Skocz do zawartości
David McIntyre

System Android "Limit systemu plików"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś roku, co kilkadziesiąt dni pokazuje się komunikat Systemu Android „Limit systemu plików”. Zaczynam mieć powoli dosyć przywracania telefonu do ustawień fabrycznych, instalowania wszystkiego od nowa i konfigurowania dostępów do usług. Dlatego proszę was o pomoc. Czy ktoś spotkał się już takim problemem? Jak temu zaradzić?

Screenshot_20190218-080040.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Nie przejmuj się tym, wyłącz to powiadomienie. Czyść czasem pamięć cache(buforowane dane).

13 minut temu, David McIntyre napisał:

instalowania wszystkiego od nowa i konfigurowania dostępów do usług.

Backup i przywracanie na koncie Google zrobi to za ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak robię. Czyszczę cache i kasuję zbędne pliki. Niestety działa to tylko na krótki czas. Po kilku dniach od pojawienia się komunikatu "Limit systemu plików" telefon zaczyna się zawieszać, aż w końcu pojawia się monit na ekranie którego nie idzie zamknąć i pozostaje tylko reset do ustawień fabrycznych za pomocą św trójcy HOME + VOLUME + POWER

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Zmień telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Wracam do tematu, bo problem pojawił się znowu. Tym razem na nowym telefonie (ten sam model SAMSUNG A5 2016). Wymieniałem telefon, zrobiłem wszystkie aktualizacje, zainstalowałem tylko klika podstawowych aplikacji, przywróciłem dane z kopii zapasowych. Po 3 tygodniach błąd „Limit systemu plików” znowu się pojawił. Zaczynam podejrzewać którąś aktualizację systemu.

Czy ktoś spotkał się z tym błędem?

Jakieś wskazówki co może być przyczyną?

20190408_211030.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już wiem co bolało mojego Androida. Na rozwiązanie naprowadził mnie w wpis na forum z pod tym adresem

https://forums.androidcentral.com/showthread.php?t=899768&s=25dd597364ff9dadbef07cf14bd37a7c&p=6406493&viewfull=1#post6406493

Używałem aplikacji PingTools która „produkowała” pliki logów i przez to gromadziła spore ilości danych w pamięci. W moim przypadku nazbierała 3,6 GB.

Żeby pozbyć się ostrzeżenia „Limit systemu plików”, musiałem wejść w Ustawienia>Aplikacje, posortować aplikacje po rozmiarze i na szczycie listy odnaleźć tą która zapchała pamięć, a później wyczyścić jej „Domyślną pamięć”.

U mnie apka zbierała śmieci co kilkanaście dni, więc zamiast „bawić” się w czyszczenie pamięci po prostu ją skasowałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi