Skocz do zawartości
Ciach0

Brak Voice HD w T-Mobile

Rekomendowane odpowiedzi

Ciach0

Witajcie,

Od listopada użytkuję moją S9+ kupioną w X-Komie (czyli XEO). Używam dwóch kart sim: w 1 slocie: T-Mobile, a w 2 slocie: Orange. No i tutaj jest mój problem: brak widocznego połączenia w Voice HD, tj. brak ikonki "HD" w lewym rogu podczas połączenia, gdy dzwonię z T-Mobile. Gdy dzwonię z Orange, to pojawia się ikonka w lewym rogu "HD" i połączenie samo wydaje się lepszej jakości.

Dzwonię oczywiście na telefony, które po drugiej stronie obsługują Voice HD.

Dzwoniłem do T-Mobile, bo myślałem, że trzeba to aktywować (tak, jak u nich jest z VoLTE - dopiero po telefonie na infolinię zaczęło działać), ale tam usłyszałem, że powinno działać i nie aktywwuje się Voice HD po ich stronie.

Karta SIM w miarę nowa, tj ma niecałe dwa lata. Wersja softu na telefonie: Oreo w wersji XEO.

Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Ciach0

Jeśli chodzi Ci o samą ikonę HD podczas połączenia HD Voice to niestety nie będzie tej ikony w każdym takim połączeniu, mogę od siebie dodać, żeby wyswietlała się ikona HD podczas takiego połączenia to wymaga pewnej modyfikacji w pliku systemowym, inna sprawa to nie wszystkie sieci maja HD Voice zarówno w 2G jaki i 3G, i tak na przykład gdy dzwonie z sieci Plus w 3g do T-mobile w 3g to mam HD Voice, ale jeśli mam Plusa w 2G i dzwonie do T-mobile w 3g to mam połączenie w zwykłej jakości. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ciach0
    Napisano (edytowane)

@Spartan500

Dzięki za odzew. Ale czy dobrze rozumiem: brak ikonki HD podczas połączenia w T-Mobile jest na zasadzie "ten typ tak ma", a poza tym samo połączenie jest realizowane w jakości HD? Jeśli tak, to ok, ale wydaje mi się, że słyszę różnicę, jak dzwonie do tej samej osoby (jest w T-Mobile) z karta T-Mobile w 1 slocie, a tym, jak dzwonię do tej samej z Orange w 2 slocie. Ale może tylko mi się zdaje

Jeśli tak jest, to jakoś mnie to nie zaskakuje, bo podobnie jest z np. VoLTE: w T-Mobile jest ikonka w status barze, a na karcie z Orange - brak.

Edytowane przez Ciach0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Ciach0 ikonki wcale nie musi być. W Plusie wcale jej nie ma. Gdyby połączenie nie było w HD Voice to na 100% byś wiedział. Nic by Ci się nie wydawało. To jak oglądać film czarno-biały i w kolorze. Tego nie da się pomylić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie za każdym razem gdy mam połączenie w HD Voice obojętnie z jakiej sieci jest po drugiej stronie to mam za każdym razem znaczek HD, a gdy podczas rozmowy po drugiej stronie spadnie zasięg do np. 2g to jakość znacząco spada i znaczek HD znika. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko zależne jest od sieci i ustawień CSC.

Swoją drogą nie pamiętam już 2G..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi