Skocz do zawartości
DJ SNap

TUTORIAL Przywracanie Desire HD do stanu fabrycznego przed oddawaniem na gwarancję.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli miałeś w oryginale brandowaną, orangową wersję 2.2 Androida to wg mnie nie ma szans do niej wrócić bo ta wersja nie jest dostępna na necie (a przynajmniej mnie nie udało się jej znaleźć). Zresztą brandowana wersja 2.3.5 też chyba nie. Jakbyś znalazł to daj znać, bo ciężko na niej używać DHD, a zmienić bez zabezpieczenia nie zmienię bo gwarancja trzyma ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gaber

Nie wiem jaka była bo kopiłem już telefon z rootem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Padł mi w DHD port USB. Zakładając, że uda mi się go naładować np. zewnętrzną ładowarką, jak mogę przywrócić go do stanu fabrycznego bez używania USB?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie przywrócisz. jest kilka metod na przywrócenie stanu fabrycznego, ale w każdym wymagane jest połaczenie z komputerem. Przyjdzie ci wymienić port USB w jakimś serwisie/komisie odpłatnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy taka naprawa powoduje utratę gwarancji? Krótko przed tą awarią zaczęły mi się na ekranie pojawiać badpixele i chciałbym potem oddać telefon do wymianu ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enigma
    A czy taka naprawa powoduje utratę gwarancji? Krótko przed tą awarią zaczęły mi się na ekranie pojawiać badpixele i chciałbym potem oddać telefon do wymianu ekranu.

jeśli serwis zostawi jakiekolwiek ślady ingerencji, a prawdopodobnie zostawi bo wymiana złącza usb może się wiązać z lutowaniem, to tak - utrata gwarancji.

ale próbować zawsze możesz. spróbuj poruszać kabelkiem usb, może jedynie w którymś miejscu nie styka...

//EDIT [poniżej]:

Nie piszę nowego postu, bo nie mam pojęcia. Nie wiem jaka jest polityka Regenersis, ale chyba nie ma potwierdzonych informacji, żeby ktoś naprawił (lub nie) gwarancyjnie telefom z root/custom rom.

Jeśli zdecydujesz się na próbę w Regenrsis to polecam zmienić ROM na najnowszy oficjalny HTC. Root i S-OFF zostaną, ale lepszy rydz niż nic. Powodzenia :)

// No i w ogóle jeśli port USB nie jest fizycznie uszkodzony (z zewnątrz) to ja bym próbował gwarancyjnie naprawić telefon.

Edytowane przez enigma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeśli serwis zostawi jakiekolwiek ślady ingerencji, a prawdopodobnie zostawi bo wymiana złącza usb może się wiązać z lutowaniem, to tak - utrata gwarancji.

ale próbować zawsze możesz. spróbuj poruszać kabelkiem usb, może jedynie w którymś miejscu nie styka...

Od kilku dni trzeba było kilka razy próbować, żeby zaczęło się ładować, a przy byle ruchu się rozłączało, a teraz to po kilkunastu próbach nie dawało się, więc raczej padło definitywnie.

A czy jakbym wysłał do Regenersis (czy jak ten serwis gwarancyjny się zwie), to unieważnią mi gwarancję (mam roota, custom rom itp.)? Koszt portu USB nie powinien być duży, gorzej z ekranem, a bez wymiany ekranu wątpię, czy ktoś go kupi w sensownej cenie, bo po naprawie chcę go sprzedać.

Trochę offtop, ale nie chcę od razu zakładać nowego tematu: czy przy badpixelach wystarczy wymiana wyświetlacza, czy digitizer też musi być nowy?

EDIT: Dzięki Enigma za odpowiedzi, czy ktoś może widział gdzieś dostępną ładowarkę zewnętrzną do baterii DHD (do ładowarki wkładam samą baterię, z pominięciem telefonu i uszkodzonego portu)? Znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/praktyczna-ladowarka-do-baterii-do-htc-desire-hd-i2480913375.html - czy ktoś korzystał z podobnego wynalazku?

Edytowane przez kozak574

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Link 1 padł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enigma

Skorzystaj z narzędzia AAHK.

czy ktoś może widział gdzieś dostępną ładowarkę zewnętrzną do baterii DHD (do ładowarki wkładam samą baterię, z pominięciem telefonu i uszkodzonego portu)?

Możesz spróbować tego, jeśli Twój problem wciąż aktualny:

USB/AC Battery Charging Dock Cradle for HTC Desire HD (100~240V/EU Plug) - Free Shipping - DealExtreme

Mam wersję bez slotu na baterię i jest ok. Tylko wysyłka ~2-3tyg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nie przywrócisz. jest kilka metod na przywrócenie stanu fabrycznego, ale w każdym wymagane jest połaczenie z komputerem. Przyjdzie ci wymienić port USB w jakimś serwisie/komisie odpłatnie.

bzdura, nic nie wymieniaj na własną rękę!

ja 2 razy oddawałem telefon na gwaracji z uszkodzonym portem usb, jedynie wgrałem oryginalny soft w pliku zip na karte SD, uruchomiłem bootloader...reszte telefon wykonał sam.

gwarancji nie straciłem. Wymienili płytę główną

Wysyłane z mojego Transformer TF101 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi