Skocz do zawartości
lasica

Bateria - dyskusja ogólna i statystyki

Rekomendowane odpowiedzi

A to akurat nie używam nigdy LTE.

Dla mnie h+ jest w pełni wystarczające do YouTube i mojego użytkowania neta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dzonzi

No to ci wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chylę czoła, że Panowie powyżej poszukujecie optymalizacji czasu pracy na jednym ładowaniu w korzystaniu z 3G/H+ ale dla mnie jest to kuriozalne, że bateria tak mocno dostaje po tyłku na LTE! A ja z kolei nie wyobrażam sobie z LTE nie korzystać. Generalnie to już się poddałem w kwestii poszukiwania rozwiązań mających na celu poprawę tej kwestii i mam nauczkę coby nie kupować kolejnych Samsungów w pre-oderze gdzie jeszcze niewiele wiadomo na temat baterii. 

• Piwko! 1
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Da radę +/- 4h na ekranie? Tyle mam na moim S8+ i wystarcza mi to w zupełności. Dość mocno korzystam z telefonu. LTE z wifi mniej więcej po równo( z większą przewagą LTE). 

Bo w zależności co uda się upolować to będzie S10 lub wersja z plusem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@rybus85 - da radę. Od setki do około 19% mam właśnie około 4h na ekranie ale przy rozkładzie: LTE / WiFi = 35% / 65% czasu.

Edytowane przez konradow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4 godziny temu, rybus85 napisał:

Da radę +/- 4h na ekranie? Tyle mam na moim S8+ i wystarcza mi to w zupełności. Dość mocno korzystam z telefonu. LTE z wifi mniej więcej po równo( z większą przewagą LTE). 

Bo w zależności co uda się upolować to będzie S10 lub wersja z plusem.

Ze spokojem 4h. Bez najmniejszego problemu. 4h u mnie, to słaby dzień na LTE tylko. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fucok

Mały  test 50% wifi i 50% lte

Wlaczony GPS, Bluetooth ,wifi, 2 karty sim.

Screenshot_20190609-215219_Settings.thumb.jpg.eb01d2168e4566ef078415f31eac63c1.jpg

dodana zawartość

Na BTU sot 3h było ciężko osiągnąć wróciłem do OPV i jeat ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć

Szukałem na forum ale nigdzie nie znalazłem wprost odpowiedzi a mianowicie: mam S9 i mam okazję kupić S10 w dobrej cenie.  W S10 jest bateria 3400 vs. 3000 w S9 czyli 400 mAh więcej ale no właśnie - nowszy procek, o 0,3 cala większy wyświetlacz, 4 GB Ramu więcej i jakieś tam inne bajery. Czy bateria trzyma przynajmniej tyle ile w S9 czy raczej jest gorzej a może lepiej ? Będę wdzięczny za opinie najlepiej tych którzy przeszli z S9 na S10 - dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    monroe

Ja mogę powiedzieć tylko tyle, że S8 działał mi na baterii porównywalnie do S10 bez plusa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    monroe

Troszkę zmieniam zdanie (sorry, że post pod postem).

Nie mam suchych danych działania na baterii mojego poprzedniego S8 ale jednak ogromną wadą S10 jest niestety bateria przy korzystaniu z LTE o czym wielu tu pisze. Na co dzień tego nie zauważam bo w drodze do/z pracy telefon podpinam do USB w samochodzie (Android Auto) i mimowolnie go ładuję. W pracy natomiast prawie z niego nie korzystam. Ostatnio jednak wybrałem się na kilka dni nad morze. Wychodziłem około 10 - bateria 100%. Zrobiłem kilkanaście zdjęć, coś posprawdzałem na Google Maps, korzystałem z Chrome (tak niecałą 1h). Około 14 nie było już ponad połowy baterii więc zacząłem wyłączać LTE (które bardzo drenuje baterię). Telefon w takim trybie (wyciągałem go średnio co 30 min. i uruchamialem na chwilę aparat, czasami włączyłem net) wytrzymał ledwo do 21. Masakra, na jakichkolwiek wyjazdach niestety powerbank jest nieodzownym towarzyszem telefonu, nie ma szans, żeby wytrzymał cały dzień bez ładowania i to naprawdę przy zwykłym korzystaniu (nie mam na myśli siedzenia z telefonem w ręku).

Na tym samym wyjeździe 2 inne osoby korzystały ze swoich telefonów w bardzo podobny sposób jak ja ale ich nie oszczędzały jak również nie wyłączaly LTE (w dodatku nie odłączały ich od ładowarki tak jak ja celowo na minutę przed wyjściem!). Huawei P20 (bez pro) - wieczorem miał jeszcze połowę baterii a iPhone Xs tak ze 25% (przy czym korzystaliśmy z niego w pewnym momencie bardziej ze względu na mojego S10). I to tak na luzie...

Trochę obciach - telefon za 4k (preorder) a ja wyłączam w środku dnia LTE i pilnuję się cały czas, żeby dotrwać z działającym do wieczora bo a nuż będę potrzebował wykonać pilny telefon albo coś na szybko sprawdzić w necie bo jestem w miejscu w którym nie dam rady go podładować.

Samsungu, trochę wstyd... Jak zmienię telefon to niestety bateria będzie tego głównym powodem.

Czy ostatnia aktualizacja coś poprawiła w tym temacie znacząco? Za kilka dni znowu wyjeżdżam i potestuję ale tym razem mimo wszystko zabieram ze sobą powerbank... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi