Skocz do zawartości
Prood

G900F czasem zamula bez powodu, a w skrajnych przypadkach zawiesza się nawet w stanie bezczynności

Rekomendowane odpowiedzi

Prood

Witajcie, mam S-piątkę, której doskwiera całe spektrum dolegliwości. Chciałbym wiedzieć czy chociaż jedna z nich u kogoś już występowała. Oryginalny Android 6.0.1 z jądrem 3.4.0-9493471

1. Po każdym ponownym uruchomieniu telefon zapomina wcześniej udzielonych uprawnień dostępu. Czyli np. korzystając z jakiejś aplikacji do zarządzania plikami trzeba na nowo, po kolei zezwalać na dostęp do każdego zewnętrznego nośnika danych (karta pamięci, pendrive na MicroUSB). W Galerii QuickPic stale muszę odnawiać te uprawnienia, w Solid Explorerze zachodzi taka konieczność raz na powiedzmy 5 restartów telefonu, z kolei Messenger nigdy nie prosi o ponowne zatwierdzenie dostępu do pamięci.
2. Przy połączeniu Bluetooth z systemem multimedialnym Skody i udzieleniu pełnego dostępu do pamięci urządzenia łącznie z dostępem do kontaktów telefon grzeje się i lekko zamula z kolei po sparowaniu z Fiatem telefon nie tylko zamienia się w piecyk, ale coraz mocniej zamula, aż do tego stopnia, że nawet wybudzenie ekranu trwa z 5 min. Pomaga jedynie wyjecie baterii.
3. Telefon sam z siebie potrafi się zawiesić, często nawet w stanie bezczynności. Ekran wtedy jest całkowicie czarny i widać jedynie jego reakcje na dotknięcia (mam włączony wskaźnik dotknięć w opcjach programistycznych). Pomaga tylko wyjecie baterii.

Czy możliwe jest, iż po prostu Samsung położył lagę na ostatniej aktualizacji robiąc ją na odpi...? A może poprzedni właściciel bawił się w Cyanogeny i inne Rootowania przez co uszkodził jakieś sektory pamięci, których odczyt przez telefon skutkuje teraz zawiechami? Wiem, że zaraz ktoś zacznie marudzić o wróżeniu z fusów, ale chciałbym chociaż powierzchownie wiedzieć na co wam to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Prood

HALO ŻYJE TU KTOŚ??? Boże... ilekroć człowiek zada pytanie na jakimkolwiek forum to zpada wieczna cisza. Solidny odzew spotkałem chyba tylko w klubie Renault Clio. W takim razie tam przekieruję ten wątek. A nuż ktoś ma S5. Napisalibyście chociaż, że pewnie mam zasilacz z czarnej listy i temat zostaje zamknięty, bo zaniża poziom forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zulu88

Czego się spodziewałeś pisząc w dziale do którego już (prawie) nikt nie zagląda? Dwudziestu odpowiedzi?
Mój S5 leży od roku w szufladzie, ale dopóki był używany jako drugi telefon, działał bardzo dobrze. Żadnych zwiech poza tymi wynikającymi z dość już słabej specyfikacji. Wgraj mu nowy rom (najlepiej 4 plikowy z PITem, żeby sobie wszystko ułożył), a potem sprawdź jak działa. Jeśli nadal będzie "świrował", to będziesz wiedział, że to problem sprzętowy, a nie softwerowy. No albo pisz na forum Renault .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi