Skocz do zawartości
jojo87

Co mi się nie podoba w Androidzie 9

Rekomendowane odpowiedzi

jojo87

Pod pewnymi względami Android 9 jest gorszy od poprzedniej edycji. Oto lista tego co mnie "boli" w najnowszym systemie, zaczynając od tego co najbardziej mnie irytuje. Jakby co to mam Nokię 6 (2017), która posiada system bez nakładki producenta.

1. po naciśnięciu przycisku Volume +/- rozwija się suwak, sęk w tym, że położenie zmieniło się na bok ekranu (co jeszcze mógłbym przetrawić), trochę gorsze jest to, że suwak jest teraz mniejszy ale najgorsze jest to, że wyświetla się tylko suwak od głośności multimediów. Natomiast jest przycisk od wyłączenia dźwięku dzwonka, włączenia wibracji i włączenia dzwonka. Ale w dowolnym miejscu już nie ma możliwości zmiany poziomu głośności dzwonka.
    2. menedżer aplikacji poprzednio miałem w trybie pionowym. Co prawda podglądy aplikacji częściowo na siebie nachodziły ale i tak przyzwyczaiłem się do takiego rozwiązania i je polubiłem, bo po prostu na jednym ekranie miałem wgląd do większej ilości aplikacji (a tak na prawdę mi wystarczyła belka z nazwą). A teraz widzę tylko jedną aplikację na środek i części dwóch aplikacji po bokach.
    3. zegar na górnym pasku po lewej stronie. Przyzwyczaiłem się, że on był po prawo z obok stanu baterii i sile sygnału a po lewo tylko powiadomienia z różnych aplikacji.
    4. zniknęła aplikacja "Pobrane" (systemowy menedżer plików) z listy aplikacji i ekranu startowego. 

Ktoś mi powie po jakiego czorta Google to zmieniło? Przede wszystkim dwa pierwsze punkty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne, ja mam Pobrane ?! 😯

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mitpio

Fakt z tym zegarem też mnie to irytuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zibi6

Mnie najbardziej irytuje schowanie "wyczyść wszystko" na końcu historii. Teraz, aby wyczyścić historię używanych aplikacji, należy przewinąć wszystkie do końca.

Poza tym wkurza mnie regulacja głośności. Wcześniej po kliknięciu na głośność miałem od razu dostępne wszystkie opcje. Teraz trzeba klikać na ustawienia które odpalają po chwili.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_
    W dniu 25.02.2019 o 20:24, jojo87 napisał:

po naciśnięciu przycisku Volume +/- rozwija się suwak, sęk w tym, że położenie zmieniło się na bok ekranu (co jeszcze mógłbym przetrawić), trochę gorsze jest to, że suwak jest teraz mniejszy ale najgorsze jest to, że wyświetla się tylko suwak od głośności multimediów. Natomiast jest przycisk od wyłączenia dźwięku dzwonka, włączenia wibracji i włączenia dzwonka. Ale w dowolnym miejscu już nie ma możliwości zmiany poziomu głośności dzwonka.

W dniu 10.03.2019 o 00:48, zibi6 napisał:

wkurza mnie regulacja głośności. Wcześniej po kliknięciu na głośność miałem od razu dostępne wszystkie opcje. Teraz trzeba klikać na ustawienia które odpalają po chwili.

To jest podstawowy problem Androida 9. Podpisuję się pod tym. 

Dodam od siebie jeszcze takie jak:

- brak opcji "Nieznane źródła" - tego albo nie ma albo jest zaszyte głęboko - jedyny moment kiedy to się ujawnia to podczas uzywania np. menedżera plików jak przez niego instaluję aplikację, wtedy trzeba potwierdzić czy z poziomu danej aplikacji można instalować aplikacje spoza Sklepu Play.

- motyw ciemny - ustawienie tylko dla paska powiadomień wysuwanego z góry, całe menu czy ustawienia dalej są białe..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    Napisano (edytowane)
    Godzinę temu, _tommy_ napisał:

brak opcji "Nieznane źródła" - tego albo nie ma albo jest zaszyte głęboko

Ustawienia - aplikacje - dana aplikacja(typu manager plików oczywiście).

Głośność - niektóre modele mają w opcjach programisty zmianę domyślnego suwaka -dzwonek/multimedia, inne mają ⬅️, która rozwija jeszcze budzik i dzwonek.

Edytowane przez dzidexx
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do motywu ciemnego to dla przykładu w moim OnePlus jest możliwość wyboru między jasnym i ciemnym dla całego menu...wybór z Nieznanych źródeł o ile dobrze jeszcze pamiętam włączyłem klikając w Wersję kompilacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_
    Napisano (edytowane)
    2 godziny temu, dzidexx napisał:

Ustawienia - aplikacje - dana aplikacja(typu manager plików oczywiście).

A dokładnej:

Ustawienia - aplikacje - dana aplikacja(typu manager plików oczywiście) - sekcja Zaawansowane - Instalowanie nieznanych aplikacji

Właśnie - ustawienia są lokalne a nie globalne. Z jednej strony to dobre rozwiązanie, a z drugiej trzeba się przyzwyczaić i szukać. 

Dzięki za podpowiedź ;)  

2 godziny temu, dzidexx napisał:

Głośność - niektóre modele mają w opcjach programisty zmianę domyślnego suwaka -dzwonek/multimedia, inne mają ⬅️, która rozwija jeszcze budzik i dzwonek.

Niestety ale u mnie nie widzę opcji zmiany a nie ukrywam, przydałaby się.

1 godzinę temu, montezuma napisał:

Co do motywu ciemnego to dla przykładu w moim OnePlus jest możliwość wyboru między jasnym i ciemnym dla całego menu...wybór z Nieznanych źródeł o ile dobrze jeszcze pamiętam włączyłem klikając w Wersję kompilacji.

U mnie jest to zaszyte w Opcjach Programisty ale nie działa na całym urządzeniu, tylko w Menu Aplikacji, bo sekcja Ustawienia dalej jest biała jak zeszłoroczny śnieg.

Jeszcze mam jeden argument na nie - nagrywanie rozmów. Od tej wersji jest to uciążliwe.

Edytowane przez _tommy_
    Dodanie treści.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TomPL2

A nikogo nie wkurza, że wstawili na stałe (nie da się usunąć!!!) na ekranie głównym "google search bar"? Toż to zajmuje wielki kawał ekranu a przecież nie używa się tego codziennie! Okropność...

Podobnie jak z tym zegarem w pasku, co jest w lewym rogu, gdzie do tej pory wyświetlana była informacja o sieci, dodano centralnie na górze ekranu info o dacie i dniu - i też tego nie da się usunąć! No szlaq mnie trafia...

Aha, powyższe dotyczy Nokii 3.1  i 5.1 (AndroidOne), może na waszych "zwykłych" Androidach jest inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

U mnie w G7 Power pasek? Mam na innym ekranie niż główny. Nie przeszkadza mi on specjalnie, nie mniej przeniosłem go z dala od głównego pulpitu.

Wysłane z Moto G(7) Power przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi