Skocz do zawartości
Ve1l

Śledzenie systemu - co to za aplikacja? Mam obawy czy to nie wirus

Rekomendowane odpowiedzi

Ve1l

Witam serdecznie, 

Starałem się odnaleźć w internecie informacji o aplikacji która wygląda na systemowa, niestety bezskutecznie. Sama nazwa jest dość... Niepokojąca. Nie wiem, czy pojawiła się z aktualizacją androida 9. Prosiłbym o informację, czy również występuje u Was, lub jeśli ktoś ma informacje na jej temat, czy mógłby się podzielić? :)

Screenshot_20190217-220219_Settings.jpg

Edytowane przez balwanekbuli
    Poprawiłem temat. Proszę lepiej opisywać tematy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Ve1l mam co prawda s9+, ale przekopałem cały telefon. Nigdzie nie widze tego. Możesz napisać gdzie to znalazłeś?
    Bo u siebie naprawdę nigdzie nie widzę tego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ve1l

Dziękuję za poprawienie tematu.

Sposób był trywialny, ściągnąłem dość dobrze oceniana aplikacje StayFree - Phone usage tracker & overuse reminder z Google play i ta aplikacja wykryła pośród dostępnych do monitorowania aplikacji między innymi tą.

Po wyszukaniu w ustawieniach okazuje się, że faktycznie aplikacja "śledzenie systemu" znajduje się na telefonie i wygląda jak systemowa... Choć nie udało mi się potwierdzić żeby należała faktycznie do części czy to androida czy nakładki Samsunga.

Zastanawiam się, czy w tej sytuacji nie wykonać roota i usunąć ją ręcznie, bo nie widzę innego sposobu żeby się pozbyć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne, ale naprawdę przekopałem swój telefon i nie widzę takiej APK.
    Jesteś pewny że to jest systemowa?

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ve1l

Przyznam, że moja wiedza jest ograniczona w tym temacie, jedynie wnioskuję po ikonce androida i charakterze informacji które mi się wyświetlają :) wrzucam pozostałe informacje o aplikacji w systemie. 

Tak czy inaczej, wygląda podejrzanie I jeśli nie występuje u innych użytkowników, to jeszcze gorzej wygląda... 

Nie ściągalem nic że źródeł zewnętrznych, aplikacje które używam znajdowały się w Google play więc nie wiem gdzie i jak to mogło się przypałętać. 

Czy jest jakikolwiek sposób na usunięcie takiej aplikacji oprócz wykonania roota? Tak jak wspomniałem, nie jestem biegły w takich operacjach, a i jak do tąd nie było mi to potrzebne, ale może najwyższa pora to zrobić :)

Screenshot_20190218-065029_Settings.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gino82

@balwanekbuli Jest w Ustawienia - Aplikacje tylko musisz wejść w trzy kropki i kliknąć Pokaż aplikacje systemowe.

@Ve1l Wygląda więc na aplikację systemową

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest coś takiego ale to jest aplikacja do wykrywania nieprawidłowości w działaniu systemu. Za jej pomocą można pobrać raporty w razie zwieszeń, zamulania itd. Przydatne dla serwisów.

W galaxy S9+ po wejściu w zakładkę śledzenie systemu (w opcji programisty) nie mam żadnych zaznaczeń...nic nie jest uruchomione na teraz. W każdym bądź razie w telefonie żony. W moim androidzie 8 niczego takiego nie umiem znaleźć.

Edytowane przez [email protected]
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 godziny temu, gino82 napisał:

Jest w Ustawienia - Aplikacje tylko musisz wejść w trzy kropki i kliknąć Pokaż aplikacje systemowe.

A widzisz. Tam nie szukałem :D to faktycznie też ja mam ;) jak dla mnie apk systemowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dapik1

Inny telefon . Android 9.0

397c23a2401c70ef8c21367cac34b2c3.jpg

09c9d98c890b30a1525078403ed96553.jpg

Wysłane z Mi A1

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi