Skocz do zawartości
DJ SNap

TUTORIAL Przywracanie Desire HD do stanu fabrycznego przed oddawaniem na gwarancję.

Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA!!!!

NIE PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA USZKODZENIA, UTRATĘ GWARANCJI, WYBUCH ATOMOWY, KONIEC ŚWIATA, USZKODZONE KARTY PAMIĘCI, ZMIANĘ TELEFONU W MEGATRONA I INNE NIESZCZĘŚCIA SPOWODOWANIE NIEWŁAŚCIWYM UŻYTKOWANIEM TELEFONU I TEGO TUTORIALA.

1. Ściągamy tego ZIPa (ROM) -> PD98IMG .

2. Wrzucić PD98IMG na kartę i uruchomić telefon w trybie Bootloader (Vol dn + Power) – instalacja ruszy sama. Potem trzeba postępować zgodnie z komunikatami na telefonie. Telefon powinien uruchomi się ponownie.

3. Usunąć PD98IMG z karty.

4. Zainstalować Visionary+ (najłatwiej za pomocą UMT*) i zrobić Permroot (uruchomić program Visionary+ na telefonie i wybierać Temproot, TempRoot on Boot, restart, otworzyć ponownie Visionary+ i wybrać Permroot.

5. Narzędziem UMT (telefon MUSI być z włączonym debugowaniem USB) zmienić CID na "HTC__032".

6. Zrestartować telefon i sprawdź w UMT czy jest poprawny CID.

7. Następnie w UMT zrobić S-ON.

8. Zrestartuj tel. i sprawdź w Bootloaderze co z tego wyszło (wyłącz szybkie uruchamianie) powinno być Ship S-ON.

9. Ściągnąć aktualny PD98IMG np. ten -> http://dl.dropbox.com/u/53598151/PD98IMG_ace_sense30_s_htc_wwe_3.12.405.1_radio_12.65.60.29_26.14.04.28_m_release_225512_signed.zip i odpal aktualizację w Bootloaderze (jak w pkt 1).
    Ewentualnie ten: Shipped ROMs na samym końcu aktualizacja FOTA – z poziomu telefonu, w ustawieniach telefonu)

10. Usunąć PD98IMG z karty.

Czas wykonania ok 15-20 min.
    Po tych zabiegach telefon będzie wyczyszczony z danych użytkownika więc jeśli chcecie to zróbcie wcześniej backup danych których potrzebujesz.

Oddawajcie telefon do serwisu bez karty SD. Nie sądzę by ktoś się tym interesował ale to będzie dziwne jeśli będą jakieś backupy, katalogi których przy "normalnym" użyciu tel. być nie powinno, albo sformatujcie kartę.

Ja oddałem bez karty.

*UMT -> http://forum.android.com.pl/f224/tool-umt-goldcard-sim-unlock-s-off-auto-downgrade-auto-radio-flash-84353/

Bezpośredni link: http://www.michelcoulon.fr/telechargements/mes-creations/programmes-pour-htc.html?download=4:ultimate-multi-tool

Autorem treści jest użytkownik yooshky. Ja to tylko przepisałem, wprowadziłem modyfikacje i opublikowałem.

Edytowane przez baca01
    wstawiono prefiks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że tak. Chodzi o to by doprowadzić soft do wersji dającej się rootować, bo tylko wtedy ustawisz CID i S-On. Zastanawiam się po co ściągać po raz drugi PD98IMG? Prościej chyba po zmianach odpalić aktualizacje FOTA z poziomu telefonu i dociągne sobie wszystko co potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Myślę, że tak. Chodzi o to by doprowadzić soft do wersji dającej się rootować, bo tylko wtedy ustawisz CID i S-On. Zastanawiam się po co ściągać po raz drugi PD98IMG? Prościej chyba po zmianach odpalić aktualizacje FOTA z poziomu telefonu i dociągne sobie wszystko co potrzebuje

Da się rootować nawet 2.3.5. Downgrade był potrzebny (nie wiem czy nadal) bo UMT ani AAHK nie radziły sobie ze zmianą CID w nowych softach. Ostatni raz próbowałem jakieś 2 mies. temu na 2.3.3 i niestety.... tylko downgrade najlepiej na soft w którym działa Visionary (1.28; 1.32; oczywiście dziś już to nie musi być prawdą)

Owszem, można przez OTA ale z wersji 1.28 czy 1.32 do aktualnej będzie się aktualizował 4 albo 5 razy :)

U mnie PD98IMG się ściąga ok 3-4 min a ile trwa czterokrotna aktualizacja OTA? (pyt. retor.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Da się rootować nawet 2.3.5.

W takim razie jeśli mogę prosić o podanie metody na uzyskanie roota na oficjalnym 2.3.5 od THK byłbym zobowiązany. Przyda się do rekalibracji baterii i usunięcia reklam

Co do ilości aktualizacji OTA u mnie były 3 do do wersji 2.3.5 (dwie do 2.3.3 i jedna z 2.3.3 do 2.3.5). Czas operacji mimo wszystko krótszy niż ściągnięcie PD98IMG. Po prostu takie łącze ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dod6

@up

Użyj Gingerbreak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Dod

Gingerbreak w wersji 1.2 stąd nie rootuje oryginalnego 2.3.5 od HTC. Jeśli ma ktoś wersję która to potrafi to proszę o namiary. I żeby nie było wątpliwości debugowanie USB mam włączone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mam problem z instalacja PD98IMG 2 punkt.

Gdy sie instaluje no to 9,10 i 11 punkt jest Bypassed a reszta jest OK, po restarcie telefon zarzymuje sie na HTC LOGO.

Bootloader

ACE PVT SHIP S-OFF

HBOOT-0.85.0007

MICROP-0438

RADIO-26.03.02.15_M3

eMMC-boot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yaro_1

witam

ja już działam na andku 2.3.5 i jak narazie mi się podoba, jak dla mnie lepsze radio (w domu mam mniejsze problemy z zasięgiem a w pracy po całym dniu, kilku rozmowach nie zeszło nawet 10% baterii)

odbrandowanie robiłem zgodnie z http://forum.android.com.pl/f224/odbrandowanie-htc-dhd-i-przywra-cenie-aktualizacji-ota-i-ruu-tutorial-88689/

tylko nie wiem czy wszystko jest ok bo przed wgraniem romu z 2.3.5 UMT pokazywało że dalej mam supercida i za chiny ludowe nie dało mi zmienić na HTC__032

teraz jako info o sprzęcie mam to:

ro.carrier - orange-pl

ro.cid - orangb10

co.cwkey - htc__001

ro.aa.maincid - htc__001

ro.aa.cidlist -htc__001, HTC__405, HTC__203, HTC_Y13, HTC__304, HTC__102, HTC__032, HTC__A07, HTC__N34, HTC__E11

ro.product.brand - htc_wwe

i s off

co powiecie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakieś pol roku temu wysyłałem telefon na gwarancji i zrobiłem tylko punkt z zainstalowaniem pliku z karty sd...nie było problemow z gwarancja, zastanawiam się czy reszta jest konieczna bo muszę znowu oddać...

Wysłane z mojego HTC Desire HD za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi