Skocz do zawartości
Mariusz Czerny

Brak ikonki NFC na statusbar > Da się ją włączyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Remi_K

Na nie brandowanym sofcie?
    Brak ikonki nie oznacza, że NFC nie działa, ja nie mam ikonki na Pie, nie miałem na Oreo i cały czas płacę telefonem (wyjątkiem była beta Pie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    5 godzin temu, zulu88 napisał:

Tak. O statusbar chodzi. Na urządzeniach z root'em można tą ikonkę wymusić poprzez dodanie linijki kodu do pliku others, bo sam tak robiłem, ale bez roota jest to niemożliwe. Dziwne trochę są zagrywki Samsunga.

Wcale nie jest tak kolorowo. Ja niby mam dodaną ikonkę, a pokazuje się tylko po zsunięciu w dół panelu powiadomień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Panowie krótko  ikonki na Pie 9 nie ma, ale NFC działa i myślę, że temat jest wyczerpany na tą chwilę.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zulu88

No to d... Znaczy nie jest wesoło . Nie tak powinno być, ale co ja tam wiem. Myśleniem za mnie zajął się Samsung. Przecież wiedzą lepiej .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Specjalnie patrzyłem na stare zrzuty ekranu.
    Ani na 8 ani na 9 nie widać ikonki na statusbar.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zulu88
    Panowie krótko  ikonki na Pie 9 nie ma, ale NFC działa i myślę, że temat jest wyczerpany na tą chwilę.

A ja myślę, że jednak nie jest. Nikt przecież nie twierdzi, że NFC nie działa. Rozmowa dotyczy ikony która powinna informować użytkownika, że jakaś funkcja jest włączona lub wyłączona jeśli z niej nie korzystam.Tu jest screen który dodał@Mariusz Czerny

f17782e115120493ba627a92e3594e89.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Tak powinna informować. Nic na to nie poradzisz, chyba że zgłosisz to w samsung members i moze naprawią ten błąd. Na dzien dzisiejszy tylko z tego co sam pisałeś pomaga root i nic poza tym.

Na stockowym sofcie ikonka nie jest widoczna i nie posiadając roota tego nie zmienisz, a z tego co napisał @the_naturat_com nie jest też nawet na zrotowanym dobrze. ^^

• Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zulu88

OK. Rozumiem. Ja z NFC akurat nie korzystam, ale przez tą nieszczęsną ikonkę dopiero po dwóch tygodniach zorientowałem się, że mam tą funkcję włączoną ?. Nie tak powinno być, ale... trudno.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Zauwazyłem jedno, że jak wrzucam soft Pie 9 Odinem, bez wzgledu na jaki region to w ustawieniach NFC jest odrazu właczone i nalezy je wyłaczyc jak sie nie korzysta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    21 minut temu, jeronimo napisał:

Zauwazyłem jedno, że jak wrzucam soft Pie 9 Odinem, bez wzgledu na jaki region to w ustawieniach NFC jest odrazu właczone i nalezy je wyłaczyc jak sie nie korzysta.

Tak samo jak wgrywam soft Oreo 8.0 na S7 Edge. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi