Skocz do zawartości
zuczek16

Pytania nowego użytkownika/pytania przed zakupem

Rekomendowane odpowiedzi

Arkadiush
    W dniu 13.12.2019 o 21:38, gamper napisał:

Czy to normalne że po każdym włączeniu telefonu pojawia się napis Telefon się uruchamia ?

Ja nie zauważyłem żebym miał ten napis, po aktualizacji owszem normalnie nie. 

W dniu 13.12.2019 o 21:38, gamper napisał:

Druga sprawa czy da się jakoś wyłączyć sygnał dźwiękowej i powiadomienie przy uruchamianiu ikonka oraz przeciągnij aby odblokowac. 

ustawienia ->dźwięki i wibracja -> dźwięki i wibracja systemu -> dźwięk odblokowania ekranu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@gamper tak normalne, jak sie uruchamia i szybko wprowadzisz pin/symbol to przez chwilę jest wspomniany napis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Jako, że nosze się z zakupem nowego telefonu i biorę pod uwagę głównie 3/4 modele, w tym s10 i s10+, chciałbym zadać pytanie związane z powyższym zagadnieniem. Przyznam, że nim założyłem temat trochę naczytałem się o modelu S10+ poznając jego wady i zalety, aczkolwiek nie mogę znaleźć informacji na temat tego, jak aktualnie wygląda kwestia określonych w temacie bolączek tego telefonu. Czy problemy z odczytem odcisku palca, gubienie zasięgu i ogólnie dość słaby zasięg, jak również mocne drenowanie baterii, w tym i grzanie się telefonu, zostały rozwiązane? Czy były aktualizacje, które rozwiązały te problemy? Większość tematów, które opisywały te problemy pochodzą z okresu, kiedy telefon dopiero wyszedł na rynek, jak teraz wygląda sytuacja? Coś się zmieniło? Oczywiście nie zakładam, że dotyczy to wszystkich egzemplarzy lecz mimo wszystko nie chciałbym wtopić z zakupem, m.in. z tego powodu też wykreśliłem z potencjalnych zakupów mate 20 pro (gluegate). Czy opisane wyżej problemy dotyczą także S10?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

@Mattson

O części problemów o któryś napisałeś, nigdy nawet nie słyszałem:) Działanie czytnika jest bardzo mocno zależne od tego co mamy naklejone na ekranie i czy w ogóle coś mamy. Sam czytnik został jednak kilka razy usprawniony i w porównaniu z tym co było po premierze działa o niebo lepiej. Zasię jak to zasięg w Samsungach, biednie, co ma też właśnie niemały wpływ na baterie. Ogólnie mówiąc czasy pracy, jakie można uzyskać na s10+ są po prostu ok. Jednak patrząc na rozmiar baterii i na to co potrafi wycisnąć konkurencja, to jest też dość biednie.

Z grzaniem telefonu nigdy się nie spotkałem, nawet na forum nie kojarzę, aby było dużo wpisów o tym.

Ogólnie miałem s10+ jakieś 10 miesięcy i byłem z niego zadowolony. Pewnie, że optymalizacja baterii mogłaby być lepsza, czy zasięg lepszy, jednak i tak jest to świetne urządzenie i wg mnie jedyny model z serii s10 jaki warto kupić.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

Czytnik o ile dobrze trafimy w ekran dziala poprawnie, duzo lepiej, szybciej, wygodniej dziala rozpoznawanie twarzą. Problemów z nagrzewaniem brak, chyba ze odpalimy wymagająca grę i obciążamy procesor, w innym wypadku nic sie nie nagrzewa. Na zasięg nie narzekam ale od lat używam Samsungów wiec moze nie uświadczyłem "wyższości konkurencji". 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dzonzi

Da się jakoś sprawdzić jaka apka pobiera najwiecej zasobów cpu? Czasami jest tak, że nic nie robię i telefon zacina i plecki się grzeją. Coś go obciaża i nie wiem co

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@Dzonzi gsam z adb oczywiście, zakladka użycie procesora, po wejściu w dany zasób mamy dalsze szczegóły np czas pracy procesora w tle i inne ciekawe dane

Spoiler

2095032731_Screenshot_20200114-150142_GSamBatteryMonitor.thumb.jpg.9934affc2fdc4438e9ff70b10799c974.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@spec-naz1 @dest

Dziękuje Panowie za wyczerpującą odpowiedź. Padło pytanie skąd słyszałem o wspomnianych problemach, w dużej mierze z tego tematu i m.in. np tej wypowiedzi - 

Choć ogólnie w temacie pada więcej pewnych zastrzeżeń. Jeszcze dopytam, jaki mieliście średni czas pracy? To prawda, że bateria w ciągu nocy potrafi zlecieć po 5%? Ponadto rozumiem, że jeśli nie nałożę szczególnie grubego szkła/folii na ekran to czytnik po aktualizacjach oprogramowania bez problemu sobie poradzi z odczytem? Natomiast pogodzić się trzeba z niespecjalnie mocnym zasięgiem i przeciętną baterią. Jednocześnie, pomiędzy s10 a s10+, to właśnie s10+ będzie zdecydowanie lepszym wyborem? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

@Mattson Dlatego na pewne opinie należy patrzeć z przymrużeniem oka:) tym bardziej jeśli nie pojawiają się one od kliku innych użytkowników. Mnie przez noc uciekało 8%:)

Wszystko zależy od opcji, jakie są włączone. Bez żadnej ochrony czytnik działą świetnie, z folią niewiele gorzej. Najgorzej jest ze szkłem, bo trzeba mocniej docisnąć palec do ekranu i działa to trochę wolniej, ale wg mnie akceptowalnie.

W zwykłej s10 bateria jak dla mnie tragedia, i sam bym nie wybrał tego modelu na pewno, zresztą dokładnie dlatego wybrałem s10+ przy zakupie, chociaż wielkościowo bardziej mi się podobał s10, to podejrzewałem, że czas pracy będą marne, dlatego wybrałem wersje +

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest
    2 godziny temu, Mattson napisał:

To prawda, że bateria w ciągu nocy potrafi zlecieć po 5%?

wszystko zależy od ustawień tel, apek, synchronizacji itp zbyt wiele zmiennych aby jasno napisać, tak ten tel przez noc zjada 5% czy 7% 
    tak jak na rewelację kogoś tam że huawei miażdży s10 pod tym i innym względem biorę dużą poprawkę, nie wiem co kto ma zainstalowane, jak skonfigurowane itp
    mam zasadę że w nocy internet mam całkowicie wyłączony, przez nocne 8h snu spada 2-3%, przy czym należy też brać poprawkę na to że spadek z 100 na 97% jest bardzo szybki, wynika to z (dla mnie niezrozumiały zabieg) ustawienia stosunku mV baterii do wskazywania jej % przez system. Tak sobie to ustawili i tyle ale dla "panikarzy" może to oznaczać kiepską baterię bo chwilę po odpięciu od ładowarki % spadną w oczach do 97-95% i szybko zostanie wygłoszona teoria ze w huawei bateria jest lepsza bo po odpięciu od ładowarki np 2h wyświetla 100% ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi