Skocz do zawartości
samuel1995

Smartfon nowy do 1200 zł z baterią ~4000mAh, gniazdem mini jack, płynny

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, 

Poszukuję obecnie nowego telefonu do 1200 złotych. Głównie używane aplikacje to chrome, jakdojade, spotify, czasem streaming meczów za pomocą aceplayer lub przez przeglądarkę. 

Wymagania;

- bateria około 4000 mah

- wejście słuchawkowe

-plynne działanie

- mile widziane wi fi 5 GHz 

-mile widziana dobra jakość muzyki na słuchawkach (nie jestem audiofilem, po prostu fajnie by było jakby była dobra jakość).

Dodatkowo, uwzględniam takie cechy jak wytrzymałość telefonu, wsparcie (aktualizacje). Czynniki takie jak NFC czy jakość aparatu są mi całkowicie obojętne.

Po wstępnej analizie rozważam Nokie 7 plus (1149 złotych) lub Redmi Note 7 (cena nieznana). 

Co byście wybrali z tej pary oraz czy warte rozważenia są jakieś inne smartfony? 

Pozdrawiam, 

Edytowane przez spec-naz1
    Doprecyzowano nazwę tematu. Nazwa musi zawierać cechy pożądane lub innego rodzaju problem związany zakładanym tematem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    serim

Gdzie ty za taką cenę widziałeś 7+? Czy aby mina zwana Bestcena?

Wysłane z mojego Mi A² 6/128 + Mi band 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

X-kom - 1149

Avans - 1159 

To oznacza, że Nokia zwycięzcą? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Chelsey

N7 plus można i w outlecie xkomu dostać że zwrotu 14 dniowego jeszcze taniej, sam tak swoją kupowałem jak oficjalnie kosztowała 1700zl. Co do wyboru to N7 plus będzie optymalna. Opcjonalnie jeśli chcesz dopłacić to można rozważyć zenfone max pro M2 z bateria 5000mAh.

PS: jeśli zdecydujesz się na nokie to lepiej nie bierz wersji białej bo pozostają na tyle coś a'la ohydne ślady brudu których nie da się usunąć nawet płynem do mycia naczyń.

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi. A czy Redmi Note 7 jeśli wyjdzie w cenie około 999 złotych nie będzie lepszym wyborem ? 

Głównie rozważam ze względu na nowsze gorilla glass, minimalnie większą baterie i prawdopodobnie niższą cenę. Wątpliwości natomiast mam z powodu obecnych w necie bend testów. Nie mam pojęcia w jaki sposób można wygiąć telefon poza siadaniem na nim (nie trzymam telefonu w tylnej kieszeni, więc nie grozi), aczkolwiek widok połamanego telefonu wygląda niepokojąco.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Chelsey

Jeśli już chcesz coś z xiaomi to wg mnie lepsza opcją jest redmi note 5/6 pro z racji metalowej obudowy a nie plastikowo-szklanej konstrukcji jak redmi note 7.
    Ja sam przesiadałem się na nokie z redmi note 4 i mogę stwierdzić, że pomimo tego, iż xiaomi w kategorii cena/jakość, wykonanie jest bardzo fajne, tak z taką Nokią nie mają porównania. I nie chodzi tu o aparat czy działanie, ale o aspekty których nie widać na papierze: jakość głośnika multimedialnego, moc zasięgu sieci, system wibracji czy nawet jakość ekranu.
    Niemniej jak chcesz coś bardziej po taniości to też się raczej nie zawiedziesz.

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    2 minuty temu, Chelsey napisał:

tak z taką Nokią nie mają porównania

Również w kwestii root'owania i Custom Rom'ów. Na Nokia'ch już to niemożliwe.

Niemniej jednak, Nokia 7+ jest obecnie w X-kom za 1149 i jest to obecnie "najlepszy wybór" w kwestii jakość/cena.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, co do Redmi Note 7 już w pełni rozumiem plusy i minusy konkretnego wyboru. Co natomiast sądzicie o Nokii w porównaniu do ZenFone Max pro M2 , który ma już 6gb RAM, 5000 mAh baterii i szkło gorilla glass 6 generacji. 

Jest lepszy niż N7+ czy tutaj również wygrywa Nokia? 

Minusem Asusa z tego co widzę jest tempo aktualizacji do Android Pie,mimo czystego Androida.

Z góry dzięki za dodatkowe informacje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Chelsey

Asus jest bardzo fajną opcją. Do pełni szczęścia brakuje mu tylko usb-c, jeśli masz możliwość dołożyć to myślę, że warto. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A Mi Max 3?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi