Skocz do zawartości
bl00keRs

GPS - dyskusja ogólna.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak działa u Was lokalizacja?

Mam dużo wakelocków poblokowanych w Amplify i zapewne to one przyczyniły się do działania GPS w ten sposób w jaki u mnie on działa, a działa następująco.

Tryby działania GPS tj. tylko urządzenie, oszczędzanie baterii i wysoka dokładność nie mają wpływu na fixa. Złapie go zawsze bez względu na tryb ale tylko i wyłącznie/w 99% przypadków przy dostępie do czystego nieba. Czy na najwyższej dokładności nie powinien go łapać nawet w piwnicy, kiedy to telefon ma dostęp do lokalizacji przez WiFi lub 4G? Wystarczy, że ściana betonowa 2 metry za mną jest, żadnych okien i np. widget pogody po 2 minutach próby aktualizacji pozycji przestaje wyświetlać pogodę bo nie znalazł pozycji. Nie ma opcji złapania fixa jeśli przemieszczam się w małych odstępach czasowych i lokalizacyjnych i w nowym miejscu w środku próbuje go znaleźć, po zajechaniu w to miejsce. Muszę podejść do okna, wyjść na balkon albo na zewnątrz, dopiero wtedy złapie, zawsze... i nie trwa to więcej niż 10 sekund. Usługi lokalizacyjne mam cały czas włączone i ustawione na tylko urządzenie. Jak się przemieszczam z miejsca na miejsce to średnio co 10 minut Google Play Service używają lokalizacji i szukają pozycji. Może dzięki temu łapie fixa na zewnątrz niemalże od razu i jak zajeżdżam w nowe miejsce i próbuje go znaleźć na zewnątrz to łapie go migiem. Użycie baterii przy cały czas włączonym GPS jest znikome i mimo, że GPS co 10 minut skanuje, to na wykresach baterii rzadko widać użycie.

Informacja, która mnie interesuje to te tryby i działanie bo u mnie nie mają wpływu na fixa a wydaje mi się, że przed ustawianiem Amplify była różnica. Jak to u Was wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę że nikt nie ma zamiaru odpisać, ale pisałem już wcześniej o tym samym. Nie wiem czy wpływ ma na to najnowszy android, ale zauważyłem to samo w aplikacji pogody. Aby wykryć tylko to w jakim jestem obecnie mieście muszę mieć włączoną lokalizację i dane mobilne. Tak jak piszesz w wyższym budynku gdzie sygnał GPS jest słaby aplikacja pogody nie potrafi zlokalizować miasta w jakim jestem. Wcześniej na starym honorze 7 i andku 6, wystarczyło włączyć tylko internet i sam wykrywał w jakim mieście jestem. Myślałem już że to problem mojego egzemplarza op 5t, ale widzę że masz podobnie. Szkoda że nikt więcej nie chce tego sprawdzić u siebie ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    StevenG

Od dłuższego czasu nie korzystam z lokalizacji. Chętnie zweryfikuję. Podajcie dokładną procedurę żebym sprawdził tak samo jak Wy to robicie. Mam OOS 9.0.3.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4 godziny temu, Bartosz Tytuła napisał:

Widzę że nikt nie ma zamiaru odpisać, ale pisałem już wcześniej o tym samym. Nie wiem czy wpływ ma na to najnowszy android, ale zauważyłem to samo w aplikacji pogody. Aby wykryć tylko to w jakim jestem obecnie mieście muszę mieć włączoną lokalizację i dane mobilne. Tak jak piszesz w wyższym budynku gdzie sygnał GPS jest słaby aplikacja pogody nie potrafi zlokalizować miasta w jakim jestem. Wcześniej na starym honorze 7 i andku 6, wystarczyło włączyć tylko internet i sam wykrywał w jakim mieście jestem. Myślałem już że to problem mojego egzemplarza op 5t, ale widzę że masz podobnie. Szkoda że nikt więcej nie chce tego sprawdzić u siebie ...

Ale tak jest "zaprojektowana" aplikacja pogody w Oneplusie. W początkowej fazie można było używać bez dostępu do lokalizacji i ręcznie wyszukać daną miejscowość. Teraz bez przyznania prawa do lokalizacji od razu się zamyka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można ręcznie dodać lokalizację : wybieramy widżet, eksportujemy go na ekran, na dole, po prawej stronie jest ,,+ ' ' ,wpisujemy nazwę miejscowości...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    13 godzin temu, trampowsky napisał:

Ale tak jest "zaprojektowana" aplikacja pogody w Oneplusie. W początkowej fazie można było używać bez dostępu do lokalizacji i ręcznie wyszukać daną miejscowość. Teraz bez przyznania prawa do lokalizacji od razu się zamyka.

Ale mnie nie chodzi o aplikację pogody w oneplusie, tylko jakąkolwiek aplikację pogody ściągniętą ze sklepu play.

8 godzin temu, montezuma napisał:

Można ręcznie dodać lokalizację : wybieramy widżet, eksportujemy go na ekran, na dole, po prawej stronie jest ,,+ ' ' ,wpisujemy nazwę miejscowości...

Wiem że można dodać ręcznie lokalizację, ale po tą są te wszystkie gpsy i inne czujniki żeby samo mogło wykryć chociaż w jakim mieście jestem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie zależy od aplikacji. Takie mapy Google ustawiają całkiem nieźle jak jestem w budynku (blok). Jeśli jednak próbuję w tym miejscu uruchomić rejestrowanie treningu w Stravie, to nie może ona wyznaczyć dokładnego położenia. Na zewnątrz radzi sobie natomiwdt świetnie, od razu łapie fix i np. bieganie po osiedlu z blokami daje mi na mapach dokładniejsze rezultaty niż zegarek Garmina.

Podejrzewam że to kwestia sposobu w jaki appka może dostać dane GPS. Nie wiem jak to wygląda od strony API Androida, ale bodajże był podział na właśnie dokładne i przybliżone położenie. Widać appka OnePlusa wymaga dokładnego. Jak na aplikację pogodową jest to kompletnie bez sensu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam norweskiej aplikacji pogody YR.NO. U mnie nawet w mapach Google w środku nie chce za nic mnie zlokalizować... ani w innej aplikacji korzystającej z GPS. Jeszcze raz zaznaczę, że GPS mam cały czas włączony i ustawiony na tylko urządzenie. Wyłączam go tylko jak siedzę w domu, po to, żeby Google Play services nie skanowały w tle mojej lokalizacji co 10-15 minut, której i tak nie potrafi znaleźć. Na wykresach baterii kreski użycia GPS są ale nie w takiej ilości w jakiej występuje skanowanie - o wiele mniej ich jest. Jakiegoś drenażu baterii z tego powodu nie widze. Nie wiem natomiast jak to wygląda sprawa kiedy ekran jest wygaszony ale jak używam WiFi w środku i GPS jest włączony to potrafi skanować ale zdecydowanie częściej dzieje się to jak jestem w ruchu i w dodatku pod gołym niebem. Może za dużo mieszam z tym telefonem i dlatego to tak dziwnie działa, albo po prostu tak już to musi działać i wujek Google mimo wszystko chce wiedzieć gdzie jestem, chociaż mnie to bezsensu skanowanie irytuje i czuję się prześladowany. Uniemożliwiłem Google Play services dostęp do atrybutu WAKE_LOCK w AppOps kilka dni temu ale nadal skanuje... ponadto mam zainstalowany moduł Enable Doze for Google Play services w Magisku żeby optymalizacja baterii działała również dla tej aplikacji ale też nie daje rady. Amplify też mam poograniczane wakelocki, w szczególności od Google Play services ale to raczej nie powinno mieć żadnego znaczenia gdyż tam tylko ograniczam czasowo ilość wakelocków, nie wyłączam ich kompletnie. BatteryStatsMonitor pokazuje, że te wakelocki działają i Google Play services używa ich także imo jest OK.

Najbardziej dziwią mnie te tryby GPS. To, że gdy jest ustawiony tryb tylko urządzenie i w bloku za ścianą betonową nie może mnie znaleźć to rozumiem ale na trybie wysoka dokładność to raczej powinno używać 4G albo WiFi żeby polepszyć wykrywanie satelit dzięki połączeniu z masztami mobilnymi i powinno mnie nawet w bunkrze zlokalizować jeśli mam połączenie mobilne z masztami. Może dłużej to trwać ale powinno, a tu kicha bo nawet za ścianą blokową nie chce. Jak tylko podejdę do okna albo wyjdę na balkon to max 10 sekund i mam moją pozycję. Jak wyłączę GPS i przemieszczę się z ostatniej znanej lokalizacji 2km albo 200km i tam dopiero go włączę ponownie to również 10 sekund zajmuje znalezienie mnie ale jak tylko wejdę do środka to go gubi momentalnie.

Przez to pogoda się nie chce aktualizować, bo jestem  w środku. Na zewnątrz jak jestem cały czas to aktualizuje się bez problemu tak jak powinna. Oczywiście jak GPS jest włączony 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Blok pewnie z ,,wielkiej płyty ' ' ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co masz na myśli pisząc o wielkiej płycie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi