Skocz do zawartości
Pomocy?

Problem z płynnym odtwarzaniem filmów 1080p 60 fps

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Niedawno zmieniłem swoje wysłużone LG G2 na V30. Testując nowy telefon chciałem sprawdzić jak prezentuje się jego OLED na tle IPSa z G2. Włączyłem jeden z pokazowych filmów na youtubie, dokładnie ten - https://youtu.be/LXb3EKWsInQ

Ku mojemu zdziwieniu V30 miało problem z jego odtworzeniem w rozdzielczości FHD i 60 klatkach na sekundę, obraz miał wyraźne opóźnienia. Nie mogę podejrzeć na aplikacji ile dokładnie fps to było, ale na oko mniej niż 30. Dodatkowo obraz przeskakiwał dość wyraźnie 1-2 sekundy. Za to LG G2 z 2013r. nie miało z nim najmniejszych problemów, obraz był płynny, bez żadnych przycięć. Rozumiem, że V30 w odróżnieniu od G2 odtwarza filmy w standardzie HDR i ma wyższą rozdzielczość (chociaż zmiana rozdziałki w telefonie z 1440p na 1080p nic nie pomogła), ale to mimo wszystko smartfon, za który dałem 1699 zł. To trochę słabe, żeby telefon za tę cenę nie radził sobie z płynnym odtwarzaniem filmów FHD w 60 klatkach.

Dodam, że smartfon nowy, przyszedł dopiero wczoraj, więc nie miałem jeszcze jak go zaśmiecić.

Edytowane przez Pomocy?
    Uzupełnienie opisu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na moim to samo także to norma.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwna sprawa, wyczyściłem dane aplikacji youtuba, próbowałem też odinstalować i zainstalować ponownie, nic nie pomogło. Potem zacząłem oglądać inne pokazowe filmy m.in. LG w 4k i działały bez zarzutu, chociaż było to zwykłe 30 klatek/s. Zachęcony przyzwoitym działaniem na 4k, wróciłem do podlinkowanego przeze mnie filmu i... Tutaj dzieje się magia. Nagle dostaję dodatkową rozdzielczość do wybrania - 1440p 60 fps (wcześniej maksymalna jakość jaką mogłem ustawić to było 1080p 60fps), a na dodatek odzyskuje możliwość sterowania jasnością przy odtwarzaniu na pełnym ekranie (poprzednio przy przechodzeniu w tryb pełnoekranowy telefon automatycznie ustawiał jasność 100%). Najlepsze jest to, że ten sam film, który wcześniej miał problemy z płynnością i dziwne przeskoki przy odtwarzaniu w 1080p/60fps, zaczął odtwarzać się całkiem przywoicie w 1440p/60fps. Nie powiedziałbym, że jest to dokładnie 60 klatek na sekundę, ale bardziej 40-50. Dla mnie są to jakieś czary, wciąż mam możliwość zwrócenia telefonu do sklepu i dość mocno rozważam tę opcję. Nie wiem na ile to jest wina apki youtuba, a na ile LG, czy współpracy youtuba z tym modelem. W każdym razie dla mnie to nieporozumienie, żeby telefon tej klasy miał problem z dość błahym zadaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mercleb
    Napisano (edytowane)

Nie mam jeszcze co prawda V30 ale z ciekawości obejrzałem film na kompie i za pierwszym razem, jakieś 2 h temu w tych wyższych rozdziałkach na kompie mi cięło okropnie, na HD nie było problemu. Teraz nawet na najwyższej jakości nie ma problemów, obraz płynny. Więc może to nie wina telefonu a bardziej problem po stronie YouTube?

Edytowane przez mercleb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sbapol
    Dziwna sprawa, wyczyściłem dane aplikacji youtuba, próbowałem też odinstalować i zainstalować ponownie, nic nie pomogło. Potem zacząłem oglądać inne pokazowe filmy m.in. LG w 4k i działały bez zarzutu, chociaż było to zwykłe 30 klatek/s. Zachęcony przyzwoitym działaniem na 4k, wróciłem do podlinkowanego przeze mnie filmu i... Tutaj dzieje się magia. Nagle dostaję dodatkową rozdzielczość do wybrania - 1440p 60 fps (wcześniej maksymalna jakość jaką mogłem ustawić to było 1080p 60fps), a na dodatek odzyskuje możliwość sterowania jasnością przy odtwarzaniu na pełnym ekranie (poprzednio przy przechodzeniu w tryb pełnoekranowy telefon automatycznie ustawiał jasność 100%). Najlepsze jest to, że ten sam film, który wcześniej miał problemy z płynnością i dziwne przeskoki przy odtwarzaniu w 1080p/60fps, zaczął odtwarzać się całkiem przywoicie w 1440p/60fps. Nie powiedziałbym, że jest to dokładnie 60 klatek na sekundę, ale bardziej 40-50. Dla mnie są to jakieś czary, wciąż mam możliwość zwrócenia telefonu do sklepu i dość mocno rozważam tę opcję. Nie wiem na ile to jest wina apki youtuba, a na ile LG, czy współpracy youtuba z tym modelem. W każdym razie dla mnie to nieporozumienie, żeby telefon tej klasy miał problem z dość błahym zadaniem.
    Dziwny jesteś. Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Wyczysciles dane YouTube i zaczęło Ci działać dobrze, więc problem był z apka. Swoją drogą zazdroszczę Ci oka, które potrafi wychwycić różnice między 50 a 60 klatek...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Prawie każdy film w 1080p, 60 fps i HDR tnie w ten sposób. Trzeba mieć problemy ze wzrokiem żeby tego nie widzieć... Filmy bez HDR działają w 1440p/60fps.

Sprawdziłem i po wyczyszczeniu danych yt ciągle są te zacinki. Działa tak samo od kiedy mam telefon (jakieś pól roku), na nougacie nie sprawdzałem.

Edytowane przez misiek191992

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Ja tez bez problemu wylapie czy to jest 60fps czy mniej.
    Swoja droga ja zaowazylem zcinki w filmach co ogladam w mkv, na pc sa płynne a na oreo na v30 widzialem dziwne zcini przy scenach przesuwanych plynnie poziomo, widac jak by co pare klatej jedna uciekala. Sprawdzalem i wracalem na nougata i tam tego nie ma, jest filmowa plynnosc a na oreo mikro zcinki. Zostalem na nougacie i czekam na pie. Moze to poprawia. Sprawdzalem na innym v30 i tak samo jest na oreo. Co gorsza g7 tak samo ma na oreo ale g6 na oreo juz nie ma tych zcinek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    16 godzin temu, mercleb napisał:

Nie mam jeszcze co prawda V30 ale z ciekawości obejrzałem film na kompie i za pierwszym razem, jakieś 2 h temu w tych wyższych rozdziałkach na kompie mi cięło okropnie, na HD nie było problemu. Teraz nawet na najwyższej jakości nie ma problemów, obraz płynny. Więc może to nie wina telefonu a bardziej problem po stronie YouTube?

Problem z internetem to na pewno nie jest, filmy w 4k odtwarzają się płynnie, nie mam problemu ze strumieniowaniem Tidala w master quality. Pewnie za drugim razem jak puściłeś film, to był już wczytany i odtworzył się dużo płynniej.

2 godziny temu, sbapol napisał:

Dziwny jesteś. Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Wyczysciles dane YouTube i zaczęło Ci działać dobrze, więc problem był z apka. Swoją drogą zazdroszczę Ci oka, które potrafi wychwycić różnice między 50 a 60 klatek...

No właśnie to wyczyszczenie danych nie do końca pomogło. Już wiem na czym polega problem. Jeśli uda mi się odpalić ten film bez HDR, to wtedy mam opcje wyboru rozdzielczości do 4k i 60 fps. Wszystko działa płynnie, zero spadków. Problem zaczyna się kiedy próbuję odpalić ten sam film w HDR. Największa rozdzielczością do wyboru jest wtedy FHD w 60 fps. Sam film odtwarza się w miarę płynnie, ale występują dziwne przeskoki po 100-200 klatek w dość dużej częstotliwości. Przykładowo dropped frames wynosi 2850/8824, co przekłada się na spore spadki. Najwyraźniej mogę zapomnieć o odtwarzaniu HDR na tym modelu, przynajmniej do czasu jakiejś aktualizacji.

I uwierz mi, zauważenie różnicy 20 fps nie jest jakimś dużym wyczynem, przynajmniej w zakresie 0-60 fps.

Edytowane przez Pomocy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odtwarzanie 720p/60pfs/HDR działa płynnie i ciężko zauważyć różnice z więcej niż 15 cm. Zresztą filmów w HDR jest na tyle mało, że bardziej jako ciekawostkę to można traktować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Ja akurat widze roznice miedzy 1440p a 720p bo uzywam pelnej rozdzielczosci ekranu - nie zmniejszam w celu oszczedzania baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi