Skocz do zawartości
qbic7

Z pulpitu Nova nie działa gest przejścia do aplikacji w tle - Konflikt z gestami samsunga

Rekomendowane odpowiedzi

qbic7
    Napisano (edytowane)

Witam.

Zainstalowałem sobie Nova launcher(wersja pełna, zakupiona ). Zacząłem ustawiać po swojemu i natrafiłem na pewien problem.

Mianowicie. W samsungu mam ustawione gesty zamiast przycisków ekranowych a przyciski te całkiem schowane. W Nova launcher dodatkowo mam schowany pasek powiadomień oraz ustawionych pare gestów m.in. przeciągnięcie w góre rozwija drawer aplikacji, przeciągnięcie w dół rozwija pasek itd. Problem pojawia się gdy chce przejść do MT z pulpitu Nova albo z drawera aplikacji. Po prostu nie da się, nic się nie dzieje. Dwa pozostałe gesty samsunga czyli cofanie wstecz i "home" działają. Nie działa tylko "wejście" do MT z pulpitu albo drawera. Jeśli otworzę jakąkolwiek aplikację, czy to gra czy przeglądarka internetowa czy wiadomości sms "wejście" do MT działa. Nie działa tylko na pulpicie i szufladzie aplikcji.

Edytowane przez balwanekbuli
    Doprecyzowałem temat - proszę lepiej opisywać tematy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@qbic7 MT?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qbic7

?Heh sory. Multi tasking. Aplikacje które chodzą w tle.

Mamy trzy podstawowe knefle, prawda ? "Back" "home" i trzeci czyli właśnie ten z któym mam problem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wincenty

@qbic7

Gest gryzie się z innym gestem. To jest tak jakbyś w Oreo 8.0 gdzie pasek nawi był chowany automatycznie zainstalował jakąś apkę do gestów (na przykład One+ Gestures) używasz gestu i zaraz pojawia się owy pasek nawi, jedno z drugim się gryzie. Coś musisz wyłączyć/zmienić. A developer Novy musi to poprawić. Zgłaszałeś im?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qbic7

@Wincenty

Też o tym pomyślałem od razu jak zauważyłem błąd. Ale jeśli tak by było to czemu nie działa tylko jedno muśnięcie ? W novie mam ustawione wysuwanie szuflady aplikacji poprzez muśniecie z dołu do góry. W samsungu mam gesty. Muśnięcie po prawej stronie, działa czyli robi "back" ;). Muśnięcie po środku ekranu, działa czyli robi "home". Nie działa tylko po lewej stronie czyli otwarcie ekranu z aplikacjami działającymi w tle. No i nie działa tylko na pulpicie i w app drawerze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde

Ja używam gestów Novy i nie gryzą się z gestami Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wincenty

A widzisz u kolegi@horde działają wszystkie trzy gesty. Kurcze nie sprawdzę u siebie bo już mnie nudzi ta Nova. Masz coś nie tak ustawione. @qbic7 a może wyłączyłeś coś jeszcze w PackageDisabler ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qbic7
    Napisano (edytowane)
    2 minuty temu, Wincenty napisał:

@qbic7 a może wyłączyłeś coś jeszcze w PackageDisabler ??

Ha.Ha.Ha. Tak czułem że ktoś znowu to wyciągnie ;(

Tak poważnie to spróbuje przeinstalować nove, chciałem tego uniknąć bo już wszystko sobie poukładałem. Ehh trudno, przeinstaluje i dam znać.

Edytowane przez qbic7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde

To zrób kopię w Nova i najpierw tak spróbuj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ogima1

Witam,

Potwierdzam, to musi być jakiś konflikt Novej i tych gestów Samsunga. Ja mam to samo na 2 telefonach (S9+ i Note 9), „cofnij” i „home” działają a lista aplikacji nie.

Dzieje się tak nawet jak mam ustawione te kreseczki. Poprawnie działają tylko przyciski ekranowe. Kicha jakaś. Mam nadzieję, że Nova szybko to poprawi.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi