Skocz do zawartości
pitr

Sposób na wydłużenie życia baterii na romach 2.1

Rekomendowane odpowiedzi

pitr

Choć na początku wydało mi się to dziwne i nie do końca wierzyłem w efekty poniższej procedury, ale ludzie na xda twierdzą, że działa.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=670999

W skrócie:

1. W dialerze wpisujesz numer *#*#4636#*#*
    2. Wybierasz opcję 'Phone Information'
    3. Przewijasz na dół i z odpowiedniego menu wybierasz:
    a) GSM auto (PRL) - chcąc zachować możliwość połączeń po HSDPA
    b) GSM only - chcąc maksymalnie zaoszczędzić na baterii (kosztem prędkości sieci oczywiście)

Według komentarzy efekty są znakomite, ja właśnie przestawiłem telefon, więc z wnioskami poczekam aż zobaczę jak wygląda zużycie baterii u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten "sposob" zostal juz przedstawiony w innym temacie dotyczacym wytrzymalosci baterii na romach 2.1 a do tego uwazam, ze nie jest to zbyt dobre rozwiazanie, gdyz nie mozna w pelni korzystac z mozliwosci lacza. Wiec masz do wyboru w "telefonie internetowym" dwie opcje:

- szybki internet i slaba bateria

- slaby internet, lepiej trzymajaca bateria

wg mnie wybor bez sensu w przypadku Hero czy innego fona z Androidem, ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest na forum temat odnośnie wydluzania żywotności baterii za pomoca Wipe batery, ponoć pomaga w większości przypadków nawet do 30%.

Ją osobiście dziś zrobiłem w/w Wipe i czekam na efekty, które zapewne wyjdą na jaw jutro :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pitr
    Ten "sposob" zostal juz przedstawiony w innym temacie dotyczacym wytrzymalosci baterii na romach 2.1 a do tego uwazam, ze nie jest to zbyt dobre rozwiazanie, gdyz nie mozna w pelni korzystac z mozliwosci lacza. Wiec masz do wyboru w "telefonie internetowym" dwie opcje:

- szybki internet i slaba bateria

- slaby internet, lepiej trzymajaca bateria

wg mnie wybor bez sensu w przypadku Hero czy innego fona z Androidem, ale to tylko moje zdanie.

Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Autor orginalnego wątku na xda pisze wyraźnie, że opcja GSM Auto umożliwia połączenie po HSDPA (czyli szybki internet) a pozwala na znaczną oszczędność baterii w porównaniu z domyślnym WCDMA Prefered.

Puki co u mnie odpiąłem telefon w 100% naładowany o 17:00 a dziś o 6:22 mam 77%. Przy czym z telefonu korzystałem normalnie - trochę gierek, internet po wii, parę minut gps'a w ramach prób, parę rozmów itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po całym dniu używania telefony z wykorzystaniem tego sposobu mam jeszcze 50% baterii a normalnie miał bym może 20%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

to o czym piszecie to to samo co w opcjach ustawienia>sieci zwykłe i bezprzewodowe>sieci komórkowe> używaj tylko sieci 2G

wiem bo sam sprawdzalem, ta opcja zmienia tak samo jak wg waszego sposobu GSM only/ GSM auto

podobno warto odznaczyć w opcjach metodę auto lokalizacji przez wifi, ponieważ wtedy system korzysta z wifi w tle, nawet jak nie potrzebuje funkcji lokalizacji (lub potrzebuje w niewiadomym nam celu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    to o czym piszecie to to samo co w opcjach ustawienia>sieci zwykłe i bezprzewodowe>sieci komórkowe> używaj tylko sieci 2G

I tu się mylisz. Korzystam od kilku dni z GSM auto (PRL) i jakoś mam HDSPA - tak samo inni komentujący na XDA. To ustawienie, z tego co rozumiem korzysta z predefiniowanych sieci (?) - Preferred Roaming List (PRL). W każdym razie jestem na HDSPA.

Co do życia baterii to niestety zbyt często zmieniam ROM'y i nieregularnie korzystam z telefonu więc nie będę się wypowiadał.

EDIT:

W PDF'ie http://community.sprint.com/baw/servlet/JiveServlet/download/122055-2443/130.pdf w dziale introduction jest wyjaśnienie jak działa PRL. To dla zainteresowwanych.

Edytowane przez nightman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za każdym razem jak ustawiam "GSM Auto (PRL)" to po wyjściu i ponownym wejściu w te ustawienia mam "GSM/WCDMA Auto (PRL)". :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

Jezeli tak mowisz to moze tak jest, ale jak mialem u ustawieniach sieci zaznaczone "tylko 2g" to po wejsciu w to menu przez ten kod mialem juz ustawione "gsm only" a jak odznaczylem ta opcje to mialem "gsm auto (PRL)" wiec uwazam ze to samo mozna ustawic w ustawieniach telefonu tak jak podalem, co wiecej jest to tryb domyslny u mnie w telefonie IMHO.

Sent from my Milestone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pitr
    Jezeli tak mowisz to moze tak jest, ale jak mialem u ustawieniach sieci zaznaczone "tylko 2g" to po wejsciu w to menu przez ten kod mialem juz ustawione "gsm only" a jak odznaczylem ta opcje to mialem "gsm auto (PRL)" wiec uwazam ze to samo mozna ustawic w ustawieniach telefonu tak jak podalem, co wiecej jest to tryb domyslny u mnie w telefonie IMHO.

Ja miałem domyślnie WCDMA Auto - Ty masz inny telefon i może dlatego inne masz domyślne ustawienia.

Co do efektów do wczoraj około 17:00 miałem 50% baterii, później intensywnie pomęczyłem telefon (wgrywanie updateów, gry, internet, rozmowy itd) no i szybko spadła bateria do 15% około 21:00. A dziś o 8:26 podpiąłem do ładowarki przy 1%.

Efekt niby nie jest powalający, ale biorąc pod uwagę fakt, że mocno pomęczyłem telefon to i tak uważam, że jest lepiej. Normalnie muszę telefon codziennie ładować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi