Skocz do zawartości
Turtle Senpai

Był flagowiec, a może coś ze średniej półki? Do ok. 1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Gdybyście mieli teraz kupić telefon do około 1400-1500 zł, byłby to jakiś średniak, czy były flagowiec?

Aktualnie posiadam Xiaomi Mi A1, jednak zamierzam przerzucić się na coś innego, z ekranem o większych proporcjach (najlepiej Amoled) i nieco większą baterią.

Zastanawiałem się nad zakupem używanego OnePlusa 5t ze względu na właśnie większy ekran i OxygenOS, lub używanego Galaxy S8 ze względu na OneUI i również ekran. 

Patrzyłem też na budżetowce takie jak nowy Honor 10 Lite, ale jakoś nie jestem przekonany. Co polecacie? Zależy mi oczywiście również na wydajności (4GB ramu spokojnie mi starcza) i w miarę normalny aparat (na miarę portalów społecznościowych). Nie ukrywam, fajnie by było gdyby była możliwość zainstalowania modułu Gcam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem średniak to jest bardzo dobra opcja. Używałem iPhone 7, który dałem żonie a sam postanowiłem spróbować z A7 2018. Ten telefon zachwycił mnie w sklepie ekranem jak i płynnością działania. Był zdecydowanie bardziej przyjemny niż Nokia 7 plus, którą z początku miałem zamiar kupić. Minęły trzy miesiące i jestem dalej bardzo zadowolony. Naprawde dobre zdjęcia, bardzo dobry dźwięk, ekran super jasny i amoled. Bateria trzyma najlepiej ze wszystkich telefonów jakie dotąd miałem i zero problemów z systemem. Telefon jest też bardzo dobrze wykonany. Wersja europejska wbrew temu coś się w różnych miejscach wypisuje ma z przodu i z tyłu szkło a ramka jest aluminiowa a nie plastikowa. Pomijając jednak moje doświadczenia znajdziesz wiele udanych telefonów w tym zakresie cenowym.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paveu241
    Napisano (edytowane)

A może być flagowiec za 1500 zł? Za tyle masz teraz Mi8 z Gearbesta, spełnia wszystkie wymagania z nawiązką. Sam zmieniłem A1 na Mi8 i jestem mega zadowolony.

https://m.gearbest.com/cell-phones/pp_009671428742.html?wid=1349303&lkid=14553063

Edytowane przez paveu241

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

no ja 2 tygodnie temu miałem podobny budżet i wybrałem byłego flagowca, a dokładniej LG V30. Co mnie do telefonu przekonało? Przede wszystkim aparat z szerokim obiektywem, przyzwoitą jakością zdjęć i fajnymi trybami manualnymi do foto i wideo. Ma czytnik linii papilarnych na pleckach co dla mnie jest mega wygodne oraz podobno jest to najlepiej grający telefon jeśli chodzi o słuchawki przewodowe za sprawą quad DAC, ale tego jeszcze nie testowałem, ponieważ używam słuchawek BT :) Bateria trzyma mi średnio dobę i jest to dla mnie wynik akceptowalny mimo, że poprzedni Samsung Galaxy J7 2016 trzymał dwie doby po 2 latach użytkowania. (z tym, że V30 ma mocniejsze bebechy, większy ekran, dużo większą rozdzielczość i więcej bajerów - także coś za coś)... Co do ceny to kupiłem go za 1650 zł na bestcena, telefon nowy, wszystkie pieczęcie oryginalne także jestem zadowolony.

PS. nie ma automatycznego trybu portretowego, także jeśli chcesz robić zdjęcia z rozmytym tłem to albo ściągasz apkę gcam, albo bawisz się focusem :)

Edytowane przez Jablonson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Chelsey

Do 1500zł średniaków z AMOLEDem zbyt wiele nie ma. Są Samsungi (A7, A8), jest Oppo RX17 Neo. Nic więcej mi go głowy nie przychodzi. Jeśli rozważasz używki to ja bym celował w OP5t/V30/Mate 10 Pro. Wszystkie są bardzo fajne, OP jedynie będzie miał gorszy aparat. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pepeem

Podłączę się do tematu, bo szukam telefonu w podobnych pieniądzach.Zależy mi na:

*W miarę kompaktowych wymiarach(najlepiej, żeby nie był dużo wyższy od P10 Lite) 

*Dobrym aparacie(przede wszystkim dobra stabilizacja w filmach z ręki) 

*Wydajnościowo nie musi to być bestia-używam telefonu do rozmów, SMS, social mediów, aplikacji bankowej,netflixa oraz przeglądania internetu. Od czasu do czasu nawigacja i to tyle.(P10 Lite daje radę) 

*Bateria nie gorsza niż w P10lite(4-5h SOT) 

Jakby miał NFC oraz normę IP byłoby fajnie, ale nie jest to konieczność 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dix241

Ja miałem S8  myślałem nad zmianą na Mate 20 lite średiak ale jednak stwierdziłem że wolę lepszego P20 i z mniejszym ekranem :)

dałem 1168 a S8 sprzedałem za 1200 dobry interes :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Chelsey

Jak wyżej, P20. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi