Skocz do zawartości
aple4

Uchwyt do samochodu - jaki używacie, recenzje, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

aple4

Cześć,

Jakie uchwyty samochodowe stosujecie do P20 Pro ? Który typ jest dla was najodpowiedniejszy (kratkowy, na szybę, na kokpit etc.) ? Podzielcie się opiniami. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    quasi

Ja mam https://allegro.pl/oferta/baseus-magnetyczny-uchwyt-samochodowy-do-kratki-7136867015 i bardzo polecam. mieści się nawet w głębokiej kratce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arkadiush

Posiadam magnetyczny uchwyt i sprawdza się w 100% ! Polecam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    malpaso
    Napisano (edytowane)

Do tej pory używałem uchwytu Nokia na szybę z krótkim ramieniem, w drugim aucie Samsung również z krótkim ramieniem. Ze względu na rozmiar P20P są już za małe. Teraz używam uchwytu magnetycznego Huawei na kratkę nawiewu. 

Wg mnie magnes w nim jest najmocniejszy a sprawdziłem kilka od różnych producentów.

Ale najlepszy/najwygodniejszy dla mnie byłby porządny mocny magnes w uchwycie na szybę ze względu na włączone ogrzewanie przez co telefon bardzo szybko się grzeje na kratce.

Edytowane przez malpaso

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    robertd

ja mam po samsungu Note taki:

https://www.samsung.com/pl/mobile-accessories/vehicle-dock-v200sa-smartphone-4-5-7-screen/

i do P20 Pro w Spigenie ultra hybrid pasuje bardzo dobrze.

@malpaso

jaki Ty masz samsungowy z krótkim ramieniem?

PS.

odkąd kiedyś uchwyt na kratkę połamał mi łopatki, nie stosuję takich wynalazków, pomijam zasłonięty wywiew.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    malpaso

@robertd Mam taki sam uchwyt od Samsunga. Na bidę wcisnę do niego Huaweia ale bez etui.

A odnośnie uchwytu do kratki nawiewu to uchwyt Huawei jest spoko bo naciskasz dinksy i on się rozszerza. Wsuwasz do kratki i puszczasz dinksy i się trzyma dobrze, nie ma prawa nic się połamać. Nie widziałem lepszego uchwytu na kratkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    robertd
    Napisano (edytowane)

@malpaso

to pewnie masz obszerniejsze etui, bo u mnie bez problemu wchodzi z spigen ultra hybrid i jest jeszcze zapas miejsca.

Zakładanie i zdejmowanie uchwytu nie stanowi jakiegoś zagrożenia, ale już odrywanie tel od magnesu tak. Dodatkowo nie do każdej kratki pasują, pewnie do S-Maxa nie za bardzo. Ale jak wcześniej napisałem, chyba w mondeo wyłamały mi się łopatki. Dodatkowo w zimie nawiew ciepłego powietrza na tel. to też tak nie za bardzo. Jak dla mnie nie odpada.

Edytowane przez robertd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aple4
    W dniu 17.02.2019 o 20:29, robertd napisał:

Dodatkowo nie do każdej kratki pasują, pewnie do S-Maxa nie za bardzo. Ale jak wcześniej napisałem, chyba w mondeo wyłamały mi się łopatki. Dodatkowo w zimie nawiew ciepłego powietrza na tel. to też tak nie za bardzo. Jak dla mnie nie odpada.

W mondeo mk4 kratki wywiewu są bardzo nietypowe przez co większa część tego typu uchwytów nie pasuje. Dodatkowo nie ma opcji zamknięcia obiegu powietrza w pojedynczej kratce (tylko przez jej całkowite zamknięcie) więc dla mnie takie rozwiązania odpadają. Zastanawiam się nad magnetycznym klejonym do kokpitu tylko czy magnes aby nie zakłóca działania anteny gsm,gps, baterii ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    robertd

@aple4

pewnie takie same wywiewy mam w S-Maxie. Ale 2 S-Maxy temu miałem w mondeo kratki takie powiedzmy bardziej standardowe i pamiętam, że po używaniu tego typu uchwytu były połamane łopatki. Teraz tel są jeszcze większe, cięższe, samo odrywanie od magnesu może stwarzać ryzyko.

Ja w każdym razie od tamtego momentu nie biorę pod uwagę uchwytów na kratkę.

Magnes może powodować zakłócenia pracy anten, co może w jakimś stopniu dodatkowo powodować szybsze rozładowywanie baterii. Bo tel. będzie nadawał z większą mocą. Z tego wzg. bezpieczniej kupić oryginalny Huaweia bo zakładam, że ktoś musiał przetestować z telefonami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    robertd

@malpaso

wydaje mi się, że mamy inne uchwyty samsungowe, bo ja P20 Pro w etui po włożeniu w rozchylone łopatki mam po 0,5cm z każdej strony luzu.

O ile mnie pamięć nie myli to chyba były Samsungowe uchwyty do Noteów (większe) i do reszty (mniejsze). Ja miałem Note więc pewnie mam większy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi