Skocz do zawartości
zuczek16

Pytania nowego użytkownika/pytania przed zakupem

Rekomendowane odpowiedzi

andx

Nie chłostajcie, ale jak to wreszcie jest z tym debrandowaniem w s10+ czy tracimy gwarancję, czy nie i czy opcje wifi colling i Volte pozostanie po takim ewentualnym zabiegu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    s6_edge

@andx

Nie traci sie gwarancji i uslugi pozostaja.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@spec-naz1  no właśnie nie,  wychodzi na to że tak to wygląda, opcja "podnieść , aby wybudzić " u mnie  wybudza telefon, ale pokazuje się ekran blokady i trzeba  odblokować ekran przesuwając palcem po ekranie, natomiast gdy  telefon nie rozpoznaje twarzy wyskakuje  klawiatura do  wbicia pinu,ale gdy w pewnym momencie telefon rozpoznaje twarz  automatycznie odblokowuje ekran.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wincenty

@_wielebny_
    Wejdź do Ustawień > Biometria i zabezpieczenia i pokaż screen jak masz tam ustawione.

Tapatalk / S9+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Wincenty  ale co chcesz dokładnie wiedzieć ?  tam nic nie ma związanego z ekranem blokady -rozpoznawanie twarzy jako podstawowe odblokowywanie telefonu ,rozpoznaje twarz ale zawsze trzeba  odblokować ekran przesuwając palcem po ekranie ,gdy nie rozpoznaje twarzy  telefon odblokowany za pomocą pinu lub odcisku palca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wincenty

@_wielebny_

48 minut temu, _wielebny_ napisał:

ale co chcesz dokładnie wiedzieć ?  tam nic nie ma związanego z ekranem blokady

Jest jest. Jest tam opcja "Pozostań na ekranie blokady" i obstawiałem że masz to wyłączone. Ale to nie to :)

1 godzinę temu, _wielebny_ napisał:

u mnie  wybudza telefon, ale pokazuje się ekran blokady i trzeba  odblokować ekran przesuwając palcem po ekranie, natomiast gdy  telefon nie rozpoznaje twarzy wyskakuje  klawiatura do  wbicia pinu,ale gdy w pewnym momencie telefon rozpoznaje twarz  automatycznie odblokowuje ekran.

Przeczytałem ten post 5 razy i... U mnie (S9+) wygląda to tak i jestem pewien że w S10+ będzie tak samo. Biometria twarz.

- wybudzam telefon

- pokazuje się ekran blokady

- żeby go odblokować muszę przesunąć palcem po ekranie (na ekranie blokady powinna być widoczna otwarta kłódka która informuje że już odblokowany)

- jeśli tak się nie dzieje i gdy nie rozpoznaje twarzy od razu po wybudzeniu przesuwam palcem po ekranie...

- ...pojawia się Pin lub Wzór (w zależności od upodobań) i telefon ponawia skan twarzy. Z powodzeniem odblokowuje telefon. No chyba że jest za ciemno to jesteś zmuszony wklepać wzór, pin, hasło lub przyłożyć palucha do czytnika.

Podsumowując. Tak te typy tak mają ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@Wincenty  no właśnie dokładnie tak samo , zastanawialem się dlaczego  gdy nie rozpoznaje twarzy po pojawieniu się ekranu do wbicia pinu , gdy jednak rozpoznaje twarz ekran ładuje się samoczynnie odblokowany, a gdy od razu rozpoznaje twarz trzeba odblokować ekran  przesuwaniem palca . 

co do "Pozostań na ekranie blokady"..... to rozwiązało problem, rzeczywiście miałem to włączone, teraz ekran jest od razu odblokowany, dziękuję za pomoc , z drugiej strony teraz okazało się że omijam video tapetę ustawioną na ekranie  blokady- tak dobrze tak nie dobrze  😖😅

Edytowane przez _wielebny_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dzonzi

Warto kupić s10+ z angielskiej dystrybucji? Są jakieś wady/zalety względem polskiej dystrybucji? A co z dystrybucją z USA na snapie? Podobno ma lepszą energooszczędność i nieco wydajniejszy, ale słyszałem, że gorzej z aktualizacjami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

@Dzonzi Ja mam z włoskiej i jedyne, w czym widze różnice, to szybsze aktualizacje:)

Jednak mimo wszystko, jeśli zdecyduje się kiedyś ponownie na zakup nowego Samsunga, to nie będzie to wersja z Exynosem, tylko właśnie ze Snapdragonem, sam nie wykluczam, że wymienię swoją s10+ na wersje z snapem, głównie przez tę lepszą energooszczędność oraz brak wsparcia dla kodeka aptX HD

Edytowane przez spec-naz1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    reniew
    Warto kupić s10+ z angielskiej dystrybucji? Są jakieś wady/zalety względem polskiej dystrybucji? A co z dystrybucją z USA na snapie? Podobno ma lepszą energooszczędność i nieco wydajniejszy, ale słyszałem, że gorzej z aktualizacjami.
    Nie jestem pewien ale chyba amerykańskie wersje albo mają zablokowany bootloader albo nie mają polskiego i nie można go wgrać.
    Mam wersję global w Hongkongu, TGY. Z językiem polskim od razu.
    Energooszczędność jak najbardziej. 36 godzin na jedynym ładowaniu to norma.
    Jest radio FM
    Nie ma bety android 10 i samsung members po angielsku.
    I wydajność na poziomie Note 10
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi