Skocz do zawartości
spec-naz1

Aparat - dyskusja ogólna i zdjęcia wykonane naszym telefonem

Gwozdek

Aby zachować porządek w temacie, porównania aparatów Galaxy S10+ wraz z innymi telefonami proszę zamieszczać w temacie poniżej:

Aparat Samsung Galaxy S10/S10+ vs pozostali producenci - porównania możliwości fotograficznych.

Wątek w którym się znajdujemy niech pozostanie poświęcony wyłącznie telefonowi Samsung Galaxy S10+.

Wiadomość dodana przez Gwozdek

Rekomendowane odpowiedzi

tmk2009
    Napisano (edytowane)
    21 minut temu, ImageX7 napisał:

@tmk2009  Z tego co widziałem napisała to tylko jedna osoba, a testów w necie masz kilkadziesiąt... ?

Zgadza się ale w niektorych tez pisza sceptycznie np. tutaj

http://www. benchmark. pl /testy_i_recenzje/samsung-galaxy-s10-plus-test-i-recenzja/strona/30607.html

Użyto okreslenia "dość dobra jakość zdjęć z aparatu głównego"  oraz "słaba jakość na brzegach kadru obiektywu superszerokokątnego"

Chciałbym innych okresleń przy telefonie za 5500 tyś :)

dodana zawartość

12 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

@tmk2009 wciąż twierdzę, że najlepiej Ci będzie kupić w euro rtv przez neta i samemu przetestować, a w razie czego oddać.

Już Ci wyjaśniam dlaczego. Ten test do note 4,ogólnie jestem w stanie uwierzyć,ale nie dlatego, że aparat jest zły tylko oprogramowanie. Zrobiłem sobie test w ciemnym miejscu i z włączoną opcją optymalizatora w trybie nocnym zdjęcie jest dużo mniej szczegółowe niż bez niej, ale jaśniejsze. I pewnie tak też zrobił kolega który ma note 4.

Pierwsze masz w bez optymalizatora, drugie z. W pierwszym dużo detali, w drugim trochę papka. Pierwsze mogłem ustawić większą jasność i byłoby jeszcze lepiej.

Ogólnie forum niszczy jakość, ale na pierwszym zdjęciu można odczytać napis na tv, na drugim zamazany. 7215e46d1b951692123e9c9e16107fc4.jpg&key=ab5cd18480bef634065d321d88e3520449ef41714ea0084773a224ca554ecc8994109cb4d6c30b36badcfa3a36a2008b.jpg&key=bf5694ff891f3ae164677047047620148fa6c0002528c1153c9713f20def6967

A ja Ci podziękuję kolejny raz za ta poradę i przypomnę że ja kupuję tylko na żywo w sklepie fizycznym i to dopiero wtedy gdy mam przekonanie odnośnie rzeczy którą kupuję.

A za fotki dzięki.Wychodzi na to że chyba jednak poczekam na więcej testów i zobaczę czy aktualizacje poprawią sytuacje bo jak fotki nie będą takie jak u konkurencji to szkoda mi wydawać tyle kasy i poczekam na inne telefony a może i note 10 :)

Edytowane przez tmk2009

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pawlo421
    Notatka Moderatora: Pawlo421

W tym wątku udzielamy się jedynie na temat aparatu w S10+, a tutaj cały czas tkwi rozmowa o porównaniach z innymi modelami. Temat służy do dzielenia się spostrzeżeniami o zdjęciach wykonanych telefonem i dyskusja o nim. Każdy post nie w temacie będzie nagradzany upomnieniem lub karą.

• Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mediana
    Napisano (edytowane)

Jak chcecie to dam dużo porównań Samsunga Note 4 (robi fotki 16:9 na 16-megapikselowej matrycy!) z Galaxy S10+  >>> w dobrym zastanym świetle Note 4 robi dużo ostrzejsze zdjęcie niż Galaxy S10+ i nie wynika to z softu ( niestety i to Galaxy S10+ próbuje nadrobić "ostrość" softem i chwilami wygląda to nienaturalnie). I tylko w tej materii Note 4 jest lepsze od Galaxy S10+.

W gorszym świetle zawsze wygrywa Galaxy S10+, ale ale to seria S10 i tutaj  powinna być rewolucja.

Co do ustawiania ekspozycji to w sytuacji kiedy mamy głębokie chmury Galaxy S10+ nienaturalnie mocno naświetla zdjęcie, Note 4 daje obraz naturalny - tal przynajmniej było przed aktualizacją softu.

Szeroki kąt porażka nie dość, że nie ma autofocusa to  nawet małe pomieszczenie "wykrzywi". ? >> za te pieniądze to trochę nie fair.

M...

P.S. 

Dziwi mnie kasowanie postów z porównaniami zdjęć z  innych telefonów, bo chyba sensowne są porównania zdjęć z innych telefonów właśnie tutaj !!!!!!! 

Edytowane przez Mediana
    • Piwko! 2
    • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    14 minut temu, Mediana napisał:

Dziwi mnie kasowanie postów z porównaniami zdjęć z  innych telefonów, bo chyba sensowne są porównania zdjęć z innych telefonów właśnie tutaj !!!!!!! 

Mnie również dziwi :), a już straszenie upomnieniem lub karą działa przynajmniej na mnie (prawie 60-tka na karku) odmładzająco - przypomina mi czasy przedszkola/podstawówki.

P.S. Żeby było w zgodzie z regulaminem i nie było OT > stwierdzam, że S10+ robi dobre zdjęcia w słabych warunkach oświetleniowych, nawet bez lampy.

Edytowane przez Jacek K.
    • Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1
    Napisano (edytowane)
    1 godzinę temu, Mediana napisał:

Dziwi mnie kasowanie postów z porównaniami zdjęć z  innych telefonów, bo chyba sensowne są porównania zdjęć z innych telefonów właśnie tutaj

Nie, nie są. To nie jest dział porównań, dodatkowo jest to wyraźnie zaznaczone w pierwszym poście tego tematu. 

Jak sama nazwa wskazuje "Porównania" mogą odbywać się w dziale dedykowanym: https://forum.android.com.pl/forum/283-porównania-telefonów/ 

Z tego co widziałem żaden model z serii "S" nie powalał jakością zdjęć przy premierze i zmieniało się to wraz z aktualizacjami. Na XDA w wątku dla s10+, też nie widać póki co, aby ktoś się skarżył na aparat

Edytowane przez spec-naz1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    D3N
    Napisano (edytowane)

A ja tam jestem zadowolony z przesiadki posiadałem S8+ 

Zdjęcie z S10+

20190311_120641.jpg

Edytowane przez D3N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    7 godzin temu, Jacek K. napisał:

P.S. Żeby było w zgodzie z regulaminem i nie było OT > stwierdzam, że S10+ robi dobre zdjęcia w słabych warunkach oświetleniowych, nawet bez lampy.

czy w sztucznym świetle też? zdjęcia wieczorem w domu przy świetle żarówkowym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PiPoLiNiO

Oczywiście, że tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    4 godziny temu, garyfisherka napisał:

czy w sztucznym świetle też? zdjęcia wieczorem w domu przy świetle żarówkowym?

Tak, właśnie takie miałem na myśli :). Oczywiście trzeba mieć świadomość, że używając szerokiego kąta występują pewne zniekształcenia obrazu, szczególnie przy bliskich odległościach - np. fotografując pokój, dobrze jest trzymać aparat poziomo, w połowie wysokości pomieszczenia.

Edytowane przez Jacek K.
    "Usunięto zbędną treść." Panie Moderatorze, to nieelgancko kasować "niewygodną" odowiedź - przypomina czasy brzydkiej cenzury ... treść nie była zbędna, odonosiła się do istoty forum..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 godzinę temu, Jacek K. napisał:

Tak, właśnie takie miałem na myśli :). Oczywiście trzeba mieć świadomość, że używając szerokiego kąta występują pewne zniekształcenia obrazu, szczególnie przy bliskich odległościach - np. fotografując pokój, dobrze jest trzymać aparat poziomo, w połowie wysokości pomieszczenia.

zdaje sobie sprawę, a jak ze zdjęciami poruszających się obiektów typu dzieci :) ? note 9 miał z tym problem. Poruszający się obiekt + światło żarówkowe i wychodziła masakra ... ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi