Skocz do zawartości
DrNo1991

Smartfon do 1500 zł (+6 cali, wydajny, elegancki)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Huawei p9 lite który już nie wyrabia, poszukuję najlepszego smartfona, który spełni moje wymagania do 1500 zł. W ogóle nie używam go do grania, za to w głównej mierze oprócz standardowego pisania smsów i rozmów telefonicznych, do oglądania (youtube, twitch), słuchania na nim muzyki, no i przeglądania internetu (FB, Messenger). Praktycznie nic poza tym, no i może, żeby w miarę dobre zdjęcia robił (szanujmy się). Dlatego zależy mi, aby bateria trzymała a ekran pozwalał na przyjemne oglądanie/słuchanie twitcha, youtuba, zaś smartfon nie mulił i posiadał elegancki design. Zastanawiam się nad tymi trzema modelami: Asus Zenfone Max Pro M2, Oppo rx17 neo, Huawei Nova 3. Co sądzicie o tych smartfonach? Może jest jakiś inny, który spełnił by moje wymagania? Chciałbym raczej coś nowszego, gdyż zależy mi na wsparciu producenta i aktualizacjach androida do 9 Pie. 

Będę wdzięczny za porady, pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ten_co

Jeśli byłeś zadowolony z p9 to pomysł może o p20?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nokia 7 Plus, ma już Androida 9.0 , elegancki wygląd (wytwarzana z jednego bloku aluminium z dodatkami miedzianymi), duża bateria 3800mAh, procek snap 660 wystarczy do tego wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qurier

Nokia 7 plus w sumie niezłe aparaty. Aktualizacja co miesiąc, prawdopodobnie dostanie jeszcze Androida 10. W sumie elegancki telefon. Poza tym jak dla mnie zaletą jest to że nie ma plecaków że szkła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Chelsey

Nie prawdopodobnie a na pewno dostanie Androida 10, bo android one zapewnia dwie aktualizacje do góry, a N7 Plus startowała z 8 ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

No to aktualnie mam na uwadze te cztery telefony: Zenfone Max Pro M2, Oppo RX17 Neo, Huawei Nova 3 i Nokia 7+ (choć na jej minus, że jest praktycznie już rocznym telefonem). Rozumiem, że w tym budżecie który mam z Xiaomi albo HTC nie ma nic wartego choćby uwagi? Nikt póki co nie wypowiedział się na temat Zenfone i Oppo, nikt nie miał z nimi styczności? Podobno te konkretne modele są naprawdę w porządku, czy bateria Li-Io 3700 jest wystarczająca dla +6" telefonów? Dodatkowo nie mam dużej wiedzy na temat procesorów, wiem że taki Pocophone F1 ma Snapdragona 845, że są serie 8 czy 7 ale Snapdragon 660 to nie jest słaby procesor prawda? Zależy mi aby system mi po czasie się nie zwieszał, nie mulił. To co mam ze swoim Huawei P9 Lite (mulenie, fatalna bateria) po 2 latach użytkowania to dramat. 

Nie wiem, czy jestem ślepy ale nie mogę znaleźć informacji które smartfony korzystają z wejścia USB-C a które ze starego micro-USB, to też wpływa przecież na szybkość ładowania

Ewentualnie może są jakieś modele do których mógłbym dopłacić , a które spełniłyby moje wymagania? tak do max 2000zł? 

Edytowane przez DrNo1991
    Usunięto treść zablokowaną przez cenzora

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aple4
    19 godzin temu, DrNo1991 napisał:

Nie wiem, czy jestem ślepy ale nie mogę znaleźć informacji które smartfony korzystają z wejścia USB-C a które ze starego micro-USB, to też wpływa przecież na szybkość ładowania

Sprawdzaj w serwisie gsmarena.com. Masz tam wyszczególnione w specyfikacji każdego modelu z jakiego złącza korzysta. Np. zenfone m2 ma jedynie Micro usb i brak szybkiego ładowania (pełne ładowanie baterii to ok. 3 godzin).

Do 2k zerknij sobie na Xperię XZ2, Huawei p20 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Chelsey

N7 Plus dzisiaj na promce w x-kom za 1249zł. Dobra cena, jakbyś chciał coś po 'taniości'. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi