Skocz do zawartości
LoTech

KDZ z lg-firmwares.com - Czy te pliki są w 100% oryginalne, czyste bez reklam, wirusów itp - dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

LoTech
    Napisano (edytowane)

Chciałbym poprosić Społeczność Forum o ocenę bezpieczeństwa plików pobieranych ze strony lg-firmwares.com . Czy jest to oryginalne niemodyfikowane oprogramowanie producenta/operatora? Czy po instalacji zdarzały się problemy z pojawiającymi się złośliwymi aplikacjami, niespodziewanymi reklamami, programami szpiegującymi, trojanami wykrywanymi przez antywirus, zaburzeniami w pracy telefonu? 

Edytowane przez balwanekbuli
    Doprecyzowanie tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    noexde

lol nie

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LoTech

Ale "nie" to odpowiedź na które z trzech pytań? :D;)  

Ale tak na poważnie, czy istnieje możliwość zweryfikowania (np. po sumie kontrolnej) czy oprogramowanie udostępnione na stronie lg-firmwares.com jest tym, które LG fabrycznie instaluje na swoim sprzęcie? Chodzi mi o zagwarantowanie utrzymania najwyższego poziomu bezpieczeństwa urządzenia. Używając obecnie smartfona do takich zastosowań jak chociażby:

-płatności elektroniczne/bankowość,

-portfele elektroniczne,

-przechowywanie wrażliwych danych (prywatnych/służbowych/rodo),

itd. (można długo wymieniać), chciałoby się jednak minimalizować ryzyko zagrożeń. Strona lg-firmwares.com podaje co prawda wielkość pliku, ale to chyba dość łatwo obejść usuwając część danych i dodając "coś od siebie". Strona wygląda całkiem ładnie, moją uwagę zwróciła ograniczona ilość reklam i zastanawia mnie, z czego może być utrzymywana. Prawdopodobnie będę zmuszony pobrać plik z tej strony, dlatego chciałbym poznać doświadczenia zaglądających tutaj Forumowiczów odnośnie jakości. Nie jestem doświadczonym użytkownikiem i podejrzewam że z podobnym problemem - instalować/ nie instalować - może borykać się więcej osób. @noexde proszę o zrozumienie. Kupiłem ostatnio G6, ale sprzedawca poleciał w trąbę dostarczając trefny produkt. Zamawiałem inny, ale otrzymałem brandowany telefon, w którym dystrybutor zainstalował niebrandowane oprogramowanie i teraz mam lipę z aktualizacjami. Nie chcę zwracać urządzenia, bo to raczej pewne że sprzedawca będzie próbował je wcisnąć komuś innemu jako outletowe. Nie prosiłem się o to, ale muszę rozważyć zainstalowanie odpowiedniego do sprzętu, wiarygodnego oprogramowania i chcę mieć pewność czy na lg-firmwares.com takie znajdę. Pewna bliska mi osoba ma spore problemy związane z instalacją podejrzanego oprogramowania, ja nie chcę przez to przechodzić, stąd moja ostrożność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Nikt nigdzie tam nie napisał, że nie dodają czegoś od siebie. W związku z tym 100% pewności nigdy mieć nie będziesz, bo to nieoficjalny serwis. Poza tym ktoś równie dobrze może włamać się na ich ftpa i bez wiedzy adminów dodać coś od siebie. Zdarzały się takie przypadki w przeszłości, ale na innym serwisie. Korzystałem z ich kdztów wielokrotnie, nic się nie działo podejrzanego, ale jak pisałem - 100% gwarancji nikt Ci nie da, że te pliki są bezpieczne.

A jeśli chcesz zweryfikować sumy kontrolne, to chyba musiałbyś do LG napisać, żeby podesłali ?

Edytowane przez adamz667

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Aktualizację w LG lecą po imei. Jeżeli podepniesz swojego LG g6 do oficjalnego programu LG brigde i w zakładce aktualizacja oprogramowania wciśniesz napraw błędy to program pobierze właściwy plik dla danego imei i go zainstaluje w telefonie. Powinny wrócić aktualizacje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LoTech

Dziękuję za podpowiedź, spróbuję tej metody. Wybrałem opcję "Uaktualnij naprawę błędów" - tak u mnie figuruje i ta nazwa wydaje mi się mało intuicyjna. Nie podejrzewałem że może chodzić o inny sposób aktualizacji i przyznam, nie próbowałem jeszcze tego. W każdym razie LG Bridge chyba pobiera ten sam plik, którego używał, gdy próbowałem użyć zwykłej opcji "Aktualizacja oprogramowania" (taki sam rozmiar pliku). Po zakończonej procedurze dam znać, co z tego wyszło. Będzie to pewnie dopiero jutro, bo poprzednim razem plik ściągał się ponad 4 godziny :D ale niech pracuje, byleby były z tego dobre wyniki.

dodana zawartość

Próby aktualizacji przez "Uaktualnij naprawę błędów"  zakończyły się niepowodzeniem. LG Bridge zwracał dokładnie ten sam błąd, co w przypadku opcji "Aktualizacja oprogramowania" (błąd 0x5a32). Także tego, będę się zastanawiał co z tym dalej. 

Ale żeby nie było że nie ma żadnych postępów, @adamz667 zainspirował mnie tym oto zdaniem:

5 godzin temu, adamz667 napisał:

A jeśli chcesz zweryfikować sumy kontrolne, to chyba musiałbyś do LG napisać, żeby podesłali ?

Tak się zastanowiłem, że skoro LG Bridge pobiera plik do aktualizacji z serwerów LG, to musi być on gdzieś zapisany na dysku. W Windows 7 w folderze C:\Users\(nazwa użytkownika)\AppData\Local\LG Electronics\LG Bridge\SWUpgrade\Image znalazłem H87020h_00_P4P_PL_OP_1126.kdz który musi być oryginalnym plikiem do aktualizacji podesłanym przez LG. Następnie z lg-firmwares.com pobrałem plik o tej samej nazwie, wygenerowałem dla obu sumy kontrolne i sprawdziłem, czy są identyczne dla obu. I są, także dla tego pliku mogę stwierdzić że na chwilę obecną pobiera się z lg-firmwares orginał. Gdyby była możliwość pobierania z serwerów LG starszych plików aktualizacji, możnaby potwierdzić oryginalność wszystkich z lg-firmwares i innych stron oferujących pliki kdz. Zaciekawiło mnie też, czy gdzieś można znaleźć same sumy kontrolne odpowiadające plikowi, który analizowałem. Poszedłem po najmniejszej linii oporu i wkleiłem sumy Googlowi żeby sprawdził czy coś znajduje, ale w każdym przypadku rezultatem poszukiwania było, że fraza nie została odnaleziona. Wnioskuję, że dotychczas nie prowadzono archiwizacji tego typu danych. Jakby ktoś potrzebował, poniżej wklejam wygenerowane przez program "MD5 & SHA Checksum Utility.exe" sumy dla pliku H87020h_00_P4P_PL_OP_1126.kdz wraz z protokołami:

F5D959EAA228EBBF1AE9ABE2CD041EEE - MD5
    2788D35B0B474D3F9BFF4C55B2AC766DCC89CC34 - SHA-1
    969B44F70AB2621C5C652B6DD91590D69D7DEC8EC26CF37B65CBCB7F81686CC4 - SHA-256
    5BFDA8497D119B79FB022590C09A7584EB05B417488F8DEE62F964B72CAFB4AF258AB81CE6C63F589D4804ABFCC281C5C7967EC62734FFC0B53C8EF35B108AD4 - SHA-512

Za jakiś czas będzie można skontrolować, czy z sieci nadal można pobrać orginał ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    noexde

ale masz jakies dziwne zajawki zawsze pobieralem z tamten strony romy i zawsze bylo ok niewazne na jaki tel LG trzeba sie cieszyc ze w ogole jest taka strona i mozna sobie pobrac i wgrac.. a jak sie boisz to nie wgrywaj proste .

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi