Skocz do zawartości
spec-naz1

Pierwsze wrażenia, opinie posiadaczy

Rekomendowane odpowiedzi

regod zgadzam się, gesty w oneui są najgorsze. W huawei p30pro i iphonie są bajeczne w porównaniu do tych z samsunga. Aparat też mnie nieco rozczarował, w normalnych warunkach jest jak w s7 z przed lat, w nocy dopiero widać jego zalety. no i wywalili diodę powiadomień :( usunęli mój ulubiony przycisk oporowy pod ekranem. Mam wrażenie że w note 8 ekran świeci mocniej w słońcu. Ahh sensor zbliżeniowy działa lipnie, przynajmniej u mnie. A tak to wielki plus za design 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wincenty

@regod @elvismt

Do gestów to ja Wam polecam dodatkową aplikację prosto od Samsunga. Po zainstalowaniu dopiero zobaczycie co to za gesty i jak się szybko z nich korzysta. Wszystko płynnie, kwestia ustawień tylko i potem przyzwyczajenia. Polecam! Patrz sygnatura ?

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    regod

Po 3 dniach korzystania z s10+ wróciłem do IPhone xs . Totalne rozczarowanie one ui i aparatem. Miałem wszystkie s’ki samsunga i w tym roku robię pauzę, dla mnie totalna klapa.

• haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem zadowolony z s10.

Miałem w tym samym czasie s9+ i p30 pro i o p30 pro mogę napisać,że to przerost formy nad treścią i do tego już powoli wyłażą jej problemy...

Potem zamieniłem huawei na s10 i teraz jestem zadowolony :)

s10 względem s9+ z pewnością ma lepszy aparat.Zdjęcia w dzień wychodzą na tym samym poziomie lub ciut lepsze ze wskazaniem właśnie na ciut lepsze :)

Zdjęcia w nocy to wiadomo,że z s10 są lepsze.Szeroki kąt to coś czego będę używał dość często,więc się przyda.

Bateria niestety jest gorsza i to czuć.Odcisk palca też mógłby być lepszy.

Reszta myślę,że bez zmian w stosunku do poprzednika.

Aha,i diodę powiadomień można zastąpić-efekt zdecydowanie lepszy :)

W ogólnym rozrachunku jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dzonzi
    Napisano (edytowane)

Mam go od tygodnia i czuje dobrze. Wcześniej miałem XR i nie mogę uwierzyć w to, że różnica w cenie tych dwóch telefonów jest tak mała, prawie nieznacząca. Kupiłem zafoliowanego z Play za 2600 zł, XR sprzedałem za 2400, ale sprzedam skina za ponad stówę, więc cena identyczna wręcz, tylko że XR był 3 miesięczny. 

S10 jest przede wszystkim nowocześniejszy. XR straszne drewno, gigantyczne ramki i jeszcze ta masa...Jedyne co XR miał lepsze to baterię (chociaż w s10 wystarcza mi na cały dzień bez problemu więc mam z tym luz, ale muszę przyznać, że XR jest lepszy pod tym względem), FaceID które działa z okularami, w nocy itd. (W s10 odblokuje twarzą, bo jest mega szybkie i wygodne, wiem że niezbyt bezpieczne, ale przez kilka ostaniach lat w ogóle nie używałem blokady, ale teraz zechce płacić telefonem więc jakąś muszę mieć, a ta jest dla mnie najwygodniejsza), wydaje mi się że gesty są lepsze, ale wgrałem sobie apkę od Samsunga i teraz śmigam. 

Ogromną zaletą S10 jest przycisk Bixby i możliwości jego konfiguracji za pomocą bxActions. Zjada przycisk do zmiany trybów w Iphonie pod każdym względem. 

S10 jest też szybsza i to widać gołym okiem podczas odpalania apek, strony w chrome też mi się szybciej ładują. Dzięki 8 gb ramu zdecydowanie dłużej i więcej apek trzyma w pamięci, co jest mega dużym plusem dla mnie. Generalnie nie ma co tu więcej pisać, bo dla mnie jest pod każdym (oprócz tych 3 powyżej) lepszy od XR.

Czego mi brakuje? Widoku ostatnich aplikacji w ten sposób jaki jest w miui, czyli pionowo. ładniej to wygląda i więcej apek widać na ekranie. Brakuje mi gestów jak z iOS i na razie to chyba tyle. Może jeszcze bateria mogłaby być większa albo system lepiej zoptymalizowany pod tym względem, ale nie ma tragedii. No i chyba trochę szkoda, że jest ten ekran zaokrąglony i czytnik linii papilarnych, który nie nadaje się do codziennego użytku.

Ja jednak zaakceptowałem te wady, a plusy je zdecydowanie przewyższyły, także jestem mega zadowolony z zakupu i mam nadzieję, że posłuży mi z 5 lat :)

Edytowane przez lasica
    Usunięto zbędny cytat. Poprawiono treść, aby post miał sens po ukryciu poprzedniego.
    • Piwko! 1
    • haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sroczkin
    14 minut temu, Dzonzi napisał:

Czego mi brakuje? Widoku ostatnich aplikacji w ten sposób jaki jest w miui, czyli pionowo. ładniej to wygląda i więcej apek widać na ekranie.

Jeśli chcesz mieć inny widok ostatnich aplikacji polecam zainstalować apke NiceLock i poinstalowac do niej moduły.  Task Changer odpowiedzialny jest za zmianę widoku ostatnich aplikacji . Masz do wyboru 5 wersji widoku . Przykładowe widoki jakie możesz mieć 

Spoiler

303618413_Screenshot_20190501-121820_TaskChanger.thumb.jpg.9f48367bb7940bc71ad1a278db60c375.jpg

1610781856_Screenshot_20190501-121855_TaskChanger.thumb.jpg.9c15f760f69249adfec9a35d214a9814.jpg

2050326432_Screenshot_20190501-121842_TaskChanger.thumb.jpg.5b5833cf818cdb7bcbd31c4516526ecd.jpg

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dzonzi
    30 minut temu, sroczkin napisał:

Jeśli chcesz mieć inny widok ostatnich aplikacji polecam zainstalować apke NiceLock i poinstalowac do niej moduły.  Task Changer odpowiedzialny jest za zmianę widoku ostatnich aplikacji . Masz do wyboru 5 wersji widoku . Przykładowe widoki jakie możesz mieć 

Pokaż ukrytą zawartość

303618413_Screenshot_20190501-121820_TaskChanger.thumb.jpg.9f48367bb7940bc71ad1a278db60c375.jpg

1610781856_Screenshot_20190501-121855_TaskChanger.thumb.jpg.9c15f760f69249adfec9a35d214a9814.jpg

2050326432_Screenshot_20190501-121842_TaskChanger.thumb.jpg.5b5833cf818cdb7bcbd31c4516526ecd.jpg

Zrobiłem i działa wspaniale. Jakie jeszcze moduły są dobre i co można zmienić? Nie mulą telefonu? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sroczkin
    9 minut temu, Dzonzi napisał:

Zrobiłem i działa wspaniale. Jakie jeszcze moduły są dobre i co można zmienić? Nie mulą telefonu? 

Nie zauwazylem ani mulenia systemu ani zwiekszenia zurzycia baterii . Ja mam zainstalowane wszystkie dostepne moduly ale oprocz tego od Ostatnich aplikacji uzywam One Hand Operation + do gestow - apka konieczna do posiadania . Reszty póki co nie uruchamiam.

Spoiler

Screenshot_20190501-130812_NiceLock.thumb.jpg.7e984169fa62f0dfa10dbe8f6d2c4703.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iMoCks

A jak to ja. 
    Znowu mam ochotę spróbować czegoś innego. 
    Tym bardziej, że wiem że pod koniec czerwca mogę przebierać w telefonach bo jeden wybrany dostane za friko od operatora niezależnie od wersji - zwyczajnie wysyłam wiadomość i za 2 dni dostaje telefon. 
    S10+ wystawiony na sprzedaż i zastanawiam się co wziąć. 
    Zawziąłem się niby że nie wezmę już nigdy OnePlus ale dalej mnie korci żeby go poużywać dłużej niż tydzień. 
    Kusi mnie też P30Pro ale znowu jedyny normalnie wyglądający to czarny. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A wiecie,ze aby zrobić zrzut ekranu wystarczy bokiem dloni przejechać po ekranie(od prawej do lewej)?Tak do zdjęć ekranu... default_wink.png

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi