też urządzenia tylko na 2G w domu to zostaw i ustaw 5G na kanale 48.

Zaloguj się do routera .Ustawienia zaawansowane - WiFi - Sygnał WiFi - Kanał ręcznie 48

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi