Skocz do zawartości
Świeżu

Galaxy A7 - problem z łapaniem ostrości na nocnych zdjęciach.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
    ostatnio (jakieś 2 msc. temu) zakupiłem w końcu telefon na Androidzie (tak tak, miałem z WP ;) - R.I.P.).

Wrzucam zdjęcia zrobione w nocy i w dzień. Wydaje mi się, że telefon ma problem z łapaniem ostrości w nocy.
    Bardziej doświadczonych proszę na spojrzenie na zdjęcia i informacje, czy oddawać telefon na gwarancję,
    czy ten model po prostu robi takie "WOW" zdjęcia w nocy. Zdjęcie "2.jpg" było robione z opartym aparatem, żeby wyeliminować
    drżenie rąk. Dla porównania ten sam pomnik zrobiony w dzień (jasne, że w dzień wychodzi lepiej - ale czy aż tak źle powinno
    wychodzić w nocy?).

Jeżeli ktoś z Was uważa, że jest coś nie tak, to co może być uszkodzone?

Nie zauważyłem żadnych innych problemów z telefonem - chociaż "Olways on display" ustawiony na zwykły biały tekst wydaje się być
    bardzo jasno wyświetlany (porównując z telefonami znajomych) - czyżby czujnik natężenia światła?

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

dodana zawartość

@kerris

proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O którym modelu konkretnie mówimy? 

Edytowane przez kamil79123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Inne nazwy tego telefonu: SM-A750F (Samsung Galaxy A7 2018).

dodana zawartość

Właśnie znalazłem opinię: "Zdjęcia tylko przy bardzo dobrym świetle są znośne, z szerokiego kąta bardzo słabe." na #####. Więc to być może tak ma być ? ... w każdym razie gdyby jeszcze jakiś posiadacz tego telefonu mógł się odnieść/wrzucić jakieś nocne zdjęcia to zweryfikuję jeszcze.

Edytowane przez Świeżu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dużo czytałem i oglądałem ostatnio o tym telefonie, bo chcę go kupić, chyba jutro zamawiam. Jego szerokokątny obiektyw jest dużo ciemniejszy od "normalnego" więc  generalnie te fotki to chyba żadne zaskoczenie niestety. Z ciekawości podstawowego aparatu jest lepiej, czy to samo?

Edytowane przez Szymon Bronkowski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, zauważyłem, że przy wyłączonym "szerokim" trybie jest lepiej.
    Chociaż - muszę to jeszcze dokładnie zweryfikować - nie spodziewałem się, że to może być powód
    i w sumie później już tylko na szerokim. Sprawdzę jeszcze.

A jeżeli chodzi o sam telefon pomijając aparat - zdecydowanie polecam.
    Myślę, że w tej cenie jest to bardzo mocny sprzęt, a jakościowo - wiadomo - Samsung.

Mogę dodać jeszcze, że jak będziesz sobie kupować silikonowy pokrowiec (czy jak to się tam nazywa) na niego to zwróć uwagę czy jest otwór
    na głośnik na dole - nie wiem czy producenci tychże już to poprawili ... ja musiałem sobie sam go przebić ? 

Edytowane przez Świeżu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Świeżu Pytałem o model, ponieważ jest też starszy model tego telefonu, nie z 2018 roku. Generalnie to jestem negatywnie zaskoczony aparatem. Niby przysłona na głównej matrycy mamy f/1.7, a szumy są, jakby to było f/2.2. Ogólnie nawet w świetle dziennym można dostrzeć szumy, co jest dla mnie niedopuszczalne. Mam nadzieję, że poprawi się to jakoś w marcowej aktualizacji do Androida 9.0. Jeśli nie, to pewnie będę to zgłaszać. 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kamil79123 dokładnie - też zauważyłem zbyt duży szum. Wszystko wskazuje na to, że to po prostu kiepski aparat.

Ten "szeroki tryb" też spróbowałem wyłączyć - różnicy praktycznie nie ma
    (wręcz minimalnie na minus, ale tak niewielka różnica, że to pewnie był przypadek).

Co ciekawe u mnie troszkę lepiej wychodzą zdjęcia na innym oprogramowaniu (Open Camera) - minimalnie mniejszy szum właśnie.

Więc - być może - aktualizacja oprogramowania coś pomoże - aczkolwiek nie spodziewam się sytuacji po której stwierdzę, że zostawię
    sobie ten telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Świeżu Jest to po prostu śmieszne, zważając na to, że Samsung reklamuje ten telefon jako smartfon, który robi bardzo dobre zdjęcia. W dodatku ten fragment "Rób wyraźne zdjęcia nawet w warunkach słabego oświetlenia. Galaxy A7 posiada potrójny tylny aparat o wysokiej rozdzielczości i niskiej wartości przysłony, który wpuszcza więcej światła i redukuje szumy, kiedy fotografujesz w przyciemnionych miejscach."... Ja widzę szumy nawet w świetle dziennym, nie mówię już nawet o zdjęciach w nocy. Tak jak mówiłem - jeśli aktualizacja nie przyniesie rozwiązania problemu, to będę się z nimi kontaktować. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdziłem jeszcze raz ten " szerokokątny obiektyw " .. jednak robi wyraźnie gorsze zdjęcia - lecz - wcześniej jednak sprawdzałem w normalnym trybie,
    a z tego wychodzi, że ten " szerokokątny obiektyw " jest jeszcze gorszy niż ten nie najlepszy normalny ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To raczej normalne, porównując przysłony, że ten szerokokątny będzie robił gorsze zdjęcia, bo wpuszcza mniej światła.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi