Skocz do zawartości
spec-naz1

Aparat - dyskusja ogólna i zdjęcia wykonane naszym telefonem

Gwozdek

Aby zachować porządek w temacie, porównania aparatów Galaxy S10+ wraz z innymi telefonami proszę zamieszczać w temacie poniżej:

Aparat Samsung Galaxy S10/S10+ vs pozostali producenci - porównania możliwości fotograficznych.

Wątek w którym się znajdujemy niech pozostanie poświęcony wyłącznie telefonowi Samsung Galaxy S10+.

Wiadomość dodana przez Gwozdek

Rekomendowane odpowiedzi

spec-naz1
    Napisano (edytowane)

Ćmol gigant, zdjęcie może tego nie oddaje, ale dobre 5 cm to on miał.

Poza tym zdjęcie robione po 22 z ręki w trybie automat z wł opcją scenerii, przy oświetleniu led elewacji budynku, które wisiało na ścianie.

https://1drv.ms/u/s!As7Cq1CYMOPkrT4pmU_kdxha4DwH

Edytowane przez spec-naz1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Chciałbym zapytać czy nagrywacie video w 60 czy 30 fps?

Czy przy 60 video nie ucierpi na szczegółowości?

Edytowane przez krystian93p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Ja nagrywam w fhd 60fps. Bez porównania do 30klatek ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej! Chciałam zasięgnąć informacji i oczywiście ewentualnej korekty w sprawie 😐.Otóż zależy mi na wymianie poglądów dotyczących aparatu w modelu S 10 +,bo sprawa jest dość nieoczywista .

Zakupiłam telefon  w ekspresowym tempie (2 dni po wiążącej  mnie umowie z operatorem! ),oddałam do serwisu wskazując na wade dwóch obiektywów tj przedni ,tylny .Dla ścisłości przedni pozbawiony zupełnie ostrości ,głębi barw a drugi minimalnie lepszy aczkolwiek tu szału nie robi .Oczywiście sprawdzane były ustawienia i "rzekomo "usunięte te usterki przez serwisantów ,ale wydaje mi sie ,ze jest znowu do czego sie doczepic .Sam raport naprawy wskazuje na wymianę płyty głównej (modułu ) ,kamery przedniej (modułu ) i tylnej kamery ..Generalnie żadnej różnicy nie dostrzegam .Jak wyglądają u Was możliwości  aparatu przedniego czy obraz jest czysty,z czego to moze wynikać ? itp ..itd..Myślę czy ponownie nie wysłać do serwisantów .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rafsonn

Może lepiej zrób jakieś przykładowe zdjęcia, wrzuć na serwer gdzie nie ma kompresji, wtedy będzie można porównać. Nikt tutaj wróżyć z fusów nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andx

Mam pytanie, co do jakości fotek po kolejnych aktualizacjach, rzeczywiście coś poprawiają? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andx
    Napisano (edytowane)

Górne zdjęcie z nowszej wersji? Przepraszam, myślałem że odpowiedź dotyczy mojego pytania. Fota u góry ok.

Edytowane przez andx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Górna to moj  obiektyw tylny a ta mniej wyraźna przedni .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Jestem posiadaczem Galaxy s10+ od nieco ponad dwóch tygodni i dość mocno jestem rozczarowany aparatem. Na ustawieniach auto z włączona optymalizacją scenerii i HDR 9 na 10 zrobionych zdjęć wygląda jakby ktoś nieudolnie obrabiał je w photoshopie. Kolory są zbyt mocno przesycone i sprawiają wrażenie takich landrynkowych, nie naturalnych. Miejsca, w których występują półcienie są bardzo rozjaśnione i gubią szczegóły w ich miejscu po prostu jest plama. Wyłączenie optymalizacji i HDRu niewiele pomaga. Dopiero użycie trybu pro pozwala zrobić naprawdę dobre zdjęcie. Choć i tak moim zdaniem moja już wysłużona s5 robi dużo ładniejsze fotki.

W linku kilka fotek z mojej s10+ https://drive.google.com/open?id=1CPGYqli7M0KUMVcFoWtpX_iZ5j6-AFoV

20190919_082912.jpg

Edytowane przez Daniel1983
    • haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi