Skocz do zawartości
zuczek16

Pytania nowego użytkownika/pytania przed zakupem

Rekomendowane odpowiedzi

spec-naz1

Ja za to BT mam zawsze włączone, bo mam sparowany zegarek lub opaskę, wifi tez nigdy na noc nie wyłączałem. Dodam jednak, że przy takim samym scenariuszu korzystania w 1+ 7T pro przez noc ucieka mi połowa z tego bo 4%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sroczkin

Telefon mam od premiery . Caly czas sparowany po BL z smartwachem oraz wifi caly czas włączone.  W nocy podczas spoczynku bateria schodzi mi 0.4 - 0.5 % na godzinę . Na ekranie mam naklejane tylko folie i czytnik lini działa bardzo dobrze a na andku 10 rewelacyjnie ( na 10 tez i odblokowanie twarzą działa super ) . Co do zasięgu LTE -  żona i ja mamy tą  samą sieć i na jej Huawei Mate10 pro w tym samym miejscu mamy ona 4-5 na 5 kresek, ja 3 na 4 .  Wiec zasięg prawie podobny ale można się czepiać ze Mate10 ma czasami Full zasięg a S10+ ciągle te 3 na 4 kreski . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@spec-naz1 @sroczkin @dest

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Jak widzę, nie jest to wszystko takie zero-jedynkowe. Przyznam, że zastanawiam się pomiędzy wspomnianym p30 pro a właśnie s10+. I z jednej strony S10+ wydaje mi się telefonem zdecydowanie bardziej kompletnym, ma microSD, a nie niezbyt popularne i drugie nanoSD, ma audiojack, bardzo dobry ekran, i generalnie nic mu nie brakuje, ale... no właśnie są pewne ale, pierwsze to zasięg - co prawda głównie przebywam w Warszawie, ale czasem wyjeżdżam w miejsca gdzie zasięg jest na prawdę słaby Natomiast drugie ale to bateria i tutaj od początku stawiałem na telefon z jak najdłuższym czasem pracy, . O wydajności nie będę mówił, bo akurat w tym względzie myślę, że telefony są bardzo zbliżone do siebie. Nie wiem jak jest z wykonaniem obu tych modeli, czy, któryś z nich jest zdecydowanie lepszy pod tym względem? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

@Mattson Nie jest łatwy wybór:)

Ja jednak miałem inne priorytety i gdybym miał wybierać z tych 2 to i tak wybrałbym ponownie Samsunga, głównie dlatego, że ma lepszy ekran, lepsza rozdzielczość, zagęszczenie pixeli, lepsza nakładka jak dla mnie, mimo że bateria jest po prostu ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@spec-naz1

A powiedz mi proszę, co ile przy takim typowym użytkowaniu, w sensie przy włączonej ciągle transmisji LTE, smsach, rozmowach telefonicznych, bez jakiegoś ciągłego oglądania filmów i yt, musisz ładować telefon? Jeden dzień lekko trzyma? Półtora dnia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

U mnie lekko od wyjazdu do pracy do powrotu do domu :) Musze naprawdę ostro korzystać żeby padł zanim dojadę do domu. Włączone 24h LTE,wifi(jak wykryje w domu to z automatu),lokalizację, bluetooth,synchronizację,aod na puknięcie palcem. Normalne korzystanie. Przeglądarka,SMS,połączenia,trochę gierek. Sot kręci się koło 4h. A przynajmniej taką była średnia na androidzie 9. Obecnie przeglądanie jaki jest sot to tragedia i komedia. Debil to wymyślił a drugi zatwierdził. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sroczkin
    Napisano (edytowane)
    Godzinę temu, Mattson napisał:

@spec-naz1

A powiedz mi proszę, co ile przy takim typowym użytkowaniu, w sensie przy włączonej ciągle transmisji LTE, smsach, rozmowach telefonicznych, bez jakiegoś ciągłego oglądania filmów i yt, musisz ładować telefon? Jeden dzień lekko trzyma? Półtora dnia?

Skoro większość czasu będziesz przebywac w mieście z wieloma nadajnikami LTE nie masz co sie bać o baterię.  Używając telefon do rozmów,  neta , multimediów,  parę zdjęć bez katowania telefonu w gry doba na jednym ładowaniu to minimum . Ja przebywam w trójmieście i pracując jako kierowca TAXI  wożąc minimum 8 godz dziennie słuchawkę po mieście , ładuję telefon co drugą dobę. Poza domem LTE , wifi non stop włączone i jak wejdę do domu łączy się z siecią,  BL caly czas sparowany z watchem, AOD na pukniecie .  Jak z nudów program w Call of Duty to i w jedną dobę go rozładuje.

Statystyka z andka 10 

Spoiler

1699758980_Screenshot_20191218-201431_GSamBatteryMonitor.thumb.jpg.1b8c5f65da25ba48e6246478970022de.jpg

Edytowane przez sroczkin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@Mattson przy użytkowaniu jakie opisujesz proponuję nastawić się iż każdego dnia tel będzie trzeba ładować, lepiej tak niż później rozczarować się. Ja dzień kończę to czasami mam 60% a czasami 40% ale i tak każdej nocy ładuje do 100%, bo to telefon ma być dla mnie a nie ja dla niego, zastanawiać się czy wytrzyma itp. Poza tym poniżej 50% jakoś te procenty szybciej uciekają - pewnie tylko w moich oczach... :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Dzień dobry wszystkim. Właśnie stałem się posiadaczem Galaxy s10 plus i chciabłym przygotować mój telefon na okoliczność, gdybym go na raz zgubił lub został on skradziony itp. Chciałbym zapytać, jaką darmową app'kę, która by potrafiła skutecznie zlokalizować taki zgubiony telefon, byście polecali zainstalować, bo na Google Play wyskoczyło ich kilka i wszystkie zdają się być bardzo podobne w swoich funkcjonalnościać? Pozdr.

Edytowane przez szaroczek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

A samsungowa, wbudowana w system usługa, nie wystarczy?

Tupta tapa, tup tup

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi