Skocz do zawartości
yeloo

Zablokowany telefon przez PLUS

Rekomendowane odpowiedzi

yanes

Może na Ukrainie będzie działał normalnie, więc niekoniecznie na części.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dix241

Plus blokuje tak że na ekranie wyświetla się komunikat że zablokowany i wcale nie można używać.

dodana zawartość

Zostało chyba tylko zmienić płytę główną .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie koniecznie. Coś słyszałem, że blokada dotyczy tylko polskich sieci, i na terenie Polski. Jak by go opchnąć gdzieś za granicę, to może by nikt się nie połapał, co jest grane. Także to coktoś wyżej o Ukrainie pisał, może mieć sens.

Huawei P10 | Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kuki4
    Napisano (edytowane)

Jeżeli telefon kupiłeś w serwisie, komisie itp, i masz na to dokument to masz prawo żądać od nich wymiany bądź  spłaty telefonu u kredytodawcy, ponieważ sprzedali Ci towar pełnowartościowy którego byli właścicielem. Jeżeli telefon był na raty to nie mogli być jego właścicielem i wprowadzili cię w błąd ( właścicielem jest kredytodawca) więc możesz dochodzić swoich praw w Uokik lub sądzie.

Na początek idź  do komisu, bo inne instytucje mogą Ci postawić zarzut paserstwa nieumyślnego. 

Edytowane przez kuki4
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wtrącę się jako były pracownik Plusa ;) telefon w obecnej formie jest i będzie cegłą dopóki raty nie zostaną uregulowane. Zgodnie z regulaminem promocji właścicielem do momentu spłaty rat jest operator. Nie wiem jak w obecnych ofertach ale jak jeszcze pracowałem dla Plusa widniał zapis o tym, że klient nie może sprzedać telefonu a jeśli to zrobi będzie musiał spłacić wszystkie raty w jednym terminie (najbliższa fv) więc nawet jak udowodnisz zakup. To kogoś kto sprzedał ten telefon dostanie zbiorczą fv rat a ty będziesz czekał aż on ją spłaci w całości. Skoro ktoś nie płaci pojedynczej raty to zbiorczej tym bardziej ;) 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gino82
    Napisano (edytowane)

@daxidofc Oczywiście z poziomu sprawy Plus -> pierwszy właściciel masz jak najbardziej racje,ale musimy mówić tu o umowie sprzedaży komis -> pokrzywdzony kupujący, który według prawa nabył rzecz z wadą prawną.Jeżeli komis wydał dokument sprzedaży to zrobiłbym tak jak napisał kolega@kuki4 czyli  reklamacja w komisie a jeżeli nic to nie da (komis powinien też ustosunkować się do reklamacji) to należy udać się do miejskiego lub powiatowego rzecznika praw konsumenta i on powinien już działać w imieniu pokrzywdzonego konsumenta.

Edytowane przez gino82

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podłączę się do tematu. Zakupiłem właśnie S9 i okazało się że jest brandowany w plusie. Wszedłem na stronę plusa gdzie sprawdza się imei i na emaila dostałem odpowiedź 
    "Informujemy, że nie ma możliwości weryfikacji dla podanego numeru IMEI." Czy to oznacza, że telefon nie będzie nigdy zablokowany? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RealEcho

@pechowiec6 są różne opcje: 

1. telefon ma wgrany brand PLUS, a wcale z tej sieci nie pochodzi - ktoś sobie mógł wgrać (choć nie widzę realnych zalet takiego działania). 

2. wpisałeś nieprawidłowy IMEI i strona tak reaguje

3. dane na stronie PLUS są nieaktualne - sami przyznają, że aktualizują je raz w tygodniu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up, zapomniałeś o czymś takim, jak samoczynnie się pojawiający brand po włożeniu karty danego operatora. Ja się z czymś takim spotkałem, tyle że to był telefon z T-Mobile. Przysłany przez nich, był czysty. Po włożeniu karty T-Mobile - cyk, i brand się pojawił. Nie wiem do dziś, na jakiej to zasadzie działa, ale na forum też o tym czytałem. Nie wiem jak z Plusem, ale skoro z T-Mobile tak było, to kto to tam wie.

Huawei P10 | Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi