Skocz do zawartości
spiderman12

W jaki sposób posiadając prawa root, usuwać systemowe aplikacje?

Rekomendowane odpowiedzi

TWRP zainstalowany uruchomiłem, nic nie odznaczałem tylko klikłem w ikonkę install , wybrałem plik .zip z SU i to wszystko  instalacja przebiegła prawidłowo na koniec klikałem w tak jak poradzono w wipe cache /delvik i na końcu dałem reboot system , tylko co dalej , bo ja jak nie mogłem przed usuwać  aplikacji systemowych tak teraz po to samo .

czy trzeba coś jeszcze wykonać po instalacji SU i uruchomieniu androida?

Edytowane przez melis
    Utworzyłem nowy temat oraz edytowałem post, w celu zachowania spójności

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

[mention=430417]spiderman12[/mention] Za pomocą czego próbujesz usuwać te aplikacje? Każde narzędzie wymagające praw root, wywoła zapytanie ze strony superSu, czy przyznać prawa super user'a.

Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka

Używając np jakiegoś menadżera plików, możesz usunąć dużo. Jednak często okazuje się, że po usunięciu danego folderu, albo telefon nie uruchomi się wcale, albo będą kłopoty w trakcie użytkowania. Do takich operacji, najlepiej użyć narzędzia, które może wpierw zamrozić daną aplikację. Może napisz, które aplikacje chcesz usunąć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

melis bardzo proszę napisz mi jak mam  to zrobić bo się pogubiłem . mam wszystko juz uruchomione android smiga tak jak śmigał dodały się tylko dwie ikonki od TWRP i SU i co dalej ?

dodana zawartość

wszystkie aplikacjię samsunga , część google , i wszystkie microsoftu 

smasung : samsung pay, samsung music,galaxy apps 

microsoft : word, excel, powerpoint, onedrive, onenote, skype

napisz mi jak usuwać jakąkolwiek wbudowaną aplikację i czy root do tego jest niezbędny? bo już sam nie wiem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

@spiderman12 Wszystkie aplikacje Microsoftu, powinny dać się wyłączyć z poziomu ustawienia ->aplikacje. Dobrą aplikacją może być np rom uninstaller. Z tych które ja znam, to starsza wersja romtoolbox. Nowsze nie umożliwiają działań na aplikacjach. Ja używałem wersji pro. Ogólnie  tych aplikacji jest naprawdę  sporo. Całkowite usuwanie app mija się z celem, bo korzyści z tego naprawdę nie wiele jest, a uwierz że może nadejść chwila, w której okaże się, potrzeba skorzystania? Odradzam usuwanie folderów z poziomu menadżera plików. Było kilka przykładów na forum - nawet tu, w dziale A5 - gdzie po usunięciu, zdawało by się banału, telefon przestawał się uruchamiać. Zainteresuj się wynikami zwróconymi z google'a: https://www.google.com/search?q=bezpieczne+usuwanie+aplikacji+w+android&oq=bezpieczne+usuwanie+aplikacji+w+android&aqs=chrome..69i57.6504j0j4&client=ms-android-motorola-rev2&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8   Co do root, to tak. Jest niezbędny do tego by móc usunąć trwale aplikację,bądź ja zamrozic. 

Edytowane przez melis
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_
    5 minut temu, melis napisał:

Odradzam usuwanie folderów z poziomu menadżera plików.

Aplikacji nie wolno tak usuwać, najlepiej usuwać je z poziomu recovery ale z rozwagą. Warto też poszukać tematów czy filmów odnośnie usuwania zbędnych aplikacji ogólnie w sieci, np. coś takiego:

[YouTube] Debloat Galaxy Devices Without Root

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    locarnop

A czy to prawda, że usunięcie OneDrive spowoduje to, że telefon się nie uruchomi ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

@locarnop Ale samą aplikację, czy jej cały folder? Osobiście z dyskiem google kiedyś tak zrobiłem, że usunąłem cały folder. Telefon się uruchomił, ale z czymś miałem problemy - za groma nie pamiętam z czym - na tyle irytujące, że postanowiłem przywrócić ustawienia fabryczne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

@melis odinstalowanie aplikacji nie powinno spowodować problemow. Od zawsze usuwam aplikacje Google'a bo są zbędne dla mnie. 

16 minut temu, locarnop napisał:

czy to prawda, że usunięcie OneDrive spowoduje to, że telefon się nie uruchomi ?

@locarnop to jest aplikacja MS więc skoro jest preinstalowana a masz TWRP to wchodzisz w recovery i przeglądasz zawartość urządzenia i usuwasz folder i aplikację, przy czym, przed próbą usunięcia robisz backup. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

@_tommy_ zgadza się. Tylko, że ja usunąłem nie tyle aplikację, co całą znalezioną zawartość GoogleDrive, z poziomu menadżera plików. Dodatkowo dysk google był w tym czasie włączony, tzn nie korzystałem, ale sam proces był aktywny.

Edytowane przez melis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Usuwanie aplikacji systemowych najlepiej robić tuż po resecie do fabrycznych - żeby nie zdążyły się zaktualuzować.

Partiami w twrp(najpierw backup):

Zamontuj system, zaawansowane-manager plików, zmień rozszerzenie wybranych z .apk na .xxx, sprawdź czy wszystko działa. Jeśli tak to usuń całe foldery. Kolejna partia, itd...

Na koniec zrób w twrp wipe cache i dalvik.

Mi też się już nie chce wywalać - wyłącz/zamroź w link2sd/titanium backup wystarczy.

dodana zawartość

@spiderman12

Edytowane przez dzidexx
    • Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi