Skocz do zawartości
zuczek16

Pytania nowego użytkownika/pytania przed zakupem

Rekomendowane odpowiedzi

S5Fan
    2 godziny temu, Dzonzi napisał:

Czemu powiadomienia o nowym mailu na gmailu przychodzą od razu, a na aplikacji E-mail od Samsunga dopiero gdy wejdę w apkę? Oczywiście wszystkie powiadomienia mam włączone, a mimo to nie działa tak jak gmail. 

z tymi powiadomieniami jest różnie, ale przede wszystkim sprawdź jak masz ustawiony plan synchronizacji. W/g supportu aplikacji powinno być ustawione "automatycznie (przy odbieraniu)"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wincenty
    Napisano (edytowane)

@S5Fan

Plan synchronizacji - automatycznie że w sensie od 15 minut do Raz dziennie. Chyba support to miał myśli :)

@Dzonzi

Tu chodzi o Powiadomienia typu PUSH które wspiera Gmail i w tym koncie pocztowym powiadomienia są niemalże natychmiastowe - iOS, a na Androidzie to trochu kuleje. Konta takie jak o2, wp.pl czy onet... mozesz o tym zapomnieć gdyż nie każda skrzynka pocztowa takową funkcję (PUSH) posiada. 

Chcesz mieć tak jak w Gmail to zaloguj się z przeglądarki (polecam Chrome) i zezwól jej gdy po zalogowaniu do m.poczta.pl zapyta się o pozwolenie do powiadomień. Działa to doskonale i niemalże natychmiast tak jak na Gmail. Onet i Interia wprowadziła już chyba jak dobrze pamiętam od 2011r.  powiadomienia typu PUSH tylko do przeglądarki :) Ps: mam Onet i korzystam z e-mail Samsunga i z Chrome (m.poczta.pl/Onet) i się nie gryzą.

Pozdrawiam. 

Edytowane przez Wincenty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan
    11 minut temu, Wincenty napisał:

Plan synchronizacji - automatycznie że w sensie od 15 minut do Raz dziennie. Chyba support to miał myśli :)

Nie miał nic na myśli tylko odpowiedział na moje pytanie o powiadomienia push dokładnie tak jak napisałem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dzonzi
    Napisano (edytowane)

Ja czegoś nie rozumiem. Konta email mam na gmailu, a nie na żadnych onetach czy wp

Nie wiem co to plan synchronizacji. Nie mam chyba takiego czegoś w telefonie. 

Edytowane przez Dzonzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan

@Dzonzi Pytałeś o aplikację mail od Samsunga. W ustawieniach konta w tejże aplikacji masz plan synchronizacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dzonzi

Działa. Dałem na automatyczne przy odebraniu. Może tak być?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wincenty
    Napisano (edytowane)

@Dzonzi

Nie może tak być tylko tak ma być! ;) I jak wejdziesz do aplikacji to ta od razu zacznie sprawdzać automatycznie nowe maile :) 

A z czystej ciekawości się dopytam jakie masz konto w Samsung mail ?

Edytowane przez Wincenty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan
    Napisano (edytowane)
    39 minut temu, Dzonzi napisał:

Działa. Dałem na automatyczne przy odebraniu. Może tak być?

Tak właśnie powinieneś mieć ustawione. Nie zmienia to faktu że powiadomienia żyją czasami swoim życiem :)

Jak będziesz mieć problemy jeszcze to sprawdź w ustawieniach samej usługi poczty (nie wiem jakiej używasz)

dodana zawartość

27 minut temu, Wincenty napisał:

I jak wejdziesz do aplikacji to ta od razu zacznie sprawdzać automatycznie nowe maile :) 

A jaka jest inna opcja ?  Gdzie się ustawia w tej aplikacji żeby jak ją uruchomisz nie synchronizował  maili ?

Edytowane przez S5Fan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wincenty
    Napisano (edytowane)

@S5Fan

E-mail >> Menu > koło zębate > Twój mail (na samej górze) > Harmonogram synchr. e-maili > Ustaw plan synchronizacji > Ręcznie 

Jak ustawisz Ręcznie to trzeba paluchem pociągnąć w dół by sprawdził i pobrał nowe maile. Jak ustawisz plan czasowy to tylko wchodzisz do apki i czekasz, sam sprawdza 🙂

Ale z powiadomieniami w aplikacji tak jak pisałeś, jest z tym różnie 🙂 Mam Skrzynkę Onetu

Edytowane przez Wincenty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dzonzi
    Godzinę temu, Wincenty napisał:

@Dzonzi

Nie może tak być tylko tak ma być! ;) I jak wejdziesz do aplikacji to ta od razu zacznie sprawdzać automatycznie nowe maile :) 

A z czystej ciekawości się dopytam jakie masz konto w Samsung mail ?

gmail. Może być? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi