Skocz do zawartości
spec-naz1

Aparat - dyskusja ogólna i zdjęcia wykonane naszym telefonem

Gwozdek

Aby zachować porządek w temacie, porównania aparatów Galaxy S10+ wraz z innymi telefonami proszę zamieszczać w temacie poniżej:

Aparat Samsung Galaxy S10/S10+ vs pozostali producenci - porównania możliwości fotograficznych.

Wątek w którym się znajdujemy niech pozostanie poświęcony wyłącznie telefonowi Samsung Galaxy S10+.

Wiadomość dodana przez Gwozdek

Rekomendowane odpowiedzi

spec-naz1

@PiPoLiNiO To akurat raczej normalne. Szeroki kąt ma to do siebie, że zdjęcia właśnie tak przy krawędziach wyglądają, czasami bardziej czasami mniej.

Tu pewnie ktoś znający się na fotografii wytłumaczy;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PiPoLiNiO

Wiem. Tyle, że u mnie prawa strona ma to dużo mocniej niż lewa. I zastanawiam się czy coś tu nie jest uszkodzone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Andi25
    46 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Zrób zdjęcie wieczorem bez optymalizatora scenerii. Są dużo ostrzejsze wieczorem.

Wasze zdjęcia w ultraszerokim kącie też mają tak rozmazane krawędzie? U mnie zwłaszcza prawa... a5a5cd10e58d7023457d7d21e0fd5963.jpg&key=0f2ac5d17ba066171bb48ef4ce1fe47c17844561bf830bd9c25eedd2f81681e6

Spróbuj w ustawieniach --> opcja zapisywania --> korekcja obiektywu. Wtedy powinno Ci skompensować.

dodana zawartość

6 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Wiem. Tyle, że u mnie prawa strona ma to dużo mocniej niż lewa. I zastanawiam się czy coś tu nie jest uszkodzone.

Na pewno? Robiłeś zdjęcia symetrycznych rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PiPoLiNiO

To prostuje obiekty na krawędzi, ale nie zmienia ostrości. Co ciekawe jak jest obraz z aparatu to jest okej wszędzie, dopiero jak zrobi zdjęcie to nagle traci ostrość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PiPoLiNiO

Dla mnie foty są spoko. Kamera do selfie to kozak. Jedynie ten ultraszeroki obiektyw za bardzo rozmazuje po prawej. Gdyby to była prawa i lewa to luz, ale on tak tylko z jednej. Może ktoś sprawdzić u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy na kamerze przedniej jest folia ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PiPoLiNiO
    Czy na kamerze przedniej jest folia ??
    Nie ma. Oryginalnie jest folia na ekranie, ale ma wycięcie na aparaty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tmk2009
    Napisano (edytowane)

Jako że moderator pokasował zbęde posty ( i słusznie) to ponawiam pytanie jak z tymi fotkami.

Serio sa porównywalne jakością ze starym note 4 ? Jeszce nie kupiłem a od jakości zdjęc głównie zalezy mój wybór dlatego jestem ciekawy waszch opinii.

Moje watpliwości wynikają z tego że w testach w necie zazwyczaj chwali się zdjęcia s10+ porównując do najlepszych a czasem nawet okresla jako najlepsze a tutaj jest sporo uwag z porównaniem do note 4 włącznie.

Mocno mnie to martwi bo wersja którą biorę pod uwage kosztuje 5500 zł i możliwe że nie załapię się już na słuchawki więc żeby tyle wydac musze miec pewnośc że fotki są bardzo dobre na poziomie współczesnych liderów fotografii mobilnej.

Edytowane przez tmk2009

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4bstr4ct

@tmk2009  Z tego co widziałem napisała to tylko jedna osoba, a testów w necie masz kilkadziesiąt... ?

• Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PiPoLiNiO

@tmk2009 wciąż twierdzę, że najlepiej Ci będzie kupić w euro rtv przez neta i samemu przetestować, a w razie czego oddać.

Już Ci wyjaśniam dlaczego. Ten test do note 4,ogólnie jestem w stanie uwierzyć,ale nie dlatego, że aparat jest zły tylko oprogramowanie. Zrobiłem sobie test w ciemnym miejscu i z włączoną opcją optymalizatora w trybie nocnym zdjęcie jest dużo mniej szczegółowe niż bez niej, ale jaśniejsze. I pewnie tak też zrobił kolega który ma note 4.

Pierwsze masz w bez optymalizatora, drugie z. W pierwszym dużo detali, w drugim trochę papka. Pierwsze mogłem ustawić większą jasność i byłoby jeszcze lepiej.

Ogólnie forum niszczy jakość, ale na pierwszym zdjęciu można odczytać napis na tv, na drugim zamazany. 7215e46d1b951692123e9c9e16107fc4.jpg&key=ab5cd18480bef634065d321d88e3520449ef41714ea0084773a224ca554ecc8994109cb4d6c30b36badcfa3a36a2008b.jpg&key=bf5694ff891f3ae164677047047620148fa6c0002528c1153c9713f20def6967

• haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi