Skocz do zawartości
spec-naz1

Pierwsze wrażenia, opinie posiadaczy

Rekomendowane odpowiedzi

mirku

Właśnie odkryłem, że notatki z apki Reminder można przypiąć do AOD ? Nie śmiać się ;) ... nie wiedziałem hehehe ... 

Kurcze to na prawde świetna funkcja. W Notach uzywałem notatek odręcznych jako przyominajki i tego brakowało mi w eSkach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje wrażenia, szczególnie odnośnie tego że posiadałem kilka innych modeli konkurencji.

+ fajna integracja z active watch i buds, dużo opcji konfiguracyjnych. Samsung health to super sprawa, wg mnie lepsze od konkurencyjnych rozwiązań.

+ nakładka fajna, przejrzysta i funkcjonalna. To już nie czasy ociężałych TouchWiz.

+ czytnik linii papilarnych w ekranie. Ten w Note 9 z tyłu był wkurzający. Tutaj działa dobrze chociaż podejrzewam że mogłoby być lepiej. Nie ma 100% skuteczności.

+ bateria. Może nie ma szału czy rekordu ale trzyma cały dzień przy moim użyciu.

+ brak notcha. Nigdy nie zrozumiałem mody na to. Poza tym społeczność robi fantastyczne tapety pasujace do wycięcia.

- nie rozumiem zachwytów nad ekranem. Pod kątem jest różowy. Wolę jednak stare dobre LCD. Miałem iPhone XR i byłem bardziej zadowolony z samego wyświetlacza. 

- fotki jakoś mega nie zachwycają. Miałem Mate 20 i wg mnie było lepiej. Ale to subiektywna opinia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tmk2009
    Napisano (edytowane)

Mam telefon od 2 dni i porównując z moim note 3 jestem mocno rozczarowany.

Tak na szybko wady to:

- ekran bardzo ładny ale pod kątem pojawia się różowa "poświata" widoczna głównie na białym tle ( w note 3 tego nie ma)

- format ekranu 19:9 czyli długi/chudy  ( wolę ten z note 3 )

- mała czcionka ( za wysoka rozdzielczość jak na 6,4 cala) która powoduje że osoby z wadą wzroku jak ja czyli astygmatyzm mają utrudnione czytanie tego tekstu którego nie da się powiększyć czyli komunikatów, opcji systemowych, napisów pod ikonami aplikacji, adresów stron www, oraz klawiatury SMS. Poza tym mam wrażenie że ogólna wyrazistość tekstu jest mniejsza niż w note 3 i to nawet gdy w obu telefonach w   konkretnym  miejscu jest tekst tej samej wielkości.

- gorsza jakość dźwięku podczas rozmów ( w porównaniu z note3)

- brak diody powiadomień (wiedziałem przed zakupem)

- nakładka mimo że szybsza niż TouchWiz to jak dla mnie brzydsza bo taka bardziej na styl apple i nie dość że mniej przejrzysta to mniej cukierkowa a to ją wyróżniało na tle konkurencji- telefon w wersji ceramicznej jest na tyle ciężki że przy dłuższych rozmowach męczy rękę ( porównaniu z note 3)

- plecki czarne ceramiczne bardzo się palcują a ich efekt lustra powoduje że wylgądają jak ekran i można się pomylić odkładając telefon  odwrotnie  czyli ekranem do dołu.

- ceramiczne plecki są bardzo śliskie i gdziekolwiek się położy "goły" telefon a jest lekki kąt nachylenia to chce zjechać jak mokre mydło

- brak przycisku fizycznego na dole no ale to wada chyba wszystkich "współczesnych" smartfonów

Zalety:

- świetna jakość zdjęć (w porównaniu z note 3 )

- nowa nakładka mimo że gorsza wizualnie to dużo szybsza od TouchWiz

Tak jak pisałem jestem bardzo rozczarowany i nie wykluczam szybkiej sprzedaży żeby dużo nie stracić.

Pytanie tylko na co zmienić skoro większość jego wad to teraz norma także u konkurencji.

Edytowane przez tmk2009
    • haha! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PiPoLiNiO

Serio? Czytam i nie wierzę... Naprawdę można napisać, że S10+ jest gorszy od note 3? Fakt, note 3 był super, sam używałem rok, ale musiałoby mnie grubo sponiewierać abym napisał takie głupoty...

• Lubię to! 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mialem S3, Note 4,S5,S7,S8+,S9+ teraz S10+ i Note 3 lepszy.....??? hm..... Ja myśle ze kolega dużo opuścił i za duży szok przeżył przy takiej zmianie z Note3 - S10+. Pozostały duże przyzwyczajenia a technogia poszła do przodu. Ja robilem przesiadkę z S9+ także dużego szoku nie ma.... nie mogę sie przyzwyczaic do czytnika w ekranie... ciężko z trafianiem i ten w S9 dzialal szybciej. Reszta to kosmetyka ale i tak jestem zadowolony. Nigdy mnie telefony samsunga nie zawiodły... plywały ze mna w basenach i różnych morzach i nadal dzialają jak powinny... mam nadzieje ze ten też nie zawiedzie.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zauważyłem coś dziwnego a mianowicie jak ściągam pasek górny palcem od samego góry to tło na dole jest zamglone a jak przejadę palcem od środka np to nie czy u was też tak jest

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sroczkin
    Napisano (edytowane)

Tak mnie naszło i porównałem sobie biel w S8+ i S10+  . Ogólnie na początku chce zaznaczyć ze te różowe poświaty mnie nie ruszają bo znam specyfikacje ekranów LED,OLED i wiem ze taka już przypadłość tej technologi .

Na samym początku nic nie zmieniałem w ustawieniach ekranu i tak wyglądały przy sobie 8 i 10 

Spoiler

IMG_20190327_173116.thumb.jpg.05a4ac2488730eaa36889043faa51692.jpg

No trzeba przyznać ze przy innym wyświetlaczu różnica raczej widoczna na niekorzyść 10

Potem zmieniłem w ustawieniach wyświetlacza na Żywy oraz w Ustawieniach zaawansowanych w Balans Bieli kolor czerwony ustawiłem na minimum

Spoiler

IMG_20190327_173432.thumb.jpg.733a21f7d5a716badcf20072e1c610fa.jpg

Teraz różnicy nie ma żadnej 

sorry za zdjęcia ale miałem w tym czasie pod ręką tylko telefon budżetowy 

Edytowane przez sroczkin
    • Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Dodam jeszcze że można ustawic balans bieli wpisujac kod *#15987#

U mnie wystarczylo ustawic na żywy i o jedno przestawic balans bieli wpisujac kod i mam idealnie bialy.

Edytowane przez szuwar1978

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

@sroczkin Powiedziałbym że wygląda to fatalnie przed zmianami, aż z ciekawości sprawdzę u siebię jutro i wrzucę zdjęcie, mam gdzies co prawda s7, ale leży też p20 pro, więc porównam z tymi dwoma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podzielę się z Wami moim pierwszymi spostrzeżeniami dot telefonu po ok 36 godz użytkowania. Pozwolę sobie też w niektórych miejscach robić odniesienia do dwóch moich ostatnich telefonów (S7 i P20 Pro). Być może komuś w czymś to pomoże.

1. Wykonanie / ergonomia.

Wykonanie jak wszyscy wiedzą jest na najwyższym poziomie. Wszystko dobrze spasowane, żadne guziki nie latają. Ergonomia też na bardzo wysokim poziomie. Telefon dobrze leży w dłoni. Nigdy wcześniej nie miałem tel z zakrzywionym ekranem i miałem pewne obawy czy nie będę zaliczał przypadkowych kliknięć. Na szczęście nie zdarza się to prawie wcale i nie jest uciążliwe. Porównując gabarytowo S10+ i P20 Pro ma się wrażenie że telefony są prawie takie same. W S10+ łatwiej jest mi jednak wcisnąć coś po skrajnej lewej stronie ekranu przy obsłudze prawą ręką (nie mam wielkich paluchów). Być może robotę robią tu właśnie zakrzywione ramki.

2. Czytnik linii papilarnych / gesty.

Póki co, jak dla mnie czytnik jest na poziomie S7 i nie dorasta temu z P20 Pro do pięt. Nie dość że jest za mały (zwłaszcza biorąc pod uwagę, to że go nie widać na zablokowanym ekranie) to odblokowuje telefon bardzo długo. Do tego mam wrażenie że jakoś dziwnie to działa bo czasem chce żebym go mocniej nacisnął a czasem łapie bez tego. W P20 Pro czytnik to bajka i chyba póki co najbardziej mi tego brakuje. Tam wystarczyło musnąć palcem i telefon już był odblokowany. Do tego tamten czytnik miał zaimplementowane gesty nawigacji które były bardzo intuicyjne. Działało to wszystko świetnie. Co do gestów z S10+ to też mi się podobają. Działa to tym bardziej dobrze, że nie muszę zaczynać gestu aż tak nisko jak myślałem, że będę musiał. Gest od ostatnich aplikacji też wykonuje bez problemu (o co miałem obawy ze względu na wielkość moich dłoni - w sklepie podczas obmacywania telefonu miałem z tym problemy). Jedyny gest który działa średnio to zminimalizowanie ekranu do obsługi jedną ręką. Na szczęście dzięki OneUi nie trzeba z tego często korzystać.

3. Nakładka

Co tu dużo mówić. Jest świetnie. Wszyysko działa tak jak bym chciał, funkcji jest dużo i są przemyślane. Podoba mi się też to, że włączając tryb nocny w telefonie ma on zastosowanie do wszystkich aplikacji od Samsunga (choć np. niektóre strony internetowe mają problem z wyświetlaniem treści w tym trybie). Wreszcie też nie mam problemu z otrzymywaniem powiadomień z aplikacji co było zmorą P20 Pro.

4. Bateria / ładowanie.

Póki co korzystam tylko ze standardowej ładowarki dołączonej do zestawu. I co tu dużo mówić? Jak dla mnie telefon ładuje się dużo wolniej niż P20 Pro i chciałoby się w tym aspekcie poprawy. Sama bateria jak dla mnie w porządku. Wczoraj przy intensywnym dniu wyciągnąłem ok 5 godz SOT, przy czym telefon używałem w głównej mierze na dworze, miałem włączoną nawigację, trochę YouTube, Netflixa. Do tego ok 30 min rozmów, trochę Facebooka, messengera i gmaila. Na P20 Pro w podobnych scenariuszach miałem ok 6 godz SOT więc jak dla mnie jest ok. Jedyne co jest dość ciekawe to to, że w S10+ pierwsze procenty baterii po odłączeniu od ładowarki lecą bardzo szybko by potem się unormować, a w P20 Pro było odwrotnie. 100% trzymał bardzo długo, a potem czym niższy był procent naładowania baterii tym te procenty szybciej uciekały.

5. Ekran

Ekran jest bardzo dobry. Kolory świetne (podobnie w P20 Pro). Nowy notch bardziej odpowiada mi w S10+ bo mniej rzuca się w oczy w aplikacjach.

6. Aparat

Jak na razie nie zrobiłem wielu zdjęć (pstryknąłem może z 10) ale zdjęcia bardzo mi się podobają. Uważam, że zwłaszcza te robione w dzień lub w słabszych warunkach oświetleniowych za lepsze niż w P20 Pro. Bardziej podoba mi się ich plastyka. Zdjęcia są bardziej naturalne, choć nie powiem że niektóre ujęcia z P20 Pro wyglądały jak z pocztówki. Autofocus też działa lepiej, a sztuczna inteligencja nie jest tak nachalna jak w P20 Pro. Zdjęcia nocne to naturalnie wielka przewaga P20 Pro.

Podsumowując jestem zadowolony z przesiadki. Plusy to przede wszystkim nakładka, aparat i bateria. Na minus działanie czytnika linii papilarnych i szybkość ładowania.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi