Skocz do zawartości
slavecki

rom Samsung Galaxy A9 2018 (SM-A920F) jak zrootować; jak wgrać rom?

Rekomendowane odpowiedzi

melis

@ayh znaczy się masz nie brandowane oprogramowanie.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ayh

Czyli wszystko jest ok ? I tak powinno być?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slan
    W dniu 8.03.2019 o 19:46, slavecki napisał:

(...)

dodana zawartość

Nie chcę tworzyć kolejnego wątku, więc tu zapytam jeszcze: czy jest możliwość aby dodać do przycisku włączania telefonu wykonywanie screenów? Czy aby robić zrzuty ekranu muszę jakąś zewnętrzną aplikację wgrywać?

@slavecki, zrzuty wykonujesz, przesuwając po ekranie grzbietem dłoni ze strony prawej na lewą. W Ustawieniach (Ruchy i gesty) opcja ta nazywa się "Przeciągnij dłonią, aby przechwycić".

Korzystając z okazji, napiszę dwa zdania na temat bardzo ważnej (dla mnie) różnicy pomiędzy ROM-ami: OPV a XEO. Ja również (podobnie jak @slavecki) miałem pierwotnie soft Orange, ale kartę SIM z T-Mobile. Niestety, pomimo aktywnych VoWiFi i VoLTE, usługi te zwyczajnie nie działały (w sofcie Orange była jedynie nieaktywna ikona WiFi Calling i brak jakichkolwiek opcji w Ustawieniach). Po "załadowaniu" ROM-u XEO, usługi VoWiFi i VoLTE pięknie działają :)

Osobna sprawa to Android 9.0 w XEO (w OPV nadal "ósemka").

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W OPV nie da się też zaktualizować softu przez sieć komórkową, można to zrobić tylko po WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyżby u mnie było coś nie tak po zainstalowaniu androida 9? Wcześniej miałem 8 z orange (Polska), wgrałem samemu 9 niebrandowaną i mam coś takiego jak na screenie XEO/XEO,XEO/OPV.

Drugie pytanie: jest jakiś sposób, żeby zaznaczyć fragment tekstu np w fb, sms czy też przeglądarce internetowej i go skopiować?

Screenshot_20190507-185605_Settings[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slan

@up, ja zrobiłem pełny debrand (z plikiem .pit), jak radził [mention=461282]emil51[/mention] w poście #14 i mam XEO/XEO,XEO/.

9dcfed195bcfd21167f3db71174b75d7.jpg

Fragment tekstu zaznaczasz/kopiujesz tak, jak w każdym innym telefonie, przytrzymując palec na ekranie (a ściślej: na tekście, który chcesz skopiować).

Wy-Tapatalk-owane z Galaxy A9 (2018)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak w ramach ciekawostki. Robiłem debranding w serwisie Samsunga, po tej operacji miałem wersję XEO/XEO,XEO/OPV. Traf chciał, że niedługo później telefon miał na gwarancji wymienioną płytę główną  i obecnie jest XEO/XEO,XEO/XEO :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    W dniu 7.05.2019 o 19:20, slan napisał:

Fragment tekstu zaznaczasz/kopiujesz tak, jak w każdym innym telefonie, przytrzymując palec na ekranie (a ściślej: na tekście, który chcesz skopiować).

Niestety ta metoda nie działa np w messengerze - przytrzymuję tekst to wyskakują emotki, a w fb nie idzie fragmentu zaznaczyć tylko cały tekst, a mi zależy na zaznaczeniu fragmentu. owszem w mailach można zaznaczyć fragment, ale na fb już się nie da.

Edytowane przez slavecki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slan

Fakt - w Messengerze wyskakują emotki, ale jednocześnie na dole ekranu, po lewej stronie pojawia się ikona "Kopiuj". Wtedy kopiujesz całość tekstu i po wklejeniu gdziekolwiek możesz już normalnie zaznaczać/edytować. To, niestety, metoda "na piechotę", ale co zrobić, kiedy twórcy aplikacji biorą jakiś dziwny stuff i potem mają "wizje" na temat "poprawy" funkcjonalności ich dzieła. Jak jest w FakBuku, nie wiem - nie używam default_smile.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi