Skocz do zawartości
sqner

Nie można zainstalować aplikacji z pliku. apk

Rekomendowane odpowiedzi

sqner
    Napisano (edytowane)

Otóż tak jak w temacie, nie mogę zainstalować żadnej aplikacji z pliku apk. Udało mi się już zweryfikować że u innych problemu nie ma więc to nie problem jakiejś blokady Samsunga po aktualizacji do pie itp.

Znalazłem też informację że to system może blokować przez coś działającego na pierwszym tle czy coś takiego. Nie wiem dokładnie co blokuje i jak rozwiązać problem. Ktoś spotkał się z takim czymś

? cb112caf4b61f364d2ad5f9d0fb3b3ba.jpg

Edytowane przez sqner

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a nie masz zablokowanego instalowania aplikacji z nieznanych źródeł? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbujesz z wersjami pod arm64?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@sqner czego nie możesz zainstalować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sqner

@leszekgk nie ma już tej opcji w Pie, ale tak dla konkretnej aplikacji ( menadżer plików ) mam włączone zezwolenie.

@kamil79123 tak, żadnego pliku nie da się zainstalować - problem leży gdzie indziej.

@the_naturat_com  akurat próbuję dograć troszkę czcionek z xda i potrzebuję jednej aplikacji ale ostatnio pobrałem troszkę nowszych wersji aplikacji samsunga z apkmirror i nic nie dało się zaktualizować.

51091464_2164382250541718_8046227788576849920_n.thumb.jpg.b18c192c622da1f26d1d93d506220f50.jpg

Znalazłem taki temat ale działo się to w przypadku s7:

Użytkownik dest podał przyczynę ( "masz aplikacje odpalona ktora dziala w tle niejako na 1planie i dlatego system nie puszcza instalacji " ) niestety po wyczyszczeniu ram z wszystkich aplikacji nie pomaga. 

Może zawołam kolegę @dest, wiesz gdzie może być przyczyna w moim przypadku?  Korzystam z lastpass, adguard, package disabler pro, bxactions które chyba jakoś tam działają w tle. Może któraś z nich to powoduje? Da się jakoś to sprawdzić i ewentualnie wyłączyć działanie w tle nie odinstalowując samej aplikacji? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@sqner systemowych nie zaktualizujesz tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sqner

Już nie chodzi o te aktualizacje, innych aplikacji których nie mam też nie da się zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Podaj dokładnie przykłady których aplikacji nie mozesz zainstalowac.

Jesli chodzi o czcionke czyli aplikacje "klawiatura" to napewno nie da rady uaktualnić sciagając ze stronki apkmirror..

Mozna uaktualnic np "wiadomosci" , "kontakty", ale duża większość aplikacji systemowych nie mozna tak jak napisał @the_naturat_com

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sqner

Faktycznie, pobrałem jakąś prostą aplikację z apkmirror - Facebook lite. Instalacja poszła bez problemu.
    Od zawsze Samsung blokuje możliwość aktualizacji z pliku apk? Bida

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@sqner

Nie, za czasów... KitKat... Marshmallow i pierwszych wersjach Nougata nie było tego problemu, pojawił się on od nowszych wersji Nougat i wyżej. Tu nie chodzi o to, że dana aplikacja, którą chcemy zaktualizować do nowszej wersji działa w tle, chodzi o to, że większość aplikacji z apk mirror jest bez podpisu cyfrowego, lub po prostu wyciągnięta prosto z systemu najnowszej wersji Android 9.0 Pie i takich aplikacji system nie pozwoli zainstalować czy zaktualizować. 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi