Skocz do zawartości
daniel 111

[Rozwiązany] Przywrócenie ustawień fabrycznych, próby wgrania systemu i brak CSC, dm-verity error i zapętlanie się do logo.

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu nowy i potrzebuje pilnej pomocy z telefonem samsung j5 2017, nie chce oddawać go do serwisu ponieważ jestem osobą która lubi się czegoś dowiedzieć i wiedzieć co i jak zostało wykonane ponadto nie chce aby mnie naciągnęli na koszty na które nie mam . Trafiłem na forum szukając rozwiązania mojego problemu. Mianowicie zaczęło się od tego że miałem już zawalony telefon i zresetowałem go do ustawień fabrycznych poprzez wipe data i wipe cache. Jak byłem w tym menu recovery któraś z opcji kliknęła mi się zupełnie przypadkiem i chyba była to reboot to bootloader nie wiem do końca czy tel wykonał tą czynność do końca później się zresetował i już nie chce się włączyć tylko dochodzi do loga samsung zawibruje i dalej włącza tylko do loga i taka pętla, mogę włączyć menu recovery poprzez kombinację vol+home+power oraz przejść do odin mode funkcją vol- +home+power , z menu recovery czyszczenie wipe data/fectory oraz wipe cache partition nie przynoszą żadnych efektów. Zauważyłem że jak przed tym włączał się recovery mode napisane było dużo więcej informacji teraz jest tylko kilka informacji w tym dm-verity error zdjęcie nr 1. Coś musiałem zepsuć i nie mam pojęcia co. Próbowałem wgrać poprzez odin software ściągnięty ze strony sammobile różne wersje taka jak była, starsze i najnowsze ze skutkiem takim samym cały czas jest napis failed, zależnie od wersji odin jaka robię co innego zdjęcie nr 2 i nr 3. Ściągnąłem jeszcze jakieś pliki softu ze strony developers.google jest tam plik zip który wypakowałem i były w nim boot, cache, recovery, system, vendor wszystkie w formacie img, za bardzo nie wiem jak je poprawnie wgrać i czy wogole coś to pomoże, próbowałem coś tam powgrywać z tych plików odinem zmieniając rozszerzenia na tar md5 itp ze skutkiem iż nie ma żadnych efektów, czasami jak się resetuje z odin mode to wyświetla się ładowanie baterii na środku ekranu lub niebieski ekran z informacją android i logiem później zaczyna daj pętle próbując się uruchomić. Bardzo proszę o pomoc i Odp.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Edytowane przez _tommy_
    Doprecyzowanie tytułu + drobra korekta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

@daniel 111 Rom ściągnij za pomocą aplikacji SamFirm. Wszystkie pliki romu, muszą zostać umieszczone w odpowiednich polach Odin'a. To co robisz teraz, nie ma prawa zadziałać. https://forum.android.com.pl/topic/247614-samfirm-narzędzie-do-pobierania-romów/ zapoznaj się. W razie nie jasności pisz śmiało.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

@daniel 111

Pierwszy bład jaki wykonałeś to wrzuciłeś plik do okienka zwiazanego z modemem. Jeśli sciaga sie sie soft 1 plikowy to wrzuca sie go do okienka AP., a nie CP, a tak przy okazji to co sciagnałeś to nie soft tylko jakiś test plik.

Tak jak napisał kolega teraz aby telefon ponownie zadziałał to sciagnij soft za pomocą programu SamFirm w formie 4 plikowca i wrzuc do odpowiednich okienek w Odinie te pliki.

BL-BL, AP-AP, CP-CP, CSC- tu wrzuc plik CSC nie home_csc.

• Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niestety do okienka ap nie dało sie podac tego pliku bo odin nie odczytuje jednoplikowego z koncowka .bin w tym oknie tylko w CP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Acha i najwazniejsza rzecz to taka, aby wgrac soft przez Odina to telefon uruchamiasz w trybie download mode, a nie recovery.

Daniel sciagnij soft tak jak napisalismy i dopiero zainstaluj.

dodana zawartość

Sciagnij sobie tą wersje softu:

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-j5/SM-J530F/XEO/download/J530FXXU3BRL1/249614/

W samfirm wpisujesz:

model - SM-J530F

region - XEO

Tak powinno wygladac ustawienie w SamFirm:

Schowek02.jpg

Po wpisaniu modelu i regionu, zaznaczasz okienk "Binary Nature" ( to sciagnie 4 plikowy soft, potem klikasz "check Update" i jak znajdzie soft klikasz w okienko "download"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziekuje za dotychczasową wszelką pomoc. Zrobiłem wszystko jak w postach i jak mówiliście lecz niestety po automatycznym restarcie widok jaki jak na zdjeciu nr 4. Wykasowałem później te wipe data i wipe cache i zresetowałem tel i to samo.

4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

@daniel 111

Czy wgrywaleś tak jak napisalismy i czy dołaczyłeś plik PIT?

Druga sprawa to co robiłeś dokładnie w recovery, co przez przypadek przycisnąłeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak wszyskie pliki dołączone 4 i pit a wczesniej nie wiem wydawało mi sie ze reboot to bootloader i po tym juz zaczoł świrować a teraz po instalacji plików pokazuje niebieski ekran jakby chcial przejsc dalej i  installing sysytem update ikonka androida i włącza sie recovery mode z tymi napisami jak na zdj 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Posłuchaj wrgaj jeszcze z plikiem PIT który wrzucasz do Odina tu co zaznaczyłem strzałką. Klikasz w okienko PIT i potem je tam wrzucasz. Oxczywiscie razem z plikami w Odinie i wtedy zobacz jak sie gra.

Schowek02.jpg

Tutaj masz ten plik PIT sciagnij  i wstaw .

J5Y17LTE_EUR_OPEN.pit

dodana zawartość

W Odinie powinno to wygladać tak:

Schowek03.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sorki nie za bardzo zrozumiałem twoja ostatnia wypowiedz jakbys mogl sprecyzowac jak wgrac , na tą chwile wgrywam tak

5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi