Skocz do zawartości
dunker

Dell Streak 5 z aktualizacją Androida do Gingerbread. Streak 7 nie otrzyma AICS

Rekomendowane odpowiedzi

wibi
    Napisano (edytowane)

Hmm,wczoraj wgrałem rom 2.4.4 i jest w nim polski język ale za to mam inny problem gdyż mój Streak 5 ma simlocka i prócz informacji typu "kup kod za 29 dolarów" lub użyj Rebel sima niczego więcej się nie dowiedziałem.Może zmiana basebandu pomoże? (blokada strefowa?) Tylko sam nie wiem jaki typ-model-numer musiałbym wgrać lub który ew.odblokuje simlocka. Po wgraniu 2.4.4 i zauważonej blokadzie wgrałem 2.2.2 ale simlock nadal siedzi

Edytowane przez wibi
    uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Kolego dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie gdzie pobrałeś aktualizację ?? może podasz linka ?? lub na priwa byłbym wdzięczny.

Co do sim locka to trzeba ściągnąć jakimś kodem lub zanieść do serwisu i go odblokują co do basebandu to jak zmieniałem to nic nie dało simlock dalej był ale najlepiej poszukać Rebel sim. Blokada strefowa to nic innego jak język bo wgrywałem 00 i 14 może się mylę, jak tak to mnie poprawcie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi

Nie jestem na tyle biegły w sprawach GSM i simlockach by dyskutować,wiem tylko, że wgrałem soft modowany i w zwiazku z tym w samym sofcie nie ma simlocka ale....nie wgrywałem przed softem basebandu a powinienem, bo chyba w nim są ograniczenia czyli simlock? Blokada strefowa raczej nic nie ma wspólnego z językiem, szczególnie przy Androidzie, gdyż zazwyczaj posiada kilka lub kilkanaście języków do wyboru,dla przykładu ten 2.4.4 był właśnie ze strefy 14 czyli Ameryka a obecny 2.2.2 ze strefy 00 czyli bez ograniczeń strefowych (tak jak podałeś wyżej) a oba posiadały język polski.Jesli chodzi o linki to 2.4.4. jest ostatnim w tabelce na XDA oznaczony 407.Baseband mam wgrany w pierwszym podejściu po uruchomieniu uszkodzonego Streaka, jako stockowy Della, ale nie wiem dla jakiej sieci i jakiego regionu a komunikat jaki się wyświetlał był trochę dziwny dlatego będe jeszcze próbował wgrać tego 407 (2.4.4) ale najpierw chciałbym wgrać odpowiedni baseband. Na rosyjskim forum (4Pda) jeden z twórców softów z XDA tłumaczył , że wgranie jego softu z rosyjskimi "bukwami" posiada odpowiedni baseband usuwajacy simlocka dlatego bede próbował a tu chciałem się jedynie dowiedzieć czy ktoś to już zrobił w podobny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widze że masz inne tabelki na XDA bo mnie najnowszy wyświetla 2.3.7 i w nim mam język chiński i angielski- strefa 14 baseband oryginał (pierwszy) śieć PLUS GSM i brak simlocka

Dziś wgrałem po odczytaniu Twojego posta i telefon działa ( da się dzwonić ) tylko język angielski

Podaj linka jak możesz z tym 2.4.4 załadowałbym i zaraz napisze czy mi simlocka przyblokowało

Pozdrawiam

PS. sam jestem ciekaw czy mi DELL-a przyblokuje :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi

Kłopot z tym linkiem bo tego Streaka mam od 2 tygodni i nim dotarł do mnie to już ściagałem różne "materiały" i jakąś wiedzę.Softów (różnych) ściągnąłem co najmniej kilkanaście i w sumie nie pamietam który z jakiego linka.Wiem jedynie, że po wgraniu w informacji o "telefonie" miałem wersję 2.4.4.Ponieważ nie potrafię wskazać ci konkretnego linka to może podeślę sam soft? lub jesli masz np.chomika to wrzucę na niego (bo z mojego za free mozesz ściagnąć tylko max.50MB a to za mało na cały soft chyba, że odżałujesz smsa za 2 zł i wykupisz dodatkowy transfer na chomiku) albo masz jakąś inną propozycję wysyłki? Jeśli chodzi o to "przyblokowanie to sadzę, że nastąpiło w momencie wgrywania jakiejś wersji "repair" jeszcze Android 1.6 Donut bo wówczas wgrał się cały komplet łącznie z basebandem który już pozostał do chwili obecnej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Wysłałem Tobie na priva mój nick do chomika .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi