Skocz do zawartości
Świeżu

Galaxy A7 - problem z łapaniem ostrości na nocnych zdjęciach.

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem w necie kilka "testów" zdjęć tego telefonu - wystarczy wpisać w wyszukiwarce Galaxy A7 camera .

No cóż - myślałem, że mam uszkodzony sprzęt i chciałem go oddać na gwarancję - teraz już wiem, że to się mija z celem,
    bo po prostu robi takie zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Świeżu

W zasadzie to tutaj: https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a7_2018-review-1851p5.php wygląda to naprawdę nieźle. Chociaż dziwi mnie to, że na zdjęciach nie ma szumu...

Jak będę miał czas, to jeszcze potestuję aparat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dokładnie z tej recenzji sobie pozgrywałem sample i się nimi zachwycałem :) Szumów nie ma, bo aparat bardzo agresywnie odszumia, po powiększeniu fotki na 1:1 pixel widać, że szczegóły są wręcz zamalowywane i całość wygląda jak obraz pastelowy. ALE tego w ogóle nie widać jak patrzysz na całe zdjęcie, bo rozdzielczość jest kosmiczna - 24mpix to ja mam w półprofesjonalnej lustrzance.  W lustrzance to ma sens i tam widzę szczegóły po powiększeniu, a w telefonie, to niech sobie jadą po rozdzielczości odszumiając fotki. Nie przeszkadza mi to, zdjęcia dzienne z A7 oglądane na monitorze wyglądają imo obłędnie. Nocne do 800iso są też niezłe, potem to się robi tragedia trochę :) Będę miał swoją dachówkę do końca tygodnia, już się niecierpliwię na nowy gadżet.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Szymon Bronkowski

Dziwi mnie to, ponieważ sam ten model posiadam i u mnie szumy są. Są na tyle wyraźne, że aż niepokojące. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem, ja patrzę na tę fotkę pomnika w dzień w tym wątku i jak dla mnie taka jakość zdjęć z telefonu mi wystarczy. Miałem przez moment taki pomysł, żeby się szarpnąć na galaxy s9, albo jakiś flagowy huawei i mieć naprawdę dobre zdjęcia z telefonu, ale stwierdziłem, że jednak szkoda mi pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    18 godzin temu, Szymon Bronkowski napisał:

po powiększeniu fotki na 1:1 pixel widać, że szczegóły są wręcz zamalowywane i całość wygląda jak obraz pastelowy.

No właśnie o to chodzi. Wydaje się, że jest to kwestia oprogramowania (bo przecież sprzęt sam z siebie takiego efektu chyba raczej nie da.
    Nie wiem dlaczego (staż na forum?), ale ja nie mogę wkleić linków - w każdym razie zobaczcie zdjęcie z tego linku co wrzucił @kamil79123 ,
    konkretnie nocne z idącym facetem. Po powiększeniu na twarz praktycznie nie da się zidentyfikować osoby. Czy aż tak źle powinno być? Być może tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Świeżu

Zdjęcie w nocy z panem idącym po ulicy jest robione kamerą szerokokątną, a ponieważ przysłona tam to jest f/2.4, no to taki jest tego wynik. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No zgoda. Jednak odpowiednik tego zdjęcia zwykłym obiektywem i próba odczytania napisu na budynku ...
    no, ale przyznaję, że przy zwykłym przeglądaniu zdjęć bez powiększeń na MAX'a dużo lepiej te zdjęcia wyglądają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przykładowe zdjęcie zrobione przeze mnie w nocy. Zdjęcie było robione w trybie automatycznym aparatem głównym.
    Dla mnie wygląda to kiepsko.cd86a708c291aef07f411af856d5c321.jpg

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wik.m

To i ja wrzucę z aparatem szerokokątnym i bez. Jedno chyba z HDR, drugie chyba bez. 4337e5313891dd8124adba84e5c3b8e0.jpg&key=10d24a7daef3daf5d672e85667a430ccb5ad05f22f2428ed35485e1dd9a74bd613f70b056877f014ef497954da537cd4.jpg&key=e4fe79631b99f99503411e38833f79fc699e8fae0394ef13efa920eba54805a80b370cf1ce0262420b9f0a773f8b93c1.jpg&key=fdbc25f771ada708b0490c7ef1a7b25a3272650cababe44be202855c7f0881bf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi