Skocz do zawartości
AlBundy

Pierwsze uruchomienie laptopa i podłączenie do internetu - Na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam. Może mój problem wyda się banalny ale, co trzeba by uruchomić laptop? Chcę zakupić swój pierwszy w życiu laptop i chciałbym wiedzieć co mi jest potrzebne żeby mieć internet w laptopie. I na marginesie, czy używając tetheringu czyli net z telefonu do łapka będę mógł normalnie korzystać z internetu?

Edytowane przez spec-naz1
Korekta nazwy tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dapik1

Wcisnąć przycisk zasilania?

Zwrócić uwagę na poziom naładowania baterii.

Postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie.

Zainstalować (zakupić) oprogramowanie lub pobrać jego darmowe odpowiedniki.

Możesz używać internetu z telefonu, ale musisz mieć świadomość że laptop może pobierać aktualizacje i wtedy tych GB pójdzie sporo ( jeżeli masz nielimitowany internet to nie ma problemu).

Wysłane z mojego Homtom S8 przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obecne laptopy są sprzedawane z tak jakby nie do końca zainstalowanym systemem. W związku z czym, na samym początku, musisz dokończyć instalację systemu, i jego konfigurację. Jeśli jest taka możliwość, można się z tym do obsługi sklepu zwrócić, jak sam nie czujesz się na siłach. Jak już to będzie zrobione, to odpalasz, wpisujesz dane do twojej sieci wifi, i można z neta korzystać. Jeśli chodzi o tethering, to jeśli masz wystarczająco duży pakiet na neta, to można normalnie korzystać. Musisz tylko pilnować, by go za szybko nie wykorzystać, bo strony w wersji na pc/laptopa, wykorzystują więcej danych niż w wersji mobilnej.

Huawei P10 | Tapatalk

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z pakietem nie będzie problemu. Będę korzystał z netu, nie wifi. Czyli jak dobrze zrozumiałem, konfiguruje telefon z laptopem używając tetheringu, wpisuje hasło itd i korzystam z internetu w lapku bez ograniczeń ( oczywiście na ile mi starczy pakietu  internetowego w telefonie), nie kupując żadnego "pakietu startowego" jak w telefonie ale do kompa?

dodana zawartość

I jeszcze jedno, czy w laptopie muszę włączyć coś w ustawieniach żeby ten tethering uruchomić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@AlBundy

Do zakończenia pierwszej konfiguracji nie potrzebujesz internetu. Przebiega ona tak samo jak na komputerach stacjonarnych. A jak przebiega, to już zależy od wersji systemu, o jakiej mówimy. 

Niektóre laptopy sprzedawane są bez systemu operacyjnego, toteż w takim przypadku będziesz musiał zrobić to sam. 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dapik1

Załóżmy że Twój laptop nie posiada modemu GSM aby samodzielnie łączyć się z internetem. Ażeby rzeczony laptop połączył się z internetem potrzebuję jakiejś bramy przez którą przejdzie strumień danych. Za taką bramę w Twoim przypadku będzie robił telefon.

Internet z telefonu można udostępnić do laptopa na teoretycznie trzy sposoby:

1) po kablu (po miedzi)

2) drogą radiową : Wi-Fi, Bluetooth

3) przy użyciu światła (tego punktu raczej nie powinienem pisać aby nie powodować problemów).

Wysłane z mojego Homtom S8 przy użyciu Tapatalka

Może na początek zróbmy takie założenie że laptop nie ma

tethering'u, tethering przyjmijmy że występuje tylko w telefonie.

Na telefonie wchodzisz w Ustawienia odszukujesz zakładkę dotyczącą sieci i tam powinny być opcję związane z

tethering'iem. Aktywujesz udostępnianie internetu po Wi-Fi - i to wszystko co robisz na telefonie. Uruchamiasz laptopa (Windows10) klikasz kafelek od Wi-Fi laptop powinien odszukać sieć (jej nazwa była widoczna na telefonie jak aktywowałeś tethering, wpisujesz hasło - też jest na telefonie . I właściwie to chyba tyle w tej kwestii.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi